родилните петна (белези) и тяхното значение

  • 9 261
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
дъщеря ми се роди с 3 родилни белега - на челото, клепача и врата....
дали има някакви суеверия и значения
интересно ми е да знам
прощавайте за "поредните глупости" - благодарна съм, че е жива и здрава и това е всичко, което ме интересува, но вече 5 месеца си мисля има ли нещо общо между "майчините петна" и съдбата на човек?
...но да оставим "съдбоносните" значени, току що прочетох една доста притеснителна статия http://www.biberonbg.com/info/petna.htm#birthmarks, за родилните петна и здравословното състояние на детето - педиатърката на дъщеря ми не изказа никакво професионално мнение относно петната, а само - "грим след време ще ги скрие "
Все пак - някой знае ли към какви специалисти да се обърна, които да разпознаят вида на родилното петно и евентуално да приложат лечение?

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 15:31 от Honey&Walnuts

# 1
  • Мнения: 729
Моника също се роди с червено петно на клепача и на тила.На клепача вече изчезна а на тила още е там.А дали има нещо общо между петната и съдбата на човека не съм се замисляла и не съм чувала.Не вярвам в такива поверия.

# 2
  • Мнения: 729
Сега прочетох статията.На дъщеря ми са от рода "Ангелска целувка".Не знам при вас какви са но ако се притесняваш се обърни към дерматолог.

# 3
  • Мнения: 229
Моята беба има такова петно на тила.Педиатърът ми каzа,че е коzметичен дефект,а не zаболяване,който постепенно 6те иzчеzне.Но дори и да остане на тила не ме притеснява.Тя е момиче и 6те има дълга коса... PeaceА3 съ6то имам такова на прасеца,но минимално..Дали има някаква връzка със съдбата... newsm78 нямам представа..

# 4
  • Мнения: 1 081
И моят син е целунат от ангел Simple Smile На челцето, между веждите. Повечето такива петна изчезват до годинката, но той е много бял, и все още си ги има. Но съм се консултирала с лекар. Надявам се да изчезне петното с времето, за да не му причинява дискомфорт като порасне.

А за съдбата-хм...знае ли човек, но аз не съм никак суеверна.

# 5
  • Мнения: 864
Второто ми детенце имаше такова петно на челото и от зад на врата.С течение на времето този на челото избледня,а на врата не съм гледала дали го има.
Бебка сега и тя има,но между веждите и пак на вратлето от зад,но това изобщо не ме притеснява,защото знам,че ще изчезне  Peace

# 6
  • Мнения: 5 362
И Калина се роди с такива петна-между веждите,на тила и на клепача.Две от тях се заличиха,остана само това на тила.
Аз също не вярвам в поверия Wink

# 7
  • Мнения: 133
Мога да ти препоръчам д-р Ангелова от 29 ДЦК в кв. Мотописта (за жалост нямам телефон за контакт)
Много приятелки с бебенца я посещават и са изключително доволни, а една от тях имаше точно такъв проблем с родилни петна по лицето на дъщеря си.
За суеверието със сигурност знам, че петно на челото е "богопомазан" - ако вярваш на такива неща!  newsm47
Успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 131
ushco, благодаря!
със сигурност ще издиря д-р Ангелова - за мое успокоение, хубаво е да бъде погледната пт специалист Hug

# 9
  • Мнения: 7 723
Малката ми дъщеричка има сърчице на баджачето....
....отивам да чета статията...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми също се роди с такива петна-на клепачите,м-у веждите и по врата.Няколко медицински лица са ми казвали,че няма нищо притеснително в тях и с времето ще изчезнат.Сега са много,много по-бледи отколкото бяха в началото.Тези около очите изобщо не си личат,само ако много й се спи или плаче силно.А на тила е останало само едно петно.Изобщо не им обръщам внимание и не търся смисъл в тях...

# 11
  • Мнения: 1 006
Детенцето ми се роди с такива петна-едно на единия клепач и едно на вратлето.Постепенно избледняха и сега почти са изчезнали.Не съм им отдавала някакво значение.

# 12
  • Мнения: 1 632
И моята дъщеря се роди с червено петно на клепача,сега вече го няма.

# 13
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и ние бяхме от "целунатите от ангел". Имаше петънце на клепача, което с времето се разнесе и изчезна.

Ето и координатите на д-р Албена Ангелова, дерматолог в 29-та поликлиника, ул. "Г. Измирлиев" № 8 - тел. 0899419181
Аз лично не съм доволна от прегледа при нея, но ние сме ходили за друг проблем.

# 14
  • Мнения: 1 317
Моето дете се роди със синьо петно на дупето и на гърба, като прочетох - от монголоидния тип петна. В родилното ми казаха, че ще изчезне след време и дано, понеже си е бая големичко.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт