Тегло 2 килограма под нормата!!!

  • 4 537
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Здравейте на всички мами! Hug

Моето сладко слънчице е много слабичко,колкото и да се правя че не ми пука,вече почва сериозно да се притеснявам!Всеки ми казва ....много е слаба,много малко тежи.....,щом даже и продавачката на памперси вчера е казала на мъжа ми че купува все един и същи размер ,на колко е бебето,и когато и казал че ще направи годинка този месец,тя казала че сестра и има бебе на 6 месеца и купува четвърти размер памперси,а ние на една година взима ме трети,тежим 8100!
Бебето е здраво според лекарката и според мен е така,но много ми се иска да наддава по-добре,така се обвинявам,мисля че аз греша някъде!На дължина сме добре 75 сантиметра,и така слабината и е още по набиваща се!Гледам всякакви таблици никъде не сме в норма,роди се 3400 най-простото изчисление е в края на годината детето трябва да е тройно по тежко!
Ние се кърмим още по два-три пъти  на ден,лекарката каза да минем на 4 кратно хранене!
Дайте ми съвет какво да направя ,дали не и  е малко храната?

Схемата от този месец ни е такава:



8.30- мляко с бисквити или попара(200 грама)

13.30-супа или зеленчуково пюре или ястие(200 грама)

17.30-каша или мляко с бисквити,или кроасан и настъргани плодове(200 грама)

21.00-кърма+90грама адаптирано мляко



кърма също в 14.30 за приспиване и през нощта един път ако се събуди!

Сок все още не иска да пие,вода също само в големите горещини най-много по 100 грама на ден !

Ще съм ви много благодарна ако ми покажете къде греша и ми дадете съвет!  bouquet Hug Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 404
Щом детето расте и изглежда добре, няма защо да се притесняваш. Дъщеря ми на 1г. тежеше 7570гр и беше 70.5 см.

# 2
  • Мнения: 2 885

Не се притеснявай излишно.
Синът ми на 2 г я има 10 кг, я няма. Висок е 82 см.
Досега не се е разболявал, от 3 седмици ходи на ясла.
Дребен е, слаб е, но това не ми е грижа.
Яде по 5 пъти на ден, а преди и по 7 пъти.
От 1 г до навършване на 2 г /т.е. до тръгване на ясла/ се хранеше от ДК Ози и омиташе всичко.
Ние с баща му сме слаби и дребни. Ген - какво да правиш?!  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 12 548
Схемата от този месец ни е такава:



8.30- мляко с бисквити или попара(200 грама)

13.30-супа или зеленчуково пюре или ястие(200 грама)

17.30-каша или мляко с бисквити,или кроасан и настъргани плодове(200 грама)

21.00-кърма+90грама адаптирано мляко


Много е голяма разликата от закуска до обяд. Изтегли обядът в 12.30, следобедната закуска в 16.30 и към 19 часа давай вечеря - супа или нещо друго. И след това преди сън кърмата. Малко му е на детето това ядене, според мен.
Синът ми е на година и 2 месеца и изпива вечер по 260 мл мляко.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
8 160 беше дъщеря ми на 1г. Тегло при раждане 3 400.
Така и не стигна до последен номер на памперсите (дори до предпоследен не стигна), макар да ползвахме такива до 3г. възраст.
Не знам кое те притеснява.  Rolling Eyes Мнението на продавачката на памперси ли или това, какво казват другите за твоето дете?
Ако кръвните показатели са в норма, ако детето е жизнено и си хапва (което моята не прави), няма грам място за тревога.
Просто детето ти е фино и грацилно, към този миг. Ако си остане такова, също няма да е лошо  Grinning

# 5
  • Мнения: 407
Моя хубостник на една година тежи точно 8,700.Не е от най-ящните деца,но не го насилвам.Изследванията му са по-добри от както беше на 6 месеца(тогава беше в нормите за килограмите,но изследванията не бяха добри).Аз съм много слаба,а баща му до преди няколко години също беше слабичък,ами нормално е да не е дебело детето.
Ако детенцето ти е жизнено и изглежда видимо добре,няма място за притеснение.Не робувай на норми,всички хора сме различни.

# 6
  • Мнения: 2 614
Здравейте на всички мами! Hug

Моето сладко слънчице е много слабичко,колкото и да се правя че не ми пука,вече почва сериозно да се притеснявам!Всеки ми казва ....много е слаба,много малко тежи.....,щом даже и продавачката на памперси вчера е казала на мъжа ми че купува все един и същи размер ,на колко е бебето,и когато и казал че ще направи годинка този месец,тя казала че сестра и има бебе на 6 месеца и купува четвърти размер памперси,а ние на една година взима ме трети,тежим 8100!
Бебето е здраво според лекарката и според мен е така,но много ми се иска да наддава по-добре,така се обвинявам,мисля че аз греша някъде!На дължина сме добре 75 сантиметра,и така слабината и е още по набиваща се!Гледам всякакви таблици никъде не сме в норма,роди се 3400 най-простото изчисление е в края на годината детето трябва да е тройно по тежко!
Ние се кърмим още по два-три пъти  на ден,лекарката каза да минем на 4 кратно хранене!
Дайте ми съвет какво да направя ,дали не и  е малко храната?

