Първи рожден ден

  • 1 128
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
След 2 седмици синът ми става на 1 година. Ще ми се да го отбележим подобаващо. Не знам обаче дали партито да е за родителите, т.е. да се съберем и да си се почерпим, или да е за децата. Представям си го по-скоро като детско парти, но в същото време се притеснявам, че рожденикът и гостите ще са прекалено малки, за да разберат смисъла на събитието, а родителите им ще се ангажирани да търчат след тях.
Вие как отпразнувахте първия рожден ден на вашите деца?
Съжалявам, ако темата се повтаря, но търсачката не работи в момента!

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 12:26 от ver4e

# 1
  • Мнения: 7 723
Рождените дни на децата ми винаги са били "детски партита" Grinning

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Правих първия рожден ден на сина ми в детски клуб. Събрахме няколко дечица, а с родителите пиехме кафенце. На самата дата събрах семейството вкъщи. Партито в детския клуб беше първата събота след рожденния му ден. Децата много се забавляваха. Родителите изобщо не са търчали по тях, защото имаше какички, които се грижеха за малчуганите. Тази година пак така ще го правя.

# 3
  • Мнения: 2 908
Ние нямаме детски клубчета тук и аз се замислям Thinking-ще е в къщи с малкото дечица които познаваме,на датата,която е в четвъртък,а вечерта-ще сме семейството.

# 4
  • Мнения: 3 069
За 1-я му рожден ден се събрахме с всички близки в къщи.
За 2-я има време да го мисля.
Ще следя темата Peace

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За 1-я му рожден ден се събрахме с всички близки в къщи.
За 2-я има време да го мисля.
Ще следя темата Peace
Peace
скоро малчо имаше РД бяхме поконили наши познати с бебче а в друг ден родителите ни . Детско парти живот и здрави на 2 му годинка  Peace
сн.от нашето дом.парти Tada

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 13:32 от Desss

# 6
  • Мнения: 141
За 1-я му рожден ден се събрахме с всички близки в къщи.
За 2-я има време да го мисля.
Ще следя темата Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 2 197
Ние направихме първия рожден ден в ресторант. Имаше деца на най-различна възраст, но не сме им правили специална програма. Дъщеря ми се забавлява достатъчно, както и другите деца. Започнахме в 19.00 часа и си тръгнахме в 3.00 на другата сутрин. Реших, че първия рожден ден е повод за празнуване най-вече за родителите (дъщеря ми даже и от тортата не яде).

# 8
  • Мнения: 676
Ние правихме с родителите на самия ден, защото бяхме болни, а като оздравяхме поканихме деца вкъщи, защото според мен на една година са още малки за детски клуб - не могат да ходят стабилно, пълзят и вкъщи си е най-сигурно.

# 9
  • Мнения: 353
Ние на първият рожден ден на баткото правихме и кръщене. Събрахме се с роднини и приятели след ритуала в един ресторант с предварителна уговорка и отпразнувахме  двете събития. И за бебето така съм решила. А сега ни предстои организирване на трети рожден ден на баткото и вече ще се съберем с повече деца, мисля че вече ще му е интересно защото сме големи.

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не зная защо сте с тези впечатления че децата на 1 година са малки за детски клуб. Ами моето дете го водя на клуб още преди да е навършил годинка. Миналата зима това ни беше спасението. Така се виждахме с приятелчетата. Иначе все затворени вкъщи. И това че децата не ходеха изобщо не беше пречка. Седяха в басейна с топките, лазеха си на воля и си играеха с купища играчки. Всичките ми приятелки направиха рожденните дни на децата си в клубчета. Че и общ рожден ден на октомврийчетата правихме в клуб. А вчера бяхме на един детски рожден ден и имаше две дечица, които нямаха още годинка. Бяха им взели проходиките и се забавляваха наравно с останалите.
Лично аз не бих направила събиране на деца вкъщи. Правила съм го и мисля че няма да повторя. Събирала съм най много 5 деца и не ми се говори на какво приличаше къщата после. Потрошени играчки, сок, солети и каквото още се сетите навсякъде... че и в шкафовете даже. Не е като да ти дойде едно семейство с детето на гости. Когато са повече са неуправляеми. За мен детския клуб е перфектен вариант. Отиваш, забавляват се децата 2 часа и след това няма чистене, миене и оправяне. Има си какички, които ги наглеждат и си играят с тях и може да се изпие едно кафе на спокойствие. А и не излиза скъпо според мен. Когато са малки се плаща само наема за залата. Не им се поръчва храна, клоуни, костюми и тем подобни. Родителите пийват кафенце и хапват нещо дребно. А и там има толкова интересни неща и играчки, които ги няма вкъщи и не са ни омръзнали...

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бяхме вкъщи с бебето на сестра ми, роднини. Синът ми е зимно бебе и ме ужасяваше мисълта за вируси, диарии и т.н "екстри" след събиране с много деца . В детските клубове не е толкова стерилно, а ходят и болни деца, които са върнати от градина. Не исках да рискувам бебетата да лапат играчки, олигавени от друго дете преди това, а никой не може да ме убеди, че ги почистват редосвно...
Хапнахме, пийнахме в домашна обстановка за здравето на малкия и това е.
На две годинки ще  е друго...

# 12
  • Мнения: 353
При нас бе голям майтап,на три пъти празнувахме,на деня с майчета и други бебоци,после с приятели и най-накрая със родата,обаче все на заведения.Не мога да си представя толкова много хора да са вкъщи,място има пре достатъчно,но таткото казва,че е по-добре на заведение-отиваш,празнуваш,плащаш и си тръгваш. Simple Smile

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ние празнувахме в заведение до нас. Направих украса с балони, поръчах меню за хапване, гостите си поръчваха за пийване, имаше люлки и пързалка за проходилите гостенчета. Късмет, че сина ми е роден лятото.

# 14
  • Мнения: 2 908
Да,и аз завиждам на родените лятото-зимните да му мислят. SadГледах как други майки се събират по сладкарниците навън на открито и празнуват,но знаех,че моето няма да е така,защото не мога да го натъпча вътре-в задимено кафе или  задимена сладкарница,а в града клубчета няма-нито едно.Та ще е в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт