Плочки върху плочки?

  • 22 707
  • 35
  •   1
Отговори
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Моя добра приятелка ме помоли да потърся съвет от вас по следния въпрос. Миналата година в кухнята си сложиха плочки, от тези по-грапавите, матирани. Месеци наред милата се скапва да ги търка и те все изглеждат недоизчистени. Отчаяна е и иска да ги сменя (и без това цвета не й харесва) , но хич не й се ще да разбива и кърти наредени плочки. Затова й е хрумнало, че приемлив вариант е да наредят върху тях нови плочки, предполагам с някаква замазка отдолу. Но пък сега се е притеснила, че подът прекалено много ще натежи, а и аз досега не съм чувала за подобна практика - да се лепят плочки в/у плочки и не мога да й помогна със съвет. Какво ще кажете - възможно ли е?Thinking

# 1
  • Мнения: 1 193
Моят мъж казва,че става да се сложат върху старите плочки (само ако са добре залепени) - нови, имало някво спец. лепило - флекс.
Успех с майсторите  Peace

# 2
  • Мнения: 2 161
На мен скоро ми налепиха плочки върху плочки на терасата.Нищо им нямаше на старите,те не са стари дори,просто си харесах друг гранитогрес.

# 3
  • Мнения: 218
има специално лепило за целта... трябва да се пита в магазина за него... 5-6 лв. е по-скъпо от обикновеното лепило за плочки - 15-16 лв. за торба 25 кг. е някъде...

# 4
  • Мнения: 2 631
Така баща ми си ремонтира наскоро банята - плочки върху плочки.
Точно майсторите го посъветваха така.

 Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
И ние направихме ,така.Не съжалявам.Добре изглежда ,а и не личи.

# 6
  • Мнения: 8 999
Възможно е. Един майстор ми препоръчваше да направя така, като ми обясняваше технологията - лепи се с нещо по-специално, а между двата реда плочки се поставя някаква мрежа. Добре е все пак да го направи майстор плочкаджия, а не да се импровизира.

# 7
  • Мнения: 1 937
Става с обикновен силикон. Чисто и лесно.

# 8
  • Мнения: 1 881
А дали може и фаянс да се лепи върху фаянс, или важи само за теракота newsm78

# 9
  • Мнения: 3 360
Има толкова хубави лепила вече,че ...всичко може Laughing

# 10
  • Мнения: 1 937
А дали може и фаянс да се лепи върху фаянс, или важи само за теракота newsm78
Може, Небесна. В едната ни баня е лепен фаянс върху фаянс и то със силикон.
Променят се нива, което може да създаде проблеми, но става.

# 11
  • София
  • Мнения: 100
izvinete me za maimunicata, no na lap topa niamam kirilica (((((

pri men na terasata lepiha granitogres varhu starite plochki - niamam problemi veche 3 godini. za bania, osobeno po stenite ne moga da dam mnenie.

lek den vi pojelavam  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 1 833
Става без проблем. В кухнята (на пода) налепихме гранитогрес върху теракот, а  в банята фаянс върху  фаянс. Само че в банята по стените надраскаха предварително  плочките с флекс машина, за да хванат по - добре. Иначе има специални лепила, които са по здрави и са създадени специално за тази цел. Недостатък е, че пространството се стеснява.

# 13
  • Мнения: 741
Ние така ги налепихме върху старите със специалното лепило.След няколко месеца всичките нови плочки буквално се изсипаха от стената.Така че по-добре си отворете малко работа,но не рискувай

# 14
  • София
  • Мнения: 718
Става - при нас всичко е налепено така. Лепени са ни в банята, в коридора и кухнята. Първо се грундира с един розов грунд (Боро ако не се лъжа) и след това се лепи с флекс.

Плочките с лъскава повърхност в/у които ще лепите се обработват задължително с грунд, за да се разяде гланца.

Общи условия

Активация на акаунт