Раждане в хирургиите на Пещерско в Пловдив

  • 1 692
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,


Ще се радвам ако пишат мами, който скоро са раждали в хирургиите на Пещерско.Доволни ли сте ,какви документи искат как става постъпването,може ли да отидеш на преглед преди термина и трябва ли направление.

Много благодаря.

# 1
  • Мнения: 90
Здравей  раждах  там  24  юли  и  се зарекох  повече  кракът  ми да не  стъпи  в  това  родилно Всичко е отвратително  отношението  е под всяка  критика Всички  родилки  са  накуп  пред  зала  и слушаш  постоянно  викове  дори  и  когато  ходиш  само  за  записване  на  тоновете  защото и  апаратите  им са  там  изобщо грозна  работа

# 2
  • Мнения: 90
забравих  за  документите  искат  направление  от  наблюдаващия  те  гинеколог  и  изследванията  които си правила  това е  Ако все пак  решиш  да  раждаш там  пожелавам  ти  успех

# 3
  • Мнения: 683
Само там не отивай да раждаш! Разните "светила" от ВМИ не различават миомен възел от двурога матка, срещат сериозни затруднения в поставянето на конкретна диагноза, изписват ижекции с Прегнил, ей така - за по-сигурно, без ясна диагноза и оплаквания, просто експериментират... нали хормоните ги бият на мен... е бебето ми оцеля, въпреки прогнозата, че няма да изкарам 3-я месец. В началото на 5-я месец пък нямам думи какво лечение ми приложиха при бъбречна криза и силни контракции - инжекции но-шпа и толкова.  Добре че на третия ден успях да изляза от отделението и отидох при д-р Петров, та човека ми изписа Магнерот за контракциите. Докато бях там се нагледах на какви ли не гафове, които си бяха ежедневие. Няколко пъти ме пращаха на ехограф, докато видят миомните ми възли, накрая им дадох описанието от гинеколога ми, та успяха да го препишат.
На единия от прегледите студентката, която помагаше на доктора при УЗИ, ме прати от вратата да си взема презерватив, за вагинално гледане, а аз бях вече в 5-ти месец, тя горката дори не беше наясно, че след 3-я месец плода се вижда по-добре през корема...
Най ми хареса, че в отделението за задържане студентки се упражняват върху бъдещите майки с проблемна бременост как се бият инжекции... и това всеки божи ден. Радвам се че попаднах там и видях какво е, та не се подлъгах да раждам там!
Ако не искаш разни учили недоучили студенти да се упражняват върху теб, не ходи там!
Препоръчвам ти Весела или Селена.

# 4
  • Мнения: 674
Е,хайде стига сега ! Аз съм за това отделение,лежах там 2 пъти в началото на бременността и съм доволна от отношението на лекарите. Имат си специалисти,имат си апаратура,имат си неонатология,което е много важно !!! лично аз живот и здраве смятам там да родя,ако все още съм в Пловдив .

# 5
  • Мнения: 276
 Не ходи да раждаш там - по-добре потърси друга алтернатива. Аз имам един спонтанен аборт, преди който лежах в старите хирургии, и мога да кажа, че лекарката, която ми прави абразиото, беше добра и мила, но другото... Наистина студенти се упражняват върху теб да бият инжекции (точно, след като си загубил детето си), 2 дни не ме погледнаха на ехограф да видят, че плода вече е загинал и прочее......... Не ми се говори. В последствие не можаха да ми видят кистите на яйчниците, та трябваше да ходя до София. И аз така им дадох диагнозата от софийския гинеколог, та да си я препишат....
И с целия си акъл сега отидох да раждам там. И за това не ми се говори, но определено не съм доволна. Наистина, потърси друг вариант.
Успех ти желая и да пишеш какво си решила!

# 6
  • Мнения: 105
И аз раждах там - не мога да кажа нито добро, нито лошо за тях ..... Доволна съм от персонала. Е, не е като в частните клиники, но за без пари .... Аз взех ВИП стаи - както за раждането, така и за престоя. Може би за това не са се "упражнявали" студенти върху нас. Наистина бяха много добри всички. Имаше само една акушерка за бебетата, която ми идваше да набия. Проблема при нея беше, че си е сбъркала професията, иначе и тя много се стараеше. Хигиената им иска подобрение - лелките претупват работата си. Лежала съм и в Окръжна (патологична бременност). Там пък отношението е под всякаква критика, но за сметка на това лъскат като луди Simple Smile. Професор Милчев (май така се казваше завеждащия във ВМИ) не позволява лошо отношение към бременна или родилка. Ако някой от персонала си позволи да нагруби някоя жена или пък не дай се боже да иска пари ...........  #2gunfire Точните му думи бяха: "Кажете ми кой е, а той ще има среща с дявола!".
Документи - май ми трябваше само кръвна група и лична карта. Аз отидох когато контракциите ми бяха на 5 мин и нямах нищо друго. Направление пишат там ако нямаш. За изписването ще ти трябва картон - за болничния. Май нямаше друго.
Като цяло съм доволна.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 16:13 от pinpina

# 7
  • Мнения: 1 053
Е,хайде стига сега ! Аз съм за това отделение,лежах там 2 пъти в началото на бременността и съм доволна от отношението на лекарите. Имат си специалисти,имат си апаратура,имат си неонатология,което е много важно !!! лично аз живот и здраве смятам там да родя,ако все още съм в Пловдив .



Абсолютно съм съгласна с izabela  Peace

Леко раждане ти желая  Hug

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 149
Аз лежах там 20 дни преди да родя и 7 след това.  За това време един единствен път студентка би инжекция на момичето в мойта стая и то след като я попита дали е съгласна. Много съм доволна от персонала на патологична бременност и по-малко от този в родилното отделение, но като цяло нивото е добро.

Общи условия

Активация на акаунт