Питане относно организацията на храненията

  • 606
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
Имам малка дилема....

Моя син е на четирикратно хранене. По негово желание. 8-12-16-20.

8 - мляко
12 - зеленчуково пюре
16 - каша
20 - мляко

Така, до тук прекрасно, но като свърши учителската стачка и кака му тръгне на училище ще трябва малко промяна. Като станем всички в 7 и бебето ще се събуди и ще яде в седем. И ще се изместят с един час храненията. Та се чудя - няма ли да е рано в 11 да яде пюре? А и няма да мога, защото обикновено по това време ще трябва да ходя за сестра му, ще го гледа майка ми или съседката, а те не могат да го нахранят с лъжица все още. Ако му дам два пъти мляко в 7 и 11 и после пюре и последно каша? Или АМ, после каша, пюре и пак АМ... кое как да направя... Уф. малко оплетено стана, дано ме разберете...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Не става ясно на колко е бебето,но не е задължително да яде веднага като се събуди,моя като се налагаше да водя батко му на градина,изчакваше докато се върна(тогава го кърмех).Другия вариант е да минете известно време на 5 кратно хранене(7,11,14,17,20)като намалиш количеството храна.Постепенно ще се регулират нещата.

# 2
  • Мнения: 6 029
на 4 месеца и половина е.
 Няма как да яде 5 път, многократно съм пробвала... пробвала съм да му давам АМ към 10... и глътва малко и не ще.

Мисълта ми беше... дали мога да дам каша в 11 да речем и пюрето после? Защото кашата се прави за 5 минути, а пюрето се вари половин час...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Странно ми се вижда на тази възраст да имате две заместени хранения,но ти си знаеш.Иначе нищо не пречи да смениш местата на кашата и пюрето,поне временно,докато се организирате.Срещала съм доста странни,за мен,решения относно начина и режима на хранене и децата са оцеляли Wink така,че действай както ви е най-удобно.

# 4
  • Мнения: 6 029
да, мисля да сменя местата на кашата и пюрето. пък ще видим до кога.

колкото до заместените хранения - и  в двете има мляко. но темата не е за това.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Няма никакъв проблем да смениш местата на пюрето и кашата. Направи както ти е по-удобно.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Дай в 11ч. малко плодово пюре или сок, а обяда както винаги в 12ч.

# 7
  • Мнения: 6 029
Дай в 11ч. малко плодово пюре или сок, а обяда както винаги в 12ч.

не е захранен с плодове още..

Общи условия

Активация на акаунт