За или против избора на екип

  • 3 831
  • 78
  •   1
Отговори
  • София Младост
  • Мнения: 21
Здравейте мили мами,
В осмия месец съм и още се чудя дали да се уговарям с лекар за раждането. Искат ми 700 лева за удоволствието, а дали си струва? За първи път ми и малко ме свива корема обаче -  ще ми обърнат ли внимание, ще се погрижат ли за бебчо?

Как беше при вас ако сте раждали без уговорка?

ПС. Не държа на ВИП отношение - по скоро на нормално newsm78

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Направи това, което ти подсказва сърцето  Grinning.Ако изборът на екип ще те направи по-сигурна и спокойна при раждането, парите, които ще платиш, не са от значение. От друга страна, в болницата, където бях, почти никой не беше с предварителна уговорка, но към всички отношението беше чудесно.
Леко раждане! Hug

# 2
  • Мнения: 560
Аз съм решила да раждам в Майчин дом без уговорка.
Истините са,че и с избор и без избор,няма да те оставят да родиш на плочките пред болницата.И с избор и без избор,ще боли.
Сигурно е много хубаво да познаваш лекар,който да се суети около теб и да ти обръща повечко внимание в този момент,но аз лично не познавам такъв.
Пък има случаи,когато избраният от теб лекар не е на смяна когато йокнеш да раждаш и докато дойде,другите лекари и сестри те подминават,шепнейки "Аааа,това е пациенткта на Д-р Еди-кой си".Тоест ти си платили на него и тях не ги интересува.Но това са единични случаи.Повечето жени,които са си избрали лекар,винаги са били доволни.
Моя приятелка роди без уговорка и също е доволна и няма оплаквания.
Така,че ти решаваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 551
Абсолютно за! Особено, ако ще раждаш секцио. Лично за мен е много важно кой ще изражда т.е оперира, не толкова обстановката, затова и си избрах лекар.

# 4
  • Мнения: 195
Родих на 13.08 без уговорка, бяха много любезни и внимателни с мен. Имах проблем в реанимацията и се грижеха за мен както трябва. Аз лично съм очарована от медиците, лежах 5 дни и се смениха доста екипи, но само една акушерка беше гадна, но това е нормално на всякъде има по един крив. Раждай си спокойно без да се притесняваш.

Успех от мен.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Мисля, че с уговорка е по-добре, когато има някакви усложнения....
Всъщност аз раждах второто си дете в Св.София и искам да кажа, че досега един лекар не съм срещнала там, който да не ми вдъхва доверие. Може и да не съм го уцелила де Wink
Имам познат лекар там, абонирана съм при него за консултации, но мисля ако всичко си е наред да си раждам без уговорка - на мен не са ми излишни 600-700 лв., с които ще живеем един месец, че и повече....
Може би ако бях по-заможна...знам ли....

# 6
  • Мнения: 753
Здравейте мили мами,
В осмия месец съм и още се чудя дали да се уговарям с лекар за раждането. Искат ми 700 лева за удоволствието, а дали си струва? За първи път ми и малко ме свива корема обаче -  ще ми обърнат ли внимание, ще се погрижат ли за бебчо?
Как беше при вас ако сте раждали без уговорка?
ПС. Не държа на ВИП отношение - по скоро на нормално newsm78
не е висока цената, в нашият град легално в частна клиника е 1300лв, с касата пак там мисля 800лв, ако не греша, а нелегално в другата болница е 300/350 евро с уговорка...така че цифрата не ти е толкова страшна...
успех  Hug
п.с. аз раждах с уговорка

# 7
  • Мнения: 5 362
Не съм избирала и плащала за екип при раждането ми.
Останах доволна от лекарят и акушерката,които бяха на смяна и ме израждаха.
С пари или без-каквото ти е писано,това ще стане Wink

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
За!Аз,си избрах и гинеколог и неонатолог,ако,имам второ дете пак така ще направя!

# 9
  • Мнения: 3 499
Аз съм ЗА. Раждах при лекаря, който ми следи бременността и на когото имах доверие.

# 10
  • Мнения: 4 621
Аз съм За Peace

# 11
  • Мнения: 1 672
аз лично родих без уговорка и мога само да се похваля , че се радвах на страхотно внимание от страна на лекарите в болницата.
Но да уточня , че не става въпрос за бургаските лекари , не съм раждала в Бургас

# 12
  • Мнения: 871
Категорично съм за Peace Няма нищо по-важно от бебето, нали?

# 13
  • Мнения: 100
И двете си деца родих без уговорка с лекари и съм доволна.Най-важното е да имаш лек час и всичко да мине нормално.Болките никой не може да ти спести, а ако лекарите са добри професионалисти  няма да има значение дали си си платила или не.Леко раждане от мен Grinning

# 14
  • Мнения: 724
Абсолютно за! Особено, ако ще раждаш секцио. Лично за мен е много важно кой ще изражда т.е оперира, не толкова обстановката, затова и си избрах лекар.
абсолютно подкрепям.
Аз раждах секцио с избор на екип и съм много доволна.Живот и здраве пак така бих родила.

Общи условия

Активация на акаунт