Схемата от този месец ни е такава:



8.30- мляко с бисквити или попара(200 грама)

13.30-супа или зеленчуково пюре или ястие(200 грама)

17.30-каша или мляко с бисквити,или кроасан и настъргани плодове(200 грама)

21.00-кърма+90грама адаптирано мляко



кърма също в 14.30 за приспиване и през нощта един път ако се събуди!

Сок все още не иска да пие,вода също само в големите горещини най-много по 100 грама на ден !

Ще съм ви много благодарна ако ми покажете къде греша и ми дадете съвет!  bouquet Hug Heart Eyes



Според мен не е проблем! Дъщеря ми също беше 8 кг на година, сега вече е цели 10, а след 2 месеца става на 2 години.

Не мисля, че е проблем, а и педиатъра ни не мисли, че имам повод за притеснения. Достатъчно е, че аз виждам, че се чуства добре! Много жизнено дете ие, и определено не и липсва апетит!
Това, че детето е пухкаво, не е индикатор за здраво бебе!
И на година, дъщеря ми беше основно на кърма, нямахме нито едно заместено кърмене. Ако детето е здраво и усмихнато, мисля, че ти остава само да му се радваш! Не мисля, че имаш повод за тревоги!  bouquet Peace

# 7
  • Мнения: 160
Притеснява ме това,не че продавачката го е казала,а дори и тя!!!Всички,мъжът ми също,аз му казвам "такава е ,не всички деца са еднакви и наддават като слон",а той казва "не искам да наддава като слон ,а нормално" един вид като упрек го усещам аз.Той е малко педантичен по отношение на храненето!
Детето имаше добри изследвания на шест месеца,но тя до 4 месец наддаваше повече от добре,беше 6300,и от тогава изведнъж спря!

# 8
  • Мнения: 407
А не си ли се замисляла,че движенията с всеки изминал месец стават все повече и повече и ако твоето детенце е по-енергично е нормално да не качва по много.И моя мъник първите месеци качваше повече от нормалното,но бебетата нямат почти никакви движения.Мони сега не се спира за 2 секунди на едно място,как да качва?!Не виждам място за притеснение.

# 9
  • Мнения: 5 401
На 1 год. бръмчето ми беше 8300 и 74 см, като 3 поредни месеца въобще не дръпна на тегло и растеше с по 1 см. Разстройвах се от вида на пухкави бебчета, още повече, че моето не се и хранеше.  Confused Но мина този период! Сега си хапва горе-долу добре, дръпна на кг, а аз се научих да не обръщам внимание на нищо друго, освен на вида и на нуждите на дребчо.  Peace

Мисля, че детенцето ти се храни добре и щом казваш, че е здраво, няма за какво да се тревожиш! Тревогата е наше всекидневие, но не бива да взима връх над радостта и усмивките!  Peace

# 10
  • Мнения: 1 691
Може да включиш още едно хранене, както са те посъветвали. Щом се притесняваш за килограмите, не виждам смисъл да минавате на 4 хранения дневно. Аз лично смятам да си храня детето поне няколко години 5-6 пъти на ден без да гоня количества - да яде колкото му се услажда, но по-честичко. Ние също имахме проблем с килограмите, като на 6 месеца нямаше 6 килограма, а после взе да яде по-често и да наддава като новородено.  Затова и нямам никакво намерение да му ограничавам яденето.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мартин също е категория "муха" но е здраво, подвижно и понякога своенравно по отношение на яденето дете.
Аз бих вмъкнала една лека междинна закуска и бих изтеглила обяда по-рано, след обедното спане пак лека закуска не би навредила.

И бих сменила мястото, където купувам памперси. Не е работа на продавачката да коментира кой какви размери купува. Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 2 829
Ха, та моята маймуна е на година и два месеца и яде наполовина на твоето детенце твърда храна! Вероятно си е до ген-мойто е 11.5 кг. и 80 см., дето не яде друго освен кърма. Мисля, че добре си го храниш детенцето, на хората никога не можеш да угодиш. Само за пример-моята свекърва се тревожи за моя Алекс че е слаб!?!?!

# 13
  • Мнения: 2 467
Moeто дете е на 2г. и 2м. и  яде  на половината на твоето  Laughing А в дни на усилено зъбоникнене режима ни е: кърма, кърма, кърма... кърма.
Жизнено ли е детето, чувства ли се добре, мисля няма какво да те притеснява.

# 14
  • Мнения: 5 401
На 1 год. бръмчето ми беше 8300 и 74 см, като 3 поредни месеца въобще не дръпна на тегло и растеше с по 1 см. Разстройвах се от вида на пухкави бебчета, още повече, че моето не се и хранеше.  Confused Но мина този период! Сега си хапва горе-долу добре, дръпна на кг, а аз се научих да не обръщам внимание на нищо друго, освен на вида и на нуждите на дребчо.  Peace

Мисля, че детенцето ти се храни добре и щом казваш, че е здраво, няма за какво да се тревожиш! Тревогата е наше всекидневие, но не бива да взима връх над радостта и усмивките!  Peace

Искам само да добавя към горния си постинг, че въпреки че е хилчо, дребния нито веднъж не ми се е разболявал досега! Да чукам на дърво, но всички пухчета около нас се разболяха по 3-4 пъти вече, а моят все още държи фронта!  Peace Не съм сигурна, че това се дължи 100% на кърмата, понеже и другите са кърмаци... Та, исках да кажа, че това е моя огромна утеха!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт