Сънотворни?

  • 4 487
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте на всички.От 2 месеца правим опити със съпруга ми за бебче,но аз имам проблеми със съня и понякога прибягвам до сънотворни,по точно Зопиклон.Всички опити като топло мляко с мед,телевизия,тишина и т.н. не ми помагат да заспя.Дори когато се уморя прекалено през деня и се очаква да ми се доспи,при мен се получава обратното,явно организма ми се възбужда от натоварването и ставам като бухал-сън не еме лови.Лошото е,че работя сериозна работа и немога да си позволя да ходя недоспала,защото ми влияе адски зле на организма-вие ми се свят,отпаднала съм,треперя,размазва ми се погледа.Ако 3 дена не спя,после примерно няколко спя и пак от мначало.Знам ,че сънотворните са вредни за бебето,но всъюност аз незнам кога ще стане бебо и се притеснявам какво да правя.Дали има опасност да ги пия докато разбера,че съм бременна/това ще е по цикъла ми,много ме е редовен/ и тогава да ги спра или още от сега да ги спирам,пук ще се мъча на работа?Ето снощи пак неможах да заспя,много се чудех дали този месец е станало,защото трябва да ми дойде в края на седмицата ,но пак пих хапчето.Сега съм добре физически,но си мисля мако бебо е станал дали няма да му повлияе и на него,нищо че е толкова рано?
 Моля за съвет,ако някой е имал подобен проблем.Четох,че имало сънотворни на билкова основа-дали е истина и къде ли се продават?Мъчат ме съмнения-помагайте   Confused

# 1
  • Мнения: 337
А пробвала ли си успокояващото билково сиропче мента-глог-валерян? Аз съм пила и едни хомеопатични, но не си спомням как се казват - по-късно мога да погледна.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
.Сега съм добре физически,но си мисля ако бебо е станал дали няма да му повлияе и на него,нищо че е толкова рано?
 
Мила , според мен сега нямаш проблем , но си помисли как ще я караш ако си бременна , как ще спиш тогава. Съветвам те да се ориентираш към нещо по-леко , хомеопатично или билки за сън. Отиди на лекар и се посъветвай кое е най- добро за теб. Иначе Зопиклона е много силен и се привиква към него ако го използваш повече от 28 дни.  Вечеряй по-късно , непосредствено преди сън .А добре действа и чаша бирка преди лягане Mr. Green
Успех! Hug

# 3

Здравей и от мен!Имам един съвет,купи си от аптеката Маточина-листа,прави си чайче,безвредно е и е ефикасно.Пробвай и ще се увериш.
Пожелавам ти успех и скорошно забременяване.  bouquet

# 4
  • Мнения: 975
И моят съвет е да идеш да се консултираш с специалист ,и ако е възможно пий нещо на билкова основа ,някакви чайчета .

# 5
  • Мнения: 2 423
За бирката съм съгласна но защо да вечеря по късно -така само ще и тежи храната и по трудно ще заспи.
Най добре се консултирай с д-р.
Успех в бебеправенето newsm10

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
За бирката съм съгласна но защо да вечеря по късно -така само ще и тежи храната и по трудно ще заспи.

защото когато стомаха преработва храната цялата кръв слиза долу  и ти се  доспива Flutter

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И моят съвет е да идеш да се консултираш с специалист ,и ако е възможно пий нещо на билкова основа ,някакви чайчета .
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 247
Пепсинка-и аз бих те посъветвала да спреш сънотворните и да минеш на нещо по-леко като чайове и билки, но това не може да стане отведнъж, защото е много вероятно ако си ги приемала дълго време да се появи абстиненция и редица странични ефекти като: главоболие, световъртеж, сърцебиене и т. н. Добре е наистина да се консултираш с лекар, който да ти изготви схема, по която да ги прекъснеш, за да избегнеш неприятните моменти. Ако след последното хапче успееш поне половин месец да не прибягваш към тях, значи ситуацията е овладяна и можеш да продължиш без хапове. Като заместител може да опиташ вечерно време да почетеш книжка или списание, да си пуснеш някаква лека музика, да вземеш топъл душ, да пийнеш прясно млекце с мед и най-вече да не си изграждаш стереотип, че задължително когато вечер си легнеш няма да можеш да заспиш. За биричката-мен поне ме разсъмва, но червеното винце влияе много добре, но в никакъв случай не го комбинирай със сънотворните! Желая ти успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт