За коланите за стягане след раждане

  • 23 428
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Привет от мен! Родих преди седмица и си взех такъв колан! Момичето в магазина ми каза обаче да го слагам само когато съм в легнало положение, защото не било хубаво за матката. Да но така не мога да спя (освен всичките останали болежки и това ми идва май в повече) и се чудя дали въобще ще има ефект.Ползвахте ли такива колани след като родихте и имаше ли някакъв ефект е въпросът ми?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 555
Мойта лекарка каза, че ако искам такъв колан да го нося след 20 ден. Може би тогава матката напълно се е прибрала и за това, не съм сигурна. Чувала съм обаче и мнения, че не е хубаво да се носят такива колани, защото коремната мускулатура става "по-мързелива", а за да си стегнем коремите трябва точно коремните мускули да стегнат.

# 2
  • Мнения: 1 632
Аз сложих в деня веднага след раждането,и поради тази причина ме изписаха без грам корем.

# 3
  • Мнения: 9 973
аз не вярвам на тези неща и не бих взела дори и даром Naughty

# 4
  • Мнения: 60
аз бих си сложила , може би  newsm78,
но има ли значение начинът, по който си раждала, т.е. и при секцио ли дават да слагаш колан?

  bouquet

# 5
  • Мнения: 22 427
Аз родих със секцио и лекарката ми даде да сложа колан след 10тият ден.
Но толкова съм го и слагала. )))

# 6
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
веднага след като родих докторите казаха на мъжа ми да ми купи колан за да ми се прибере по бързо корема (раждах секцио) и колана въобще не ми пре4еше на операцията Peaceефект наистина имаше.корема ми се прибра сравнително бързо.казаха ми да го нося постоянно около месец и само ве4ер като си лягам да го махам Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 1 735
Моля за едно уточнение,че не съм на ясно-това гащи ли са или колан през кръста? newsm78Моя приятелка вчера ми обясни ,че е носила колан през кръста и наистина е родила 2 деца и корема и е супер стегнат/определено не си пада по упражненията/.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз носих колан само на корема и мисля, че спомогна за по-бързото прибиране.
Сложих го на седмия ден след секциото и го носих по цял.  Peace

# 9
  • Мнения: 565
Моля за едно уточнение,че не съм на ясно-това гащи ли са или колан през кръста? newsm78Моя приятелка вчера ми обясни ,че е носила колан през кръста и наистина е родила 2 деца и корема и е супер стегнат/определено не си пада по упражненията/.
колан е и наистина е супер стегнат и неудобен

# 10
  • Мнения: 353
Аз лично съм привърженичка на естественото прибиране на корема,изисква повечко време и усилия,но пък е по-безопасно.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 524
аз имам нещо като клинче, от Данет го купих, Рита е модела и съм много доволна, но не го нося по цял ден ен за друго ами защото почва да ми убива на кръста по някое време ципа. а почнах и коремни пресички доста скоро след раждането (секцио родих)

# 12
  • Мнения: 3 069
След раждането в болницата не съм слагала, но в къщи веднага започнах.
Лично на мен ми беше от полза.Бях си с него и през деня и през ноща.
Носи го когато ти е удобно.

# 13
  • Мнения: 724
Лекарката ми разреши да сложа колан след трети месец.Купих си на Триумф и съм много доволна нося го почти постоянно.

# 14
  • Мнения: 676
Аз си го сложих на втория ден след раждането - питах доктора и той каза, че може.Общо взето денонощно го носих около 2-3 седмици и после спрях, защото вече нямах грам корем. Аз съм доволна - не знам дали е от колана или такава ми е структурата, но след 20 дни не си личеше да съм била бременна някога.

Общи условия

Активация на акаунт