Кърмачета на ясла

  • 436
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 191
Мили мами, сигурно тази и подобни теми са обсъждани неведнъж.
Но...сега и на моето кърмаче му предстои да тръгне на ясла и искам да се допитам пак до вас.
Споделете за вашите - трудно ли им беше в началото, как свикнаха да заспиват там несучейки, промениха ли се като темперамент с тръгването на ясла, увеличиха ли нощните събуждания, отбиха ли се.
Всичко ще ми е полезно и интересно.

# 1
  • Мнения: 203
Здравей!
Ето това е болната ми тема в момента, защото ние сме на това дередже. Благодаря ти, че си пуснала такъв въпрос, надявам се да се включат и други мами и да споделят своя опит. Сега за нас....
Ние сме на ясла от 1 месец. Моето дете е ужасно привързано към мен, основно аз съм си го гледала. До преди тръгването на ясла го кърмих общо взето сутрин ако искаше (отказваше ако е добре наспан, тогава гледах и аз да не предлагам), след обяд на заспиване задължително, на събуждане пак гледах да не предлагам и вечер за заспиване, както и Н-брой пъти през нощта. С една дума гледах да ограничавам кърменето през деня, освен това ако го кърмех, после не искаше да яде друга храна, след известно време пък ли така нещата доста се объркваха. Така, че се стремях да направим някакъв режим -закуска, обяд, кърмене и спане, следобедна закуска и кърмене за лека нощ. Моето дете не е от тези, които сами си търсят цицата или се сещат да се кърмят от скука през деня.
В яслата - притеснявах се основно дали ще се храни добре, че сме малко злоядички и как ще спи. Учителките знаеха, че кърмя, уверяваха ме, че нямало никакво значение. Wink. С яденето сякаш нямаме проблеми, но със спането ДА. Вече 1 седмица го оставяме да спи там. Казват, че заспивал с големи мъки и ревове. Направиха ми забележка да отбивам и да търся други начини да го уча да заспива. Писах за това в темата на Дългокърмещите майки, част 4. От други майки разбрах, че рано или късно се научавали да заспиват. Вчера и днес Алекс спа след обяд при свекърва ми, заспал е без проблем с ПРАбаба си, много странно, за първи път! Нарочно го оставихме там, с цел приучване към навиците на яслата. Утре ще видим.
Реакции в къщи- сега нещата малко се успокоиха, но в началото беше твърдо лепнат за мен. През нощта се събужда толкова, колкото и до сега, т.е. не е увеличил буденията, но често приплаква Мама мама, на сън, понякога след това заревава. Може би сънува, не знам...Успокоява го само цицата. А аз искам да намалямнощните кърмения Grinning, майтап....
Съвети и упреци, които получих: Нали се сещаш, започна се с това, защо не съм го отбила, до кога с тея цици, като съм знаела какво предстои какво съм чакала и т.н. Без коментар. Иначе можеш да се позаинтересуваш от режима в яслата, храната, която предлагат там и да започнеш да подготвяш детето. Може и да си примълчиш, че кърмиш, явно такива деца не са особено на почит. Хубаво е ако детето има любима играчка, биберон или нещо друго, което го успокоява. За съжаление, ние нямаме нищо от изброените . 
Това е, което се сещам. Като цяло някаква голяма промяна в поведението при нас не се забеляза. Желая ви успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 191
Много ти благодаря! Мисля, че вие сте минали най-трудното и вече ще става по-леко. Желая ви го!
Моят е по-големичък - на година и 8 месеца. Само аз съм си го гледала. Но няма време за подготовка, защото от другата седмица ще го водя на ясла до обяд.
Очаквам още "истории".

# 3
  • Мнения: 47 956
ми аз съм писала в много теми- синът ми тръгна на 1 г 1 м и все още го кърмя
свикна средно трудно , сменихме групата и сега има много готини учителки
отначало не даваше да го пипат, хранят, спеше два пъти на ден, но след няколко месеца нещата вече са супер
кърменето- сутрин, вечер, през цялата нощ, събота и неделя нон стоп, като е болен също изцяло на кърма
понякога ми тежи и искам да го отбия, но мисля че не е готов
питай нещо конкретно ако те интересува, защото така не знам какво да напиша

# 4
  • Мнения: 33
Аз имам също голям проблем с яслата. То вярно, че моето дете го давам много малко на ясла, но не виждам решение на проблема ни. Вече 2 месеца я давам на ясли до обяд и реве ли реве. Не иска да спи там, защото е свикнала да заспива на цицата. Не, че не заспива и като я гушнат, но там няма кой да се занимава само с нея. Когато не е на градина я кърмя и сигурно това е причината да реве, незнам. Вече се замислям сериозно да привиквам някоя баба тук да я гледа, защото тя иска да и се обръща внимание, не обича да я оставят сама. Като че ли този страх да остане сама го изгради в яслата Thinking Опитах да намеря друга ясла, но тук това е много трудно, няма свободни места и се чака доста за място. А ми се налага сутрин да я давам на ясла, нямам друг вариант. На всичко отгоре  сега растат и зъбите и е голям зор. Абе наистина съм стигнала до една безисходица и знам, че нещо трябва да направя, но незнам какво. Трудно е с яслите, особено ако детето ви е страстно привързано към вас.

Общи условия

Активация на акаунт