миене на зъби - а флуорът в пастите??

  • 637
  • 13
  •   1
Отговори
  • далечно
  • Мнения: 1 029
здравейте мами! синът ми е на 17 месеца и минахме през ранен период, в който много здраво си търкаше събите с бебешката четка за зъби, сега пък не ще. Въпросът ми обаче касае използването на бебешка паста за зъби - с мъжа ми водим спор дали да слагаме паста, тък като беб ясно още ще я похапва. На детски пасти, които съм виждала пише 3+  newsm78  newsm78  newsm78

Всъщност основното ни притеснение е, че флуорът в несъобразени количества е отровен (или поне не е полезен, сещам се че в детските пасти той е в по-малко количество).

Споделете инфо по темата, моля - миене на зъбки с паста или само с четката ??

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
има една паста която е специално за малки деца и не съдържа флуор. Казва се Ненедент. Тя не се жабурка, а се хапва. Ние се мием с нея. Купувам си я от аптеката. Не съм виждала да я има в магазините за козметика или хипермаркетите.

# 2
  • Мнения: 483
Изобщо не ви трябва паста на този етап! Но ако намериш тази която ти препоръчва Drina или подобна БЕЗ флуор, слагай количество не по-голямо от ориз и не забравяй че вечерното миене е най-важно Hug

# 3
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ще потърся паста без флуор, ама ако не намеря (в момента живеем в Италия), то докога ви се струва приемливо без паста?

уффф, и му угасна интерса към четката, ама да се надяваме че ще си хареса новата, която му купих (с дрункалка в дръжката, макар да не съм сигурна че не го разсейва  точно дрънкалката Laughing )

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не вярвам из аптеките ви да няма пасти за малки деца без флуор. Разпитай и съм сигурна че ще намериш.

# 5
  • далечно
  • Мнения: 1 029
така и ще направя, досега само в няколко вериги за предимно хранително стоки разгледах и днес в един магазин на Chicco, ама в аптеките предполагам трябва да има. Предполагам голямо ядене на паста ще падне  ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 451
Аз ти препоръчвам хомеопатичната паста за зъби, която се продава я аптеките - не съдържа флуор и мента. Много е приятна на вкус (лимон). Ползвам я за децата.

# 7
  • Мнения: 508
Аз ти препоръчвам хомеопатичната паста за зъби, която се продава я аптеките - не съдържа флуор и мента. Много е приятна на вкус (лимон). Ползвам я за децата.

А как се казва?

# 8
  • далечно
  • Мнения: 1 029
как се казва хомеопатичната паста и българска ли е?

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Ненедент е без флуор.

# 10
  • Мнения: 353
Нашата зъболекарка ми каза,че още ни е рано за паста за зъби.Препоръча ми да мием зъбките с памучно тампонче напоено с кислородна вода,като  2,3 капки от нея се разреждат с около 130-150 мл вода.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Хомеопатичната която ползвам аз се казва Mildfresh.

# 12
  • далечно
  • Мнения: 1 029
мерси  Hug

# 13
  • Мнения: 2 567
С навършване на 21 месеца педиатъра ми каза, че няма нужда да давам вече флуор на таблетки. Вместо това се препоръчва да се мият зъбките вече с паста за зъби (до тогава само с вода) и да готвя със сол, обогатена с флуор. И аз използвам основно Ненедент, не съм й заглеждала съставките обаче.
Пада голямо ядене на паста, права си  Laughing Слагам колкото грахово зърно, първо търка тя, после аз.

Общи условия

Активация на акаунт