След лапароскопия

  • 12 692
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Момичета, здравейте! На 03.10.07г. ми правиха лапароскопия в София, за сега няма да споменавам клиниката и на 04.10.07 си бях в къщи. И искам да изкажа мнението си. Преди операцията под влияние на успокоителни и множество системи ми зададоха въпроса ако имало сраствания на тръбите дали позволявам да ми ги "завържат" за да ме подготвят за ин-витро, аз естествено отказах и слава богу. Според мен този въпрос трябваше да ми се зададе на трезва глава, тъй като не се знаеше какво щях да отговоря.После след операцията ми казаха че са ми отпушили тръбите, тъй като били запушени и двете, в следствие от хламидиална  инфекция и са ми надупчили яйчниците за да стимулират овулацията . До тук добре. Започнаха да ме агитират че най добре е да предприема ин-витро, тъй като 1/3 може да забременея нормално, 1/3 може да забременея извън маточно и 1/3 можело въобще да не забременея. Операцията ми беше с направление от лекуващата ми гинеколожка и въпреки това ми струваше 750лев.+100лев. за изследвания+40лев. за преглед.И общо взето много обяснения не дадоха.Моля Ви кажете си мнението, много съм объркана, както може би си личи от написаното до тук.И въпреки всичко си мисля че все още имам какво да загубя /на 26год. съм/ преди да предприемам ин-витрото за което ми говорят. Вие как смятате. Някой от Вас попадал ли е в такава ситуация като моята. Благодаря Ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
Aми какво да ти кажа за парите-за мен не е много обяснимо да се дават толкова пари,щом се поема от касата,но пък ти си знаела това и си била съгласна,така че е било твой избор.За ин-витрото - ами те ти предлагат,твое право е да откажеш.Аз лично си бях дала някакъв срок,в който ако не забременея,да предприема подобни стъпки(аз съм с проходими тръби обаче).
Преди операцията под влияние на успокоителни и множество системи ми зададоха въпроса ако имало сраствания на тръбите дали позволявам да ми ги "завържат" за да ме подготвят за ин-витро, аз естествено отказах и слава богу. Според мен този въпрос трябваше да ми се зададе на трезва глава, тъй като не се знаеше какво щях да отговоря.


 За това си права.[/color]

# 2
  • Мнения: 7 718
CALY , мисля, че си взела правилно решение. Консултирай се и с други лекари, късмет ти желая.
Аз вярвам, че стават чудеса. Laughing

# 3
  • Мнения: 2 423
Първо да те попитам твоята гинеколожка в клиника по стерилитет ли работи?
второ как така за ти ги "завържат" нещо не разбирам newsm78
трето спермограма правили ли сте че да ти говорят за ин витро
и четвърто от колко време правите опити за бебе

# 4
  • Мнения: 73
О.К аз дадох тези пари но преди операцията нямах представа че ще струва толкова скапо при положение че съм със направление никой не ме информира.Дори първоначално ми дадоха да подпиша лист на който сумата беше 850 лв. и след като попитах каква е тази сума и каква част тогава поема здравната каса се оказа че ми обаркали листа и дадоха нов лист със сума 750лв. Колкото до запушените тръби казаха че са ги отпушили но е много вероятно след три месеца да се запушат пак. С лапаро нали могат да се отпушват тръби и да станат проходими? Ако ти се струва че сам малко объркана то е защото когато ми обясняваха какво са направили аз не бях на себе си все пак предния ден ми беше лапарото и веднага след това ме изписаха и всички медицински лица бяха забързани за някъде.

# 5
  • Мнения: 73
Благодаря ти Лали

# 6
  • Мнения: 73
Не знам дали думата да ми ги "завържат" е правилна, по-точно да ми ги подготвят за ин.витро за да не задържат течност която пречи на ин-витрото. Моята гинеколожка не е в клиника по стерилитет но тя ме насочи. И да имаме спермограма която е отлична. Опити правим от година и три месеца. И имахме положителен тест за хламидии и се лекувахме

# 7
  • Мнения: 7 718
Често срещано е при лапароскопия да се прави пластика на тръбите. Понякога има ефект и настъпва бременност.
Хидротубация или цветна снимка правиха ли ти преди лапароскопията?

# 8
  • Мнения: 73
Не Лали не са ми правили нищо преди лапарото

# 9
  • Мнения: 263
Това със "завързването" или по някакъв начин прищипване/не се сещам точната дума/ в долния край към матката , наистина го правят - обясни ми го доц. Маркова/Варна/, ако не се съгласиш да ти бъдат отстранени тръбите, но само при диагноза хидросалпингс, тъй като при стимулирането с хормони при инвитро тръбите се издуват още повече и пропускат течност в матката, която пречи и може да се окаже фатална за плода.

# 10
  • Мнения: 2 423
Добре де като имате отлична спермограма защо скачате на ин витро  newsm78

# 11
  • Мнения: 73
Здравей Мая, ние не скачаме на ин-витро, а отидохме да проверим състоянието на тръбите тъй като имахме хламидии, а нали те поразяват тръбите. А това че в клиниката ни предложиха веднага ин-витро е друг въпрос. Прочети малко по горе какво съм написала

# 12
  • Мнения: 945
Здрасти Кали,

Момичета, с които лежах в болница си бяха правили пластика. Обикновено ги съветваха първо да опитат по естествен начин до 3 месеца и ако не стане, тогава ин-витро. Не отлагайте много. Все пак и подвижността на ресните в тръбите ти се разваля след такива намеси, което може да доведе до извънматочна.

# 13
  • Мнения: 2 423
Прочети малко по горе какво съм написала

Да прочела съм какво си писала мисълта ми беше такава да не пребързате Wink

# 14
  • Мнения: 73
Не Мая няма да прибързваме. Всъщност въобще не бях подготвена да чуя Ин-витро. Мисля да се консултираме и с друг лекар

Общи условия

Активация на акаунт