Ще мога ли да кърмя?

  • 487
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 617
Здравейте!
Сина ми е на 4 дни и неиска да суче. Мисля, че зърната ми са твърди и съвсем малко изпъкнали и на него му е трудно да ги засмуче. Освен това като стисна ореолата не излиза нищо, а като стисна в основата на гърдата тогава излиза кърмата. Сега се цедя защото гърдите ми са твърди като камък и изцеденото давам с шише.
Та въпроса ми е има ли някакви трикове за да накарам зърната ми да изпъкнат и да станат лесни за засукване и дали след като го храня с шише и така яде без проблеми ще мога изобщо да го накарам да суче.

# 1
  • Мнения: 3 718
Първо, честито бебенце, да ти е силно и щастливо.   bouquet
Пробвай да изцедиш малко кърма на ръка непосредствено преди да предложиш на бебето. Може и да му пръснеш малко в устата за да усети млякото. Много внимавай с храненето с шише, това само може да задълбочи проблема със засукването и да намали стимулацията на кърма. Знаеш, че никоя помпа не може да стимулира така както бебето. Пробвай на първо време да му даваш изцедената кърма със спринцовка или с дозатор напр. от Нурофен за бебета.
Също може да опиташ преди кърмене да оформиш зърното с помпата. Но му предлагай първо от гърда преди да му дадеш изцедената кърма.
Предполагам, че някои по опитни майки ще ти дадат още съвети. Пожелавам ти успешно кърмене  Hug

# 2
  • Мнения: 630
Чико имат специално приспособление за изтегляне на плоски зърна, струва около 14-15лв. Удобно е. Дано ти свърши работа и да успеете! късмет.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 244
Пощипване, издърпване с пръсти, заставай на хладно, за да настръхнат... друго не се сещам. И основно повече упорство. На мен ми беше "плоско" едното и още в родилното няколко души - сестри, лекари, акушерки - казаха, че било абсурд да засуче от него, но след много настояване, рев от страна на бебето и от моя  Laughing започна да засуква от него и така за ден-два си го "издърпа"... вече не е плоско  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт