Za sokchetata - koga i kakvi

  • 1 464
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
mili mami,

iskam da se izvinja che pisha na latinitsa, no Kredora ne mi raboti....

Dosta pochetoh iz tozi forum.Pozdravlenija za suzdatelite. Nauchih polezni za men i budeshtoto mi bebche neshta, Nie shte se razjdame zjivot i zdrave sledvashtija mesets.

Iskah da vi popitam za sokchetata - koga se davat za purvi pat i koi sokcheta.
Az smjatam da se pridurzjam kum shemata na po-kusnoto zahravane - do 6 mesets samo na kurma. Dano da uspeja. Pri tazi shema koga se davat sokove za parvi pat? Kakvi sokove? Kak gi prigotvjate?

Mozje bi vuprosite mi sa tvurde elementarni, no nikoj ne se e rodil nauchen,nali?

Predvaritelno blagodarja !

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Щом искаш да си до 6 месеца "само на кърма" - значи и сокчетата ще ги почваш след 6-тия месец. Всичко, което даваш на детенце извън кърмата е захранване ( или отбиване, както смятат някои майки тук, вкл. и аз ).

Обикновенно BG педиатрите пускат сокчетата след първият месец или след 40-ия ден. Но не чух някое бебе да се е разминало с болезнените колки и мъките после.

Моят син се скъса да реве и да се гърчи след опита ми да му дам сок от ябълка. А иначе му беше вкусен и искаше още...

Най - добре прочети статиите от Библиотеката и от този сайт - на български е :

http://karmene.greatnow.com/

Леко раждане и да ни зарадваш с хубаво и здраво бебче.

# 2
  • Мнения: 3 146
Ето ти едно бебе, дето от 40 си ден пие сок от ябълки, круши и морков.Нито е имала болки, нито колики.Това е моето лично бебе.

# 3
  • Мнения: X
Цитат на: Raya
Щом искаш да си до 6 месеца "само на кърма" - значи и сокчетата ще ги почваш след 6-тия месец. Всичко, което даваш на детенце извън кърмата е захранване ( или отбиване, както смятат някои майки тук, вкл. и аз ).

Обикновенно BG педиатрите пускат сокчетата след първият месец или след 40-ия ден. Но не чух някое бебе да се е разминало с болезнените колки и мъките после.

Моят син се скъса да реве и да се гърчи след опита ми да му дам сок от ябълка. А иначе му беше вкусен и искаше още...

Най - добре прочети статиите от Библиотеката и от този сайт - на български е :

http://karmene.greatnow.com/

Леко раждане и да ни зарадваш с хубаво и здраво бебче.


Ne znaeh za tazi biblioteka! Blagodarja ti mnogo! Tochno ot tova imah nuzjda.
Znam kakvo preporuchvat Bg pediatrite , no nie ste sledvame suvetite na avstrijskite i frenskite pediatri, zashtoto tuk shte se gledame, no mi se iskashe poveche informatsija .

Pak mnogo blagodarja!
Pozdravi

# 4
  • София
  • Мнения: 3 847
Непременно виж и сайта. Не е много голям. Съжалявам, че аз късно открих bg-mamma. Но и сега ми е от голяма полза.

Ако имаш нужда - тука сме.

# 5
  • Мнения: X
Цитат на: Raya
Непременно виж и сайта. Не е много голям. Съжалявам, че аз късно открих bg-mamma. Но и сега ми е от голяма полза.

Ако имаш нужда - тука сме.


Sajta e strahoten, i foruma sushto!
Mnogo se bjah pritesnila che njama da ima na koj da razchitam za suveti za bebo , nali shte se gledame sami...na chuzjdo mjasto.... Puk tuk dostupa do lekarite e dosta po-slozjen ot BG, ne mozjesh da se obadish i vednaga da otidesh. Obiknovenno ti zapisvat chas za sled 2-3 sedmitsi v naj-dobrija sluchaj.
No vie ste strashni, blagodarja otnovo!
I pak shte se obazjdam Simple Smile

# 6
Здравейте.Моят доктор препоръча бебето да пие сокчета от ябълка и моркови от 45 ден,а от 3 месец и плодови пюренца.За съжаление аз съм от тези мами,които имаха желание да кърмят поне до 6 месеца ,но само с желание нищо не стана.Бебка уж сучеше много добре,поне по това как пълни памперса разбирах,но отидохме на първата консултация и нищо не бе наддала.Направих пробно кърмене там и толкова се притесних,че бе качла само 6а грама.И лекаря каза ще я дохранвате с аптамил.И като и дадох шишето на другия ден оттогава не ще да суче рев огъва се цялата и аз се мъчих да се изцеждам на ръка,после си купих ел.помпа и така до сега всеки ден по 6 пъти се изцеждам с помпа и първо и давам кърма а после адаптирано мляко и накрая по 3 лъжички плодово пюренце.Много е тъжно това за мен,че имам огромно желание да кърмя детето си защото знам че това е най-доброто за нея,но много късно намерих този форум,може би щях да давм млякото с лъжичка. Sad

Общи условия

Активация на акаунт