Да спра ли Аптамила???

  • 1 446
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте!За 2-месеца сменихме 3 млека  Confused Първо бяхме на ФРИЗОЛАК,но много ни запичаше за това минахме на НАН Х.А,но....разлика нямаше и така се принудих да го сменя отново с АПТАМИЛ,но...сега проблема ни е друг почти постоянно се напъва и пъшка сякаш му тежи,и доста често повръща(преди след всяко ядене сега по-рядко)не много,но си повръща и се замислям..дали не е от АПТАМИЛА,той си е по-мазен и ..възможно ли е да му тежи,ако има по-чувствително стомахче?!!МОЛЯ МАМИТЕ,КОЙТО СА НА АПТАМИЛ ДА ИЗКАЖАТ МНЕНИЕ...дали повръща от АПТАМИЛА(и трябва ли да го сменя)или на каквото и да сме ще е така..как беше при вашите деца?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО,МНОГО СЪМ ОБЪРКАНА И НАЙСТИНА ИМАМ НУЖДА ОТ ВАШЕТО МНЕНИЕ,защото не ми се минава пак на друго мляко!!!   bouquet

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз също смених Фризолака и Нан с Аптамил, но такава реакция не е имало.От Аптамила детето се чувстваше най-добре.

 НО!При всяко ново мляко трябват 2-3 дни за да свикне стомаха с него.Би трябвало първите 48ч. да се уведомява педиатъра при промяна на състоянието на детето.

Пъшкането може да е от колики.А повръщането от предозиране на количеството.Не го прави по указанията на опаковката, грамажите там са завишени!

# 2
  • Мнения: 145
На Аптамил сме от самотно начало. До 4 месец връщаше по малко след всяко хранене,след това отшумя. не мога да кажа,че е повръщал, а и едва ли е от млякото. просто при някои деца се получава.Честата смяна на млека също не е много добра. Успех.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 161
Ние сменихме няколко млека преди да започнем с Аптамил - Фризолак, Лактана, Хип. Ивайла повръщаше доста въпреки че и смесвах млеката с фризовом, че имаше и проблем с акането.Минах на Аптамил и съм много доволна.Правя дозата пак с Фризовом 7:3 -Аптамил към Фризо и нямам проблем нито с повръщането нито с акането.Пък и така им е по-вкусно като че ли , вместо чист Аптамил newsm78. Но всеки организъм е различен така че трябва да разбереш какво е подходящо за твоето дете. Някои мами са доволни от Лактана, но аз не съм.
П.П. На Александра и давам каквото на сестра и защото ми е по-лесно така, въпреки че тя по-добре понасяше другите млека

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Моят син е на Аптамил но не е повръщал...е разбира се пуска по-малко понякога когато е наяден пък започне да се джаска по мебелите ама това е бял кахър.

# 5
  • Мнения: 27 524
..дали не е от АПТАМИЛА,той си е по-мазен и ..възможно ли е да му тежи,ако има по-чувствително стомахче?!!

Аптамилът не е мазен и не тежи на никое бебешко стомахче, това е сигурно.
Как повръща - малко след хранене, веднага след хранене, на фонтан и обилно (имай предвид, че повърнатото винаги изглежда много повече от реалното количество) или повръщане, но приемливо?
Напъните и пъшкането са от колики. Моят съвет е да не сменяш млякото, изчакай, освен ако не се касае за силно, директно и на фонтан повръщане, тогава може да се посъветваш с педито дали не се касае за рефлукс.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние също сме на Аптамил от 20 му ден и също връщаме по малко но не на всяко хранене а за пъшкането и ние пъшкаме но смятам че това са колики! Акаме трудничко по 1 път на ден! Но за сега не смятам да го сменям Аптамила! Peace
И един въпрос ако някой знае: Давам на малкия Лефакс но понеже е на немски не знам по колко/помпа е/ аз му давам по 3 пъти на ден по едно впръскване???

# 7
  • Мнения: 194
благодаря ви момичета оставам си на АПТАМИЛ! Simple Smile   bouquet

# 8
  • Мнения: 191
Аптамил е най-хумавото АМ, което се продава на българския пазар. Нито е мазно, нито е тежко.

# 9
  • Мнения: 107
ponpon 
Мисля, че не е много редно да се смесват различните видове АМ. Май бях чела някъде мнение на Блонди, но и аз мисля така. Една от причините е че състава на АМ е специфичен за всяка марка и когато се смесват не може да се регулират витамините, минералите и всички други съставки. Така сигурно се объркнват пропорциите и по-скоро би било вредно отколкото полезно за децата. А повръщането не винаги е в резултат на АМ.
 

# 10
  • Мнения: 171
Аптамил е най-хумавото АМ, което се продава на българския пазар. Нито е мазно, нито е тежко.
  Peace

# 11
  • Мнения: 194
Не не повръща на фонтан само след ядене,но..от известно време (няколко дни)не го прави и вече съм по-спокойна!Ми...аз реших,че е мазно,защото...като мия шишетата усещам,че са мазни(за разлика от другите млека).Благодаря ви за съветите няма да го сменям!ХУБАВ ДЕН!   bouquet

# 12
  • Мнения: 4 668
Моят син повръщаше много от АПТАМИЛ , освен това направи и някаква алергия  Confused Смених го веднага с НАН ХА и повече нямахме проблеми . Според мен е доста прехвалено това мляко , но е факт , че създава и доста проблеми  Confused Ти си прецени . Аз на твое място бих го сменила !

# 13
  • Мнения: 27 524
Моят син повръщаше много от АПТАМИЛ , освен това направи и някаква алергия  Confused Смених го веднага с НАН ХА и повече нямахме проблеми . Според мен е доста прехвалено това мляко , но е факт , че създава и доста проблеми  Confused Ти си прецени . Аз на твое място бих го сменила !

От едно обикновено мляко до едно мляко ХА има огромна разлика, така че при вас не става дума за сравнение между Аптамил и НАН, а между обикновено и ХА мляко. Така че ако например беше сменила с Апатмил ХА, резултатът пак щеше да е положителен. Ти си единствената, която съм чувала да се оплаква от Аптамил.  Hug Общо взето проблемите са супер редки, за разлика от Фризолак и НАН   Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 3 644
..
От едно обикновено мляко до едно мляко ХА има огромна разлика, така че при вас не става дума за сравнение между Аптамил и НАН, а между обикновено и ХА мляко. Така че ако например беше сменила с Апатмил ХА, резултатът пак щеше да е положителен. Ти си единствената, която съм чувала да се оплаква от Аптамил.   Hug Общо взето проблемите са супер редки, за разлика от Фризолак и НАН   Rolling Eyes
При моя син Аптамил- а също не се отрази добре- запек и засилени колики.В последствие минах на Фризовом,понеже + предните две и повръщаше до 6-я месец. Всичко е строго индивидуално

Но за това съм съгласна с теб:
...От едно обикновено мляко до едно мляко ХА има огромна разлика, така че при вас не става дума за сравнение между Аптамил и НАН, а между обикновено и ХА мляко. ...

Общи условия

Активация на акаунт