Общи игри за деца на възраст между 2-4г.?

  • 1 809
  • 14
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Кажете ми начин да забавлявам 4-5 деца на тази възраст? Някакви общи игри или нещо подобно? Сещам се за балона се надува, ама друго....  newsm78 Други общи игри не мога да се сетя.  ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Пускам, пускам кърпичка, Да направим влак (това второто не го знам точно как е, моят син се опитва да ми покаже какво правят в ДГ, но не много успешно Wink )

Преди 2 седмици се прибрахме от почивка и в хотела правеха мини-диско за деца от 2-3 до 7-8 годинки - с песнички и танци. Един от танците е известния от нашето детство танц на патето Яки.
Сигурна съм, че всички песнички могат да се намерят в нета, тъй като аниматорите във всички хотели, в които сме били последните 2 години използват общо взето еднакви песнички=
Дори успях да ги намеря Simple Smile http://www.mp3.de/musik/genre/band/010000/278434/32_98290

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А тази игра, пускам пускам кърпичка как се играе и ще могат ли 2г. да я схванат?

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гоненица  Laughing ... игри в пясъчника .... Зоопарк ... Отидох в гората, разрових листата... смешн ае и малките вероятно много ще се смеят

# 4
  • Мнения: 3 367
..криеница след 3 и малко
..палатки от одеала/столове
..рисуване на пода на огрооооооооооооооооооомен лист,да има място за всички
...ако са моми-прически:)
..кралю-порталю
..топка-едните ритат,другите мятат,малките бутат..
..аз в подобни ситуации като е вътре и им е писнало другото чета книжки,правя се на луда с кукли(тип кукл.театър),винаги има успех
..малките ще си играят сам по сам,големите се сек се организират с някакъв сценарии..

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Времето ще е хладно най вероятно и ще трябва да е вътре. И най-вероятно сама ще трябва да ги забавлявам всичките. А за книжки не знам дали ще им е интересно? Те като са много деца и подивяват от кеф.  newsm78 Ще пробвам някои от идеите.   bouquet
А това с кукления театър ще трябва да го обмисля.  Thinking А това отидох в гората разрових листата не го разбрах как се играе?  Embarassed Проблема е че не познават терена на който ще ги занимавам и не знам с какво разполагат там.   ooooh!

# 6
  • Мнения: 131
Песничката "Пеят ,скачат палците......".Може би знаеш някоя песничка за влакче.

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Песничката "Пеят ,скачат палците......".Може би знаеш някоя песничка за влакче.

Да тази песничка е знам. Не се бях сетила.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Приказки за куклен театър, които могат да се правят в домашни условия, с наличните играчки и приказки, които се знаят от всеки, са: "Дядо и ряпа", "Маша и мечокът", "Трите прасенца", "Болен здрав носи", "Вълкът и седемте козлета", "Косе-босе".
Песнички: "Хей ръчички, хей ги две", "Мама ми купи днес нова книжка със картинки", "Мила моя мамо".

# 9
  • до канала
  • Мнения: 518
Успокоителна игра:
"По таз пътечка равна
върви дружина славна
-Ох, как се изморих,
ох,как се изпотих
Сега дома отивам
и сядам да почивам"
Децата сядат на земята и почиват.Това се повтаря докато им омръзне. Grinning

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не може ли просто да изсипеш една купчина играчки на пода и да ги оставиш да си играят

# 11
  • Мнения: 1 734
Сещам се за рисунки - групови и индивидуални. Редене на пъзели, танци на ритмична музик. Работа с конструктор - много подходяща за момчетата. Игра с топки - но е малко опасно на закрито и за друго май не се сещам  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 734
а, сетих се и редене на мозайка, но това е за по-големите деца. за малките си е опасно!!!

# 13
  • Мнения: 98
 Едно дете се избира да е коте и жуми, а всички останали - мишки и казват стихчето :
             " Коте ,коте ,котаранчо,
               зъл и страшен опашанчо ,
               имаш ли зъби и нокти
               за мишлета сиви кротки ?"
 и се разбягват, Детето, което играе ролята на коте ги гони , хваща и води в къщичката ( ъгъла на стаята) . Което дете остане последно то става коте.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 079
Тази игра е малко по-кратка, от тази, която аз знам!

"По таз пътечка равна                           Един води, а децата вървят след него,
върви дружина славна.                          като внимателно минават през цялата стая.       
Върви, върви, върви,                              Вървят бавно и внимателно.
подскок, подскок, подскок.                    Подскачат 3 пъти.
Върви, върви, върви,                              Вървят бавно и внимателно.
подклек, подклек, подклек.                   Клякат, стават, клякат, стават, клякат стават.
-Ох, как се изморих,                               Избърсват с едната си ръка челото,
ох, как се изпотих.                                 като при умора.
Сега дома отиваме                                 Вървят бавно.
и сядам да почиваме"                             Сядат на земята.

Общи условия

Активация на акаунт