Не е първоаприлска шега - за съжаление :(

  • 1 496
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
Вижте това
Наистина за мен беше интересно да си го изясня този казус -  с две думи `одете да се .....  Embarassed  Embarassed  Embarassed  - това е предвидено в българското законодателство за мамите с близнаци.
Не, че е нещо ново ама - яд ме е ... Imp  и така ще ги отгледаме и може би ще имат много повече от хиляди други деца, ама не е честно.
Веддра, а твоите като са 4-то и 5-то сигурно са те скъсали от привилегии законотворците?
Не ги раждаме, на, за и заради държавата, ама на държавата плащаме данъци, такси и глоби и то най-чинно мамка му и децата ни и те ще плащат след има няма 20-на години.

п.с. човекът дето ми е отговорил е много свестен, даже сме работили съвместо няколко години, така че нищо лично към него, само уважение

# 1
  • Мнения: 113
Цитат:В сферата на трудовото и осигурително законодателство няма предвидени преференции за майките родили близнаци, единият от които е второ дете.

Точно и ясно - в едно изречение.
Не мога да разбера как е възможно това. Вече е много изтъркана темата за раждаемостта в България, нейното насърчаване  и т.н.  Но нека управляващите ни помислят не за общия случай, а за всяка една конкретна съдба - не знам колко хора биха могли да се справят с тия 130 лева да отглеждат близнаци и това да е единствен доход на майката. А повечето татковци се сбъркват от работа и притеснения как да осигурят финансово семействата си. Сигурно има случаи, в които и цялата рода помага кой с каквото може.  има надежда покрай предизборните обещания някой да се сети да обещае нещо и на семействата с близнаци, пък евентуално някой ден и да го изпълни. Но май засега това е единствено в сферата на пожеланието.  Иначе bibi е права,че ще ги отгледаме...А на многодетните майки им се възхищавам искрено!

# 2
  • Мнения: 440
Просто нямам думи.
По принцип опраданието звучи правдоподобно, но все пак става въпрос за двама души, различни един от друг, с две гърла, две дупета........
Спокойно, после държавата ще ги третира като отделни данъкоплатци..................... направо съм бясна #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 2 051
Цитат на: bibi
Веддра, а твоите като са 4-то и 5-то сигурно са те скъсали от привилегии законотворците?

Да, скъсали са се Imp
За раждане на четвърто и пето дете държавата дава по 100 лева, не по 200.
Добре, че не сме опряли до тях.

Общи условия

Активация на акаунт