Какво става?

  • 3 190
  • 52
  •   1
Отговори
Здравейте!Закъснява ми вече със 15 дни.И съм доста сериозно притеснена.По принцип имам редовен цикъл.на 12 ден си направих тест на Шуар Чек,който беше положителен.На-следващия ден отидох при гинеколог.Тя ме гледа на видеозон и ми каза ЧЕ според нея няма нищо и не съм бременна защото не видя нищо на видеозона.Прегледа ме чрез видеозон и отвън и отвътре.Предписа ми Примолут Нор 5 и ми каза да го пия  седмица по 3 на ден.След това да изчакам 2 дена и ако не ми дойде да отида пак.Вече го пия 4 ден.Напълнях страшно много със около 8 килограма за месец.Първите 4 дена след като ми закъсня уринирах често.Гърдите ми са подути от 15 дена вече.Сериозно съм притеснена да не би да съм бременна....Моля ако някой е имал такъв проблем да ми помогне?!Този видеозон до колко е надежден?Защо теста беше положителен?!Защо качих толкова ако не съм бременна?!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 899
Иди на друг лекар. Видеозонът си е много надежден даже, но си зависи от лекаря дали може да го чете.
Абсолютно е възможно да си бременна, но това с килограмите ...  Shocked За една цяла бременност е
нормално да се качат между 12-15 кг. А 8 кг за месец ...  newsm78 ... причината трябва да е друга за тези кила.
Допитай се до втори специалист!

# 2
  • Мнения: 553
Теста не може да излезе положителен ако не си бременна.  #2gunfire
А след като си го направила вчера а си отишла днес на видеоозон, лекарката е трябвало да гледа докато го види... и като не го вижда неда ти предписва лекарства а да ти каже да повториш теста и да отидеш отново след известно време...
Тя за извънматочна бременност гледа ли изобщо?!?
нещо не ми харесма тази лекарка... ти нали й каза че си си правилахтест и той е положителен?!? тези етстове могат да дадат фалшив резултата само ако резултата е отрицателен, но при положителен резултата, не може да става дума за грешка....
повтори теста и отивай на друг доктор и дано това което ти епредписала да не е много вредно за бебето...

# 3
  • Мнения: 1 919
защо не потърсиш друго менение на ДОКИ

# 4
  • Мнения: 1 672
Иди на друг лекар. Видеозонът си е много надежден даже, но си зависи от лекаря дали може да го чете.
Абсолютно е възможно да си бременна, но това с килограмите ...  Shocked За една цяла бременност е
нормално да се качат между 12-15 кг. А 8 кг за месец ...  newsm78 ... причината трябва да е друга за тези кила.
Допитай се до втори специалист!
подкрепям казаното по горе

# 5
  • София
  • Мнения: 408
Видеозоните са надеждни,но за жалост не всички лекари са такива ooooh!
На твое място вече щях да съм потърсила още поне едно мнение,преди да се нагълтам с хапчетата.По принцип не би трябвало теста да даде грешка newsm78
А не ми е много ясно ти желаеш ли бременността(ако има такав).

# 6
  • Мнения: 2 401
Как може тази коза да изписва лекарства при положителен тест?  Аз имах такъв случай, положителен тест, специалистката от Торакс не видя бременност (не и бях казала за положителния тест обаче), изписа нещо не помня вече какво. Аз обаче усещах, че бременност има, не я послушах и се оказах права. Така, че отиди на друг лекар.

# 7
  • Мнения: 640
Щом тестът е положителен няма вариант да не си бременна. А ти си имаш и всички "симптоми". Смени лекаря!!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 344
Спри тези хапчета (може да решиш,че искаш бебето и в такъв случай ще го увредиш) и иди пак на преглед.Бремеността понякога не се вижда веднага на видеозон.
Моят доктор казва следното- ако теста е положителен това е 100 % бременност,ако е отрицателен бременност все-още не може да се отхвърли.
Успех.Не се плаши (и в двата случая Wink)

# 9
  • Мнения: 4 451
Според мен докато не установиш със сигурност дали си бременна, не бива да взимаш лекарства. И двете ми бременности съвсем в началото не бяха отчетени с видеозон (гинекологът ми ме посъветва да повторим прегледа след седмица-две), въпреки положителните тестове.

# 10
  • Мнения: 2 019
и аз мисля ,че си бременна,отиди на друг лекар Peace

# 11
  • Мнения: 1 632
Може видеозона да не и е хубав,и да не се вижда нищо,особено ако си много в началото.Как може да ти предпише нещо без да се знае със сигурност каква е причината за закъснението!Да ти беше пуснала изследвания.И моето мнение,че трябва да се обърнеш към  друг  лекар.

# 12
  • по света
  • Мнения: 1 587
Толкова рано не всеки апарат може да установи бременност.Опитай с друг лекар преди да си пила каквото е да е особено ако искаш да задържиш детето.

# 13
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
при мен беше така дори ми казаха че съм с извънматочна и ме прати за кюртаж-да ама не на следващия ден отидох другаде и се мидя че съм в 6-та г.с.

# 14
  • Мнения: 7 723
Извинявай, че ще ти се "скарам", ама трябваше да идеш при друг доктор,
още преди да почнеш да пиеш примолут нор-а....
Направи си нов тест. Малко вероятно е първия да ти е
отчел положителен резултат, ако не си бременна....
Стискам палци.... fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт