До мамите с мъжка рожба

  • 2 259
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 478
Здравейте мами,
Интересуваме как почиствате пениса на момчето , кога го "забелихте" или каквото там се казва. Има ли секрети.
При мен нещата са следните: когато бебо беше на 50 дни влязохме със сепсис  в болница и там констатираха, че най-вероятно инфекцията е тръгнала от пениса. Заради изследванията на урина му "забелиха" пениса още първия ден.
Сега го почиствам всяка вечер с преварена вода с памуче и веднъж седмично с риванол. (Това са предписания от болницата и педиатъра)Но все пак ми е любопитно как се справят другите мами.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 133
na nas ni gao zabeliha w pirogow na 5 meseca i kazaha da po4istwame s riwanol kato se sabere beli4ko

# 2
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
при нас никакви секрети няма.Аз сама си го забелих и да си призная не всяка вечер го почиствам.

# 3
  • Мнения: 1 006
Сама му го забелих когато беше на 2 месеца.Не го почиствам с риванол или преварена вода.Всяка вечер,когато къпя детето му го забелвам и поливам с чиста  водичка. Grinning

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Сама му го забелих когато беше на 2 месеца.Не го почиствам с риванол или преварена вода.Всяка вечер,когато къпя детето му го забелвам и поливам с чиста  водичка. Grinning

Това е и моят отговор. Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 4 588
През предстоящата седмица педиатърката ще го зебели и ще каже какво трябва да правим занапред. Досега не съм го пипала. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 121
Простете за глупавият въпрос, но какво значи това забелване? За първи път го чувам newsm78 някой ако ми обясни ще е супер Grinning

# 7
  • Мнения: 1 251
Простете за глупавият въпрос, но какво значи това забелване? За първи път го чувам newsm78 някой ако ми обясни ще е супер Grinning

Ами на момченцата още от края на първия месец или малко по-късно трябва на пишлето кожичката да започне по-малко да се сваля лекичко на долу-така се прави всеки ден и най-късно до навършване на 1 година кожичката трябва да слезе до долу.  Иначе се прави от лекар и май е доста болезнено, ако не стане постепенно.

# 8
  • Мнения: 1 367
Да,и това се прави най-добре по време на къпане,за да се облее с чиста водичка.Нужно е да се прави всяка вечер,за да може кожичката да слезе надолу по естествен начин.Иначе се прави от лекар и е много болезнено за детето.

# 9
  • Мнения: 1 121
Благодаря ви за отговорите Grinning моят е със circumcision и това не важи за нас, явно затова педито не е казало нищо по въпроса Grinning

# 10
  • далечно
  • Мнения: 1 029
здравейте, моят син е роден в Германия - там забелване не се практикува изобщо, както и в Унгария (където принципно живеем). ¬етох за и против в темата и засега (17 месеца) не съм пипала  Stop Мия го с водичка вечер като го къпя и толкова.

# 11
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ами аз за пръв път "чувам", че трябва някакво специално внимание да се обръща на пишката. Забелих я много рано, подръпвайки леко надолу по време на баня. Нищо повече не правя. Сега, продължавам да оголвам главичката, докато го къпя, че да се облее с вода, но нито търкам, нито с преварена вода го мацотя, нищо...

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
При нас таткото забели пишката някъде към 4-тия месец. Първо педито подръпна. Аз се опитвах лекичко да подръпвам вечер при баня, но мъж ми като ме видя и каза че това така няма да стане и се пожрижи сам за забелването. Не сме имали кървища и писъци. След това мием вечер само с вода.

# 13
  • Мнения: 27 524
Здравей,
не съм забелвала, пипала, дърпала и нищо подобно до първата година. След това опитах и пишелето се забели само без рпоблем и усилия. Сега го забелвам два пъти месечно за почистване, иначе не пипам нищо. Няма секрети, няма нищо.

# 14
  • Мнения: 1 924
Доколкото знам,"забелването" е отречено в много страни по света като отживелица и в повечето случаи не е необходимо.
Аз просто мия пишлето,без да дърпам кожата или да правя каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт