Киста на яйчника при 14 год. момиче

  • 1 176
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте, дъщерята на моя приятелка беше приета с болки в коремната област и съмнения за апендицит, но се оказа киста на яйника. Детето е в 7-ми клас, има менструация и сега са и предписали хормонални таблетки. Майката се притеснява, че детенцето което е леко пухкаво (не е пълничка), ще напълнее от тях и изобщо как ще и се отразят хормонални таблетки на тази възраст. Аз не я окуражах особено, защото преди 8 год. ми поставиха диагноза поликистозни яйчници и ми изписаха хормони, от които качих 5-6 кг. Освен това на 2-рия месец след като ги спрях, ме приеха и оперираха по спешност с диагноза апендицит, а се оказа че се е образувала киста колкото мандарина, която се беше спукала и беше възпалила апендикса.
Все пак докато пиех хормоните яйчниците ми бяха чисти, но няма гаранция дали и при това дете няма да се получи нещо подобно. Споделете, ако сте имали подобен проблем с вашите деца, как сте се справили.

# 1
  • Мнения: 455
Сестра ми,като дете имаше киста на единия яйчник.Лекарят,който я прегледа каза,че трябвало веднага да се оперира.Тогава майка ми се консултира с друг АГ-специалист,който и изписа антибиотик /не се сещам какъв,но сигурно вече има доста подобни/,който за 10 дни я разгря и и спука кистата.
МОЯТ СЪВЕТ Е:
КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ С ДРУГ СПЕЦИАЛИСТ!УСПЕХ!

# 2
  • Мнения: 1 335
Здравей!
Доколкото ми е известно в редки случаи се получават такива хормонални смущения при момичетата в толкова ранна възраст. Хормоналните препарати на каква база са изписани? Правено ли е изследване на репродуктивните хормони? От какъв тип е кистата?
Във всички случаи е нормално майката да се притеснява за назначената хормонална терапия. Някои лекари смятат, че това е твърде агресивна намеса в тази възраст.Но въпреки всичко пак възрастта е фактор за по-лесно и трайно повлияване при такова лечение. При желание може да се консултира със специалист ендокринолог, който да провери действието на жлезите с вътрешна секреция и на какво се дължи появата на тази киста. Нека потърси и второ мнение от гинеколог, но в АГ болница! Качването на килограми е често срещано странично явление на лечението
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт