Когато на гости са приятели с деца

  • 1 576
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Дъщеря ми не обича да си дава играчките и подобни гостувания се превръщат в един малък кошмар.Довечера сме поканили едно семейство с две деца-на 3 и на 6 год и от сутринта съм в лошо настроение като знам как ще протече вечерта.Говорила съм много,обяснявам,предложих и заедно да изберем играчките,с които да играят,а другите да приберем,но отговорът е винаги "не,няма да си дам нищо,не искам да играя с тях,искам само с теб".Това не е само спрямо въпросните деца,а винаги.Имате ли подобни проблеми и най-важното-идеи за справяне със ситуацията.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На нас не са ни идвали на гости деца и точно такива случки не сме имали, но навън и в яслата абсурд да си даде играчките. Дори мокрите кърпички не си дава. ooooh!
Аз се сещам единствено да помолиш гостите да си носят играчки.  Rolling Eyes Само твоето детенце да не заграби и тях. hahaha

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Нямам такива проблеми - обикновено когато имаме гости с деца - децата ги оставяме да вилнеят на воля в детската, а ние спокойно си хапваме и пийваме в другата стая. Е, понякога има конфликт, но бързо се разбираме.

Във вашият случай - може би трябва да помолиш родителите(не знам до колко са Ви близки) да донесат по някоя играчка за техните деца, за да има с какво да си играят.
Щом проблемът Ви не е от сега, няма да се реши с говоренето днес.
Все пак може да й обясниш, че играчките са си нейни и никой няма да й ги вземе, само ще си поиграят за няколко часа и като си тръгнат играчките ще са си при нея.

# 3
  • Мнения: 1 404
Хиляди пъти съм го обяснявала това,резултат никакъв.Тази вечер ще е война,то се знае,но аз се притеснявам повече дали поведението и е нормално,до каква възраст продължава тоя егоизъм и не съм ли аз виновна по някакъв начин,може би съм прекалено "мека"?

# 4
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми не обича да си дава играчките и подобни гостувания се превръщат в един малък кошмар.Довечера сме поканили едно семейство с две деца-на 3 и на 6 год и от сутринта съм в лошо настроение като знам как ще протече вечерта.Говорила съм много,обяснявам,предложих и заедно да изберем играчките,с които да играят,а другите да приберем,но отговорът е винаги "не,няма да си дам нищо,не искам да играя с тях,искам само с теб".Това не е само спрямо въпросните деца,а винаги.Имате ли подобни проблеми и най-важното-идеи за справяне със ситуацията.

Проблемът не е в това, че дъщеря ти не си дава играчките /всички деца минават през такива периоди/, а че изобщо не желае да си играе с други деца. С един разговор няма да постигнеш нищо. Дано вечерта ви мине спокойно, но започни да я събираш по-често с деца, при това едни и същи - да се научи да създава приятелства и да търси компанията на себеподобни.

# 5
  • Мнения: 7 201
Ние също нямаме такъв проблем.Вкъщи редовно гостите ни са с дете/деца и си играят с играчките му.Всичко се изсипва от коша навън и си играят заедно.
Може да кажеш на родителите да си вземат техни играчки(както са писали др.мами) и да си ги разменят докато играят.Предполагам,че ще и е интересно да поиграе с нова играчка.При моят син това върши работа,ако не дава играчките си(което се случва много рядко). Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
Bili, мисля, че много деца на тази възраст реагират така.
Ще говорите, говорите и пак говорите и ще има ефект.
Просто в момента на запъването за играчка, обикновено децата не искат да отстъпят(то и на мен ми се случва - знам, че не съм права, но вече като съм подкарала някаква идея, няма да отстъпвам я Embarassed), затова превантивно, с повод и без повод, при четене на книжки, при игра - разговори.

# 7
  • Мнения: 1 404
Baibibi,и мен това ме притснява,но какво да правя?Събираме я,водя я постоянно по детски площадки,а говоря постоянно,не е само един разговор.Освен да чакам да отмине...

# 8
  • Мнения: 8 999
Baibibi,и мен това ме притснява,но какво да правя?Събираме я,водя я постоянно по детски площадки,а говоря постоянно,не е само един разговор.Освен да чакам да отмине...

Виж, не става дума само да среща някакви деца, а да се среща с едни и същи деца, да завърже по-трайни приятелства, сама да търси контакт с любими другарчета. Ако употребяваш една и съща детска площадка, то със сигурност ще засичате едни и същи деца, ще свикне с тях, а после ще приема по-лесно и деца, с които не се вижда толкова често. Май ще се наложи и ти да се сближиш с други майки....
В нашата градинка например се заформи една групичка от около 10тина майки на деца - наборчета, израснаха заедно още от количките и до сега са си все заедно, записахме ги в една дет.градина, а сега са в един клас в училище. Покрай децата и ние, майките се опознахме, харесахме, и сме добри приятелки. При лошо време се събираме по къщите на гости, ако времето е хубаво - сме навън.

# 9
  • Мнения: 1 731
Оставете ги,  те сами ще се разберат . Heart Eyes
Ако не стигнат до консенсус и не са си извадили очите ,значи всичко е наред . Laughing

# 10
  • Мнения: 1 404
Няма да се разберат,поне не и по мирен начин Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 367
..бих помолила гостите да си донесат играчки, обяснила че ще стане мазало ако взимат нейните и толкоз
..малко структурирано внимание от родителска страна също би помогнало-игра с децата,строеж на кули,четене,криеница..
..ако детето не иска да се социализира,зорлем не бих го карала,рано или късно ще започне да търси други деца
..поведението и е абсол.нормално за възрастта,децата са различни(както и ние,но не правим проблем че Х не си дава колата с радост на У да иде на море,нали Grinning)..
и не бих си позволила подобно нещо да ме вкисва от сутринта, здраво дете си намира пътя,а гостите винаги са повод за усмихване..

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
И аз не мисля, че е проблем за шашкане. Дъщеря ми прибра дори хартиената носна кърпа, която бях дала, за да избършат носа на детето Simple Smile За моментното решение обаче нямам мн идеи. Може да прибереш играчките и да се забавляват с нещо др.- ТV, детски песнички на СД-то и танци или да направиш от хартия еднакви неща за всички - лодки, жабки, шапка от вестник.
Съчувствам. Успех!

# 13
  • Мнения: 17 402
..бих помолила гостите да си донесат играчки, обяснила че ще стане мазало ако взимат нейните и толкоз

  Peace

# 14
  • Мнения: 512
Единственото успокоение е, че този период отминава.  Hug
У нас сме стигали почти до кървави сцени с приятелски дечица, на които нашичкият не си дава играчките - нито обяснения, нито заплахи ("и той/тя няма да ти дава играчките си вече") и обещания ("ти му я дай сега, а аз утре ще те заведа/ще ти купя...") помагат - просто трябва да се израсте...

Вбесяващото беше, че Никола не отстъпваше дори играчки, с които от месеци не играе - вкопчваше се в тях и това е - другите деца да реват! Стигала съм дотам да заключвам определена играчка в банята, за да не може никой да играе с нея и да не се карат - ама се намираше друга играчка, за която да се заформи скандалчето...

Колко съм се червила пред другите майки... Особено пред една, чието детенце всичко си даваше, като му ходехме на гости...
А колкото до идеята да се събирате по-често и с едни и съще деца - скептична съм - просто егоизмът при някои дечица е по-силен (като при моето  Mr. Green) - всеки ден е бил с часове с приятелчетата си - и навън, и в лошото време се редувахме майките да се каним ту у едната, ту у другата - това е, докато не поотрасна войната за играчките беше люта...

Общи условия

Активация на акаунт