? за културата и етикета на масата в различните държави

  • 6 646
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Има ли при вас нещо специфично при хранене навън

тук напр. (Швеция) държат вилицата наобратно и слагат храната с ножа върху изпъкналата и част - изглежда твърде странно и неудобно
но се твърди, че така се хранели изисканите хора

Как е при вас? Какви са местните куриози?

# 1
  • Мнения: 2 924
тук ядат шишчетата без много церемонии- направо от клечката.Simple Smile
Беше ми малко странно в началото, но сега не се впечатлявам.
Аз продължавам да си ги ям с нож и вилица ,
но пък се научих да си чупя от хляба, да го топвам
в чинийката със зехтин и риган, без да ползвам прибори.
Много е вкусно  Mr. Green
Това тук е Гърция

# 2
  • Мнения: 1 049
Ами аз не знаех да ям риба с нож и вилица, тук мъжо ме научи, а за мой срам съм морско чадо.
Спагетите с вилица и лъжица  пак тук ги научих Embarassed Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 786
Тук намазаните филии ги режат с нож и вилица като закусват, което е малко ново за мен, но ще свикна, къде ще ходя  Joy
И благодарят през 10 секунди, много възпитани хора.

# 4
Има ли при вас нещо специфично при хранене навънтук напр. (Швеция) държат вилицата наобратно и слагат храната с ножа върху изпъкналата и част - изглежда твърде странно и неудобно
но се твърди, че така се хранели изисканите хора

Как е при вас? Какви са местните куриози?

не, навън се храним като вкъЩи  Grinning

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не съм забелязала някакви фрапиращи разлики Thinking в ресторантите, единствено по баровете където се плюят семки и се хвърлят всякакви боклуци по пода - това прави бара по-реномиран.  hahaha

# 6
  • Мнения: 461
Ами аз не знаех да ям риба с нож и вилица, тук мъжо ме научи, а за мой срам съм морско чадо.
Спагетите с вилица и лъжица  пак тук ги научих Embarassed Rolling Eyes
В Германия пък разправят, че ако италианец те види да ядеш спагети с лъжица, ще те изхвърли от ресторанта. Я дай информация от извора дали лъжат.

# 7
  • Мнения: 7 914
най големия ми шок беше когато трябва да ядеш ето това хлебче:

 с нож и вилица...ама то и без тях си е адски трудно да го отхапеш Mr. Green


и друго ми направи впечатление.. дамските чанти се държат я под стола, я до стола..никога на облегалката на стола например... и палтата  на закачалка до входа... което в повечето случаи е антренце и е оставено на произвола на съдбата Whistling

# 8
  • Мнения: 1 269
И аз се шокирах,когато видях как се хранят с ръце.нож и вилица не признавт.нама4кват ориза с ръка,до полу4аването на "топ4е" и хоп в устата  Crazy
В на4алото  бях доста изумена,заедно с храненето на земята,но сега им свикнах даже му хванах и аз цаката Laughing

# 9
  • Мнения: 818
Имам познато семейство в Холандия от Суринам са.
Присъствах на техен празник и там всички ядоха ориза с ръце,
правят го на хапка с ръката и си го хапват сладко,сладко.
Предложиха и на мен да пробвам,но аз отказах(мама цял живот ме
е учила,че с ръка е невъзпитано да се яде  Flutter )
Та така...

# 10
  • Мнения: 3 098
Не съм забелязала някакви фрапиращи разлики Thinking в ресторантите, единствено по баровете където се плюят семки и се хвърлят всякакви боклуци по пода - това прави бара по-реномиран.  hahaha
Освен това да добавя,4е мезетата се предлагат със забодени отгоре им кле4ки за зъби.Маслините също.Ето така:

# 11
  • Мнения: 1 049
Ами аз не знаех да ям риба с нож и вилица, тук мъжо ме научи, а за мой срам съм морско чадо.
Спагетите с вилица и лъжица  пак тук ги научих Embarassed Rolling Eyes
В Германия пък разправят, че ако италианец те види да ядеш спагети с лъжица, ще те изхвърли от ресторанта. Я дай информация от извора дали лъжат.
Тук при нас на север са малко с австрийско възпитание, може и затова да е.   Peace Иначе на юг важи това правило . То и от италианец до италианец има разлика.  Peace

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
затопва се с ръка,ако има сос; салата се хваща с хапка хляб,  с ръка! месото се яде накрая! ядат 4есто на ниски маси4ки таули и си сгънат на  6, ако решиш да си на стол4е!мият си устата след ядене със сапун задължително!малката е  супер фен на този ритуал!не оби4ат покривките!ядат пастите с лъжи4ка, а не с вили4ка!друго не се сещам! ориз и кускус поне е с лъжица!

# 13
Ами аз не знаех да ям риба с нож и вилица, тук мъжо ме научи, а за мой срам съм морско чадо.
Спагетите с вилица и лъжица  пак тук ги научих Embarassed Rolling Eyes

Зай4е, къде се ядат спагети с лъжица  newsm78

# 14
Ами аз не знаех да ям риба с нож и вилица, тук мъжо ме научи, а за мой срам съм морско чадо.
Спагетите с вилица и лъжица  пак тук ги научих Embarassed Rolling Eyes
В Германия пък разправят, че ако италианец те види да ядеш спагети с лъжица, ще те изхвърли от ресторанта. Я дай информация от извора дали лъжат.
Тук при нас на север са малко с австрийско възпитание, може и затова да е.   Peace Иначе на юг важи това правило . То и от италианец до италианец има разлика.  Peace

тъй като ме заинтригува се разтърсих в нета
по етикет не е позволено (освен когато става въпрос за 4ужденец, който се затруднява да си ги хапне само с вилица)

Общи условия

Активация на акаунт