Въпрос до мамите, раждали със секцио

  • 1 422
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
От моето секцио мина доста време вече, възстанових се изключително бързо и почти не съм усещала операцията си след първите две седмици и не съм имала болки. От около седмица, обаче, чат-пат усещам леки болки, като натъртено в областта на операцията и леки придърпвания. Бях на преглед преди два дни - всичко изглежда ок, гинеколожката не вижда проблем. Чудя се на какво ли се дължи - може би увеличаващото се тегло на бебка и непрекъснатото движение (хич не умея да почивам) newsm78? Вие имали ли сте болки толкова време след операцията?

# 1
  • Мнения: 4 111
Да, когато забравя, че не трябва да вдигам тежко.  Confused

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Вие имали ли сте болки толкова време след операцията?

Не!

# 3
  • Мнения: 5 790
Да, когато забравя, че не трябва да вдигам тежко.  Confused

И аз имах точно, като вдигах тежко. А и понякога, когато се уморя повечко, пак усещам леко придърпване.

# 4
  • Мнения: 1 064
Придърпвания усещах само първите месеци... Peace

# 5
  • Мнения: 11 003
Имах от време на време, но бяха много слаби и само през първите 2 месеца.

# 6
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
това е от срастванията -ако знаеш как боли при втора бременност.

# 7
  • Мнения: 4 111
Забравих да кажа, че при мен се случи точно в четвъртия месец след една доста дълга разходка с кенгуруто.

# 8
  • Мнения: 478
Мен все още ме наболява и придърпва, а мина доста време.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 587
До скоро усещах леки болки отдясно на операцията.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 112
Въпреки, че първото ми секцио беше преди почти 14 години, а второто преди две, болките ниско долу си ги имам периодично. Понякога доста се стряскам от болката - все си мисля, че ще ми се отвори операцията. Още повече, че изобщо не мога да се опазя да не вдигам тежко... Ходих няколко пъти на консултации по този проблем и ми изписаха болкоуспокояващи. Обясниха ми, че ще си остана така - от време на време ще ме пробожда ...  Sad

# 11
  • Мнения: 3 425
Рядко  Confused , но се случва  дори и сега Confused

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Почти година след операцията ме наболяваше от време на време.

# 13
  • Мнения: 3 412
и никога ли не може да се вдига тежко Shocked,ми то тогава и дума да не става за спорт #Crazy

# 14
  • Мнения: 254
Благодаря за всички отговори до тук!
sladurka, споко, вдига се тежко  Mr. Green - почваш от 3-4 кила и за няколко години вдигаш и до 20 и нагоре - ако се наложи и от лежанка Mr. Green А спортът е даже препоръчителен - разбира се след първоначалния възстановителен период и с постепенно натоварване Naughty

Общи условия

Активация на акаунт