Пием сок,но вода не!

  • 1 666
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Моята щерка е вече над 2 години,а не иска да пие вода.Пие само сладки неща.Принудена съм да разреждам сока и ,за да не е толкова сладък.Сутрин и давам  фреш от различни плодове,а през останалото време разреден сок или чай със захар,вечер пие мляко,което пак е сладко.Иначе яде повече солени неща.Изглежда така компенсира.  Кажете ми моля нормално ли е това?

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
щом поема достатъчно течности не виждам никакъв проблем... моя син пък сокове и чай не ще да погледне. Компенсирам с пресни плодове и плодови пюрета.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
И ние сме като вас. Няма страшно. Grinning

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Същото е и при нас,с изключение на лятото.Пие но много малко и затова и давам сок,който винаги съм разреждала 50:50 с вода.

# 4
  • Мнения: 27 524
Като е свикнала така е нормално. И много, много вредно.
Като ожаднее и няма друг избор освен чиста водица, ще пие, та ушите й ще пукат  Wink
От теб зависи, това не е проблем, а родителска грешка  Naughty

# 5
  • Мнения: 3 069
Няма страшно.
И ние имаме едно приятелче, което пие сок разреден с водичка от 5-я си месец.
Важното е, че пие някакви течности.

Като е свикнала така е нормално. И много, много вредно.
Като ожаднее и няма друг избор освен чиста водица, ще пие, та ушите й ще пукат  Wink
От теб зависи, това не е проблем, а родителска грешка  Naughty

Повярвай ми, че съм оставяла Вики по цял ден да се бори с шишето и категорично отказа да пие, защото бибата беше силиконова а не каучокова.Само където детето се изнерви супер много и през целия ден нервничише и цялата нощ се буди и проплакваше.
Не при всички деца минава този номер "ще пие и ушите ще му пукат"
При твоето дете ако е станало без проблем, не означава, че при всички ще е така.
Не е родителска грешка както си написала, а грижа на детето да му е добре!!!
Имаш късмет с послушно детенце.Ако ти беше на  този хал, едва ли щеше да реагираш по този начин.

# 6
  • Мнения: 27 524
Не реагирам, а стоя зад твърдението, че е грешка. Интересно как детето ще свикне със сладки напитки, ако не познава такива, а?  Wink
Като се предлага отрано вода със захар и сладки сокове преди годинката, разбира се, че ще търси сладко, това е нормално. Като не даваш такива неща, когато не му е времето, няма как да сивкне с тях и да ги търси. Нещата не опират до послушание, а до информация и здрав разум. Така мисля аз.  Simple Smile

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
И аз мисля като Блонди.
Скрийте соковете и чайовете, и възрастните не пийте такива пред детето поне известно време.
Все пак майката тази която контролира детето и тя решава, а не малкото дете.
Според мен е много нездравословно да се пият само сладки напитки.
Проявете воля и детето ще започне да пие вода.

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син до скоро изобщо не икаше да пие вода. Плюе я, лигави се, полива се, но повече от 2 гр. едва ли е изпивал. Не бих казала, че пиеше само сладки неща, защото пиеше чай без захар или силно разреден сок... и така до това лято, през което беше на ясла. Много се притеснявах да не се обезводни в жегите с това непиене на вода. Разговарях с лелите и те ми кзаха, че пиел доста вода, дори си искал  #Crazy, а у нас продължва да се тръшка и да не пие вода....Честно казано реших, че или лелите ме лъжат или се бъркат с друго дете, но малко по-късно отидохме на гости на майка ми в Габрово и моята голяма изненада беше, че още с пристигането ни Ваньо си поиска "буба" (вода) от баба си. Оказа се, че хитреца не иска да пие у нас вода, защото знае, че винаги ще му предложа нещо по-вкусно. След прибирането ни в София за няколко дена не се виждаше нищо друго за пиене осван вода, ако Ваньо поиска сок, отговарях, че няма, забравили сме да купим, магазина не работи и пр.
Сега няколко месеца по-късно пак предпочита да пие сок ако има избор на масата, но когато е жаден си иска вода.

# 9
  • Мнения: 3 069
Не реагирам, а стоя зад твърдението, че е грешка. Интересно как детето ще свикне със сладки напитки, ако не познава такива, а?  Wink
Като се предлага отрано вода със захар и сладки сокове преди годинката, разбира се, че ще търси сладко, това е нормално. Като не даваш такива неща, когато не му е времето, няма как да сивкне с тях и да ги търси. Нещата не опират до послушание, а до информация и здрав разум. Така мисля аз.  Simple Smile

Така е.Права си за това!
Но при положение, че детето е свикнало да пие сокове по-добре така, от колкото без никакви течности.
Няма човек който да не е пропил вода Grinning

# 10
  • Мнения: 27 524
Но при положение, че детето е свикнало да пие сокове по-добре така, от колкото без никакви течности.
Няма човек който да не е пропил вода Grinning

Да.  Hug
Нека започне да ги разрежда лека-полека, докато стигне до чиста вода например.   Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 760
Серозно ли давате напитки със захар на децата си?  Shocked Имам предвид на малките деца.. Като пораснат едва ли ще можем да ги контролираме, но сега...
Иначе в случая постепеното разреждане ми се струва най удачен вариант. Както и наблягане на зеленчуковите сокове... Билков чай без захар.
А вечерното мляко и то ли е подсладено? 

# 12
  • Мнения: 1 910
Моят син също не обича вода, не обича и чай.

Никога не е пил вода със захар, защото не му е предлагано. Дори яденето на нещо със захар е просто огромно изключение. Десерта и лакомствата са му изключително здравословни. Разбирай най-често плод. Желанието за вода не се променя от това с кого е и къде е.

Няма нищо общо с родителски грешки или информираност.
Някои деца просто не исксат вода. Всичко ще си дойде на място с времето. Разбира се, пробвай разни предложения. При нас номера не минава обаче.

# 13
  • Мнения: 27 524
Някои деца просто не исксат вода.

Няма жив организъм, който да не иска вода  Wink
Искаш да кажеш, че едно детеили човек ще се остави да умре от жажда и няма да пийне вода? Съмнявам се, но така да бъде  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 910
Не реагирам, а стоя зад твърдението, че е грешка. Интересно как детето ще свикне със сладки напитки, ако не познава такива, а?  Wink
Като се предлага отрано вода със захар и сладки сокове преди годинката, разбира се, че ще търси сладко, това е нормално. Като не даваш такива неща, когато не му е времето, няма как да сивкне с тях и да ги търси. Нещата не опират до послушание, а до информация и здрав разум. Така мисля аз.  Simple Smile
Обаче грешиш още в основата на заеманата от теб позиция. Просто някои деца и родители не се вписват в описаната от теб картинка...

Някои деца просто не исксат вода.

Няма жив организъм, който да не иска вода  Wink
Искаш да кажеш, че едно детеили човек ще се остави да умре от жажда и няма да пийне вода? Съмнявам се, но така да бъде  Simple Smile
Веднага ти отговарям.
Това, че не искат вода, не значи че не си набавят въобще Н20.
Моят син не пие вода. Поне не все още. Но яде много плодове. Предполагам си доставя необходимите течности от тях, 300-тата милилитра мляко на ден, останалата храна. Ако му дам фреш - яде по-малко плодове.

И въобще каква е логикиката и збавното в случая да оставям детето си без плодове и мляко  в случая, за да го науча да пие вода?!  Ами за мен такава няма. Когато му дойде времето и вода ще пие без да е в екстремна ситуация.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 04:05 от 7of9

Общи условия

Активация на акаунт