как да постъпя?

  • 534
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
здравейте, ние от 2-3 седмици имамае следния проблем-синът ми не е злоядо дете и досега(захраних в 7 м) си изяждаше пюрето на обяд за 10мин. , но сега повече от половината не ще да хапне, т.е. около 100гр. после яде в 16ч. кашата около 200гр.незнам дали тези 100гр. са достатъчни за покриване на дневната нужда от витамини и всичко останало от зеленчуците и месото, та се чудя дали да не му давам следобед остатъка от 100гр. пюре и само 100гр. каша, за да се нахранва пълноценно, защото си върна и 1 нощно хранене.давам пюрета, които знам че харесва като вкус, явно не това е проблема, дали не е заради зъби, четох че отказвали твърдата храна?и друго да ви питам- вече имам много малко кърма-буквално капки, давам му само вечер за десерт:), по скоро да се успокоява на гърдата за да заспи, нощем също се буди и си иска цица, дали да не го отбивам, защото като задърпа напразно ме боли и как да стане това? ще съм благодарна ,ако споделите опит

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 289
Не мога много да ти помогна - ще ти пиша при нас как е. Коко също изяжда по 100-150гр. каша или пюре. Но когато не ми откаже го кърмя 30-40 мин. преди хранене. Ако не е сукал пак изяжда по толкова. Нощем още се кърмим.
А защо не опиташ да го кърмиш по-често ако иска? Доколкото съм чела - пък и сестра ми така беше - като остане едно къремене кърмата много намаля. Ако ти искаш, това е варинта за отбивне, а ако не искаш може би трябва пак да започнеш често да го кърмиш - нали така казват се увеличава кърмата newsm78
Пък и аз съм чувала че някои отказват да се хранят когато ги мъчат зъбки
Успех

# 2
  • Мнения: 867
За храненето няма място за пртеснение според мен, това хич не са малки количетва. Лора допреди месец не можеше да изяде 200 гр. на хранене, а какво остава на вашата възраст... Да не кажа че до 10-11 месеца предимно беше на кърма.
За отбиването незнам какво да ти кажа също...според мен е много малко детенцето и има нужда от мляко до 2г. поне. Не виждам смисъл да се тъпче с Адапте при положение че може да си суче...

# 3
  • Мнения: 851
Според мен баш от зъбки си е. Габи правеше същото - отказваше да папка и като избие зъбчето си връща апетита. Съветвам те да не го насилваш да яде в тоя период. Може да стане злояд. Те си знаят колко да ядат. Колкото до кърмата пробвай наистина да го слагаш по-често на гърдата. И не се притеснявай- докато го слагаш все ще има по малко. Но така или иначе си мисля, че дела на кърмата в дневното му меню ще намалява за сметка на твърдата храна. Ние вече се кърмим по 2 пъти на денонощие. А ако го запишеш и на кухня от десетия месец ще си се кърмите само сутрин, вечер и през нощта. Мисля, че не е добра идея да го отбиеш, но и да се наложи няма нищо фатално! Успех Hug

# 4
  • Мнения: 1 254
здравей
мисля  да се съглася с другите момичета за зъбките, но мога и да ти дам друга идея: синът ми отказваша едното хранене сукваше съвсем малко и се отказваше и никаква сила не можеше да го накара да яде.
просто смених режима и от 5 минахме на 4 хранения и си е супер  Peace наддава нормално и не ми отказва никаква храна.

Общи условия

Активация на акаунт