Хрема

  • 1 201
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 438
Мами,бебето ми има хрема. Какво да правя?Утре най-рано мога да го  водя на педиатър.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 723
Ми....купи му капки.
Коларгол, примерно.... Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 632
Аз лично мажех ноздрите с захаросан мед и имаше страшен ефект.

# 3
  • Мнения: 230
Бебенцето е малко за мед. Може да му предизвикаш алергия.
В аптеките продават физиологичен разтвор. Капи му в нослето, това ще промива, омекотява сополките и ще му помага да диша. Има и маз за нос на принципа на физиологичния разтвор - "Низита". Тя действа по-дълго.
Утре педиатърът ще прецени дали му трябват капки за нос.

# 4
  • Мнения: 353
Впръсквах Стеримар(физиологичен разтвор) и после почиствах с бебешка помпичка и сме нямали проблеми.

# 5
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
В аптеките продават физиологичен разтвор. Капи му в нослето, това ще промива, омекотява сополките и ще му помага да диша. Има и маз за нос на принципа на физиологичния разтвор - "Низита". Тя действа по-дълго.
Утре педиатърът ще прецени дали му трябват капки за нос.
Peace

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пръскай Стеримар или физиологичен разтвор. Можеш да му капнеш и вит. С в нослето. Изсушава секретите.

# 7
  • Мнения: 676
На нас определено виброцила ни действа безотказно - на второто слагане на капките положението е овладяно.

# 8
  • Мнения: 353
Виброцил - капки са за течащи нослета, ефекта е да сгъсти
Коларгол - капки са за запушен нос /хрема/, ефекта е да отпуше нослето
Това е съвета на моята педиатърка по отношение на нослето.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
На първо време физиологичен разтвор като най-безобидно.

# 10
  • Мнения: 814
 И ние сме с хрема от 5-6 дни Tired. Пръскам със Стеримар и капя вит.С 4 пъти дневно по 2 капки. Педиатърката ни каза ако много се запуши да взема Ксилометазолин 0,05% или Розексим.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 555
И мойта бебка има хрема, а е само на 2 седмици.  Sad

За сега редуваме - веднъж и капваме в нослето по 1-2 капки физиологичен р-р, веднъж отвара от лайка. Освен това и даваме да пийне и по 1-2 глътки от лайката - свекърва ми е педиатър и каза, че при малки бебета лайката върши чудеса. Май има ефект и по-леко диша, дано да се изчистят съвсем.  Praynig

# 12
  • Мнения: 1 006
Капки Коларгол и Стеримар Peace

# 13
  • Мнения: 385
На първо време физиологичен разтвор като най-безобидно.
Peace Например Стеримар

# 14
  • Мнения: 983
Ние сме с физиологичен р-р и Виброцил

Общи условия

Активация на акаунт