Задължително ли е стоенето по корем?

  • 1 025
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета!
Имам момченце на 2,5 м., което вече започна да командва цялата къща. Може би, като проява на характер, моят син не иска изобщо да стои по корем. Опитвам поне от месец да го слагам, но човечето реве безотказно в тази поза. По дебелите книги пише, че трябва вече да се изправя на лакти от тази поза, а аз не мога да го накарам да постои повече от минута така и изобщо не стигаме до упражнения. Не се притеснявам за укрепването на главичката, тъй като той си я държи стабилна доста добре. Но вече си мисля, че ще пропусне пълзенето в следващите месеци и направо ще ходи като му дойде време. Молбата ми е да споделите вашия опит, ако сте се сблъсквали с проблема (ако може така да се нарече)Simple Smile)

# 1
  • Мнения: 476
Моя герой също не обича да стои по корем. През ден горе-долу го слагам за 1-2 мин., но е мъка. Като не му е удобно на детето, няма да го тормозя. Ще пробвам все още, но скоро той ще започне да се обръща сам и тогава ще си реши как да лежи. Иначе главичката му е малко кашкавалена, но горе-долу я държи.  Hug

# 2
  • Мнения: 10 983
Рая заобича лежането по корем чак на 4 месеца. Дотогава можеше да се изправя на лакти, но плачеше и се сърдеше. Затова не съм я слагала много.

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ивайло все още не обича да лежи по корем. Най-много на 3-тата минута започва да плаче.

# 4
  • Мнения: 207
И ние имахме такъв проблем отначало плачеше малкия като го сложа по коремче но свикна и сега даже му е хубаво

# 5
  • Мнения: 22 343
Калина също не иска да стои по корем, нямаме 2месеца още. Успявам да я сложа за не повече от 2-3минути максимум. Но иначе си вдига главата.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 585
И моят син не обича. Като го сложа, започва да мрънка, а  и да реве понякога.

# 7
  • Мнения: 911
Мила, Ил, всяко дете има своята индивидуалност. Децата ни не са правени на поточната линия и едно с едно не са еднакви. В дебелите книги, където си чела, най-вероятно дават средни стойности, обобщение, но май нещо не си прочела добре - по корем и опряно на лакти ще стои след четвъртия месец.
 Не се шашкай и не сравнявай бебето си с другите - то е единствено и неповторимо, нали затова е твое.

# 8
  • Мнения: 2 309
И моята дъщеря не търпеше да я слагам по корем, изтрайваше няколко секунди и ревваше с пълен глас, всъщност наистина така и не пропълзя, проходи директно на 1г.и 2 мес.

# 9
  • Мнения: 1 701
Относно пълзенето - не мисля, че има нещо общо със стоенето по корем. С Кали не съм имала проблем в това отношение - обръщах я по корем, по гръб, правехме всяка вечер необходимите упражнения и масаж, а пропълзя /и то само в краен случай/ след като проходи стабилно, т.е. - преди 2 седмици.  Crazy

# 10
  • Мнения: 244
уф пи нас беше един рев като е по корем а сега не мога да го спра да се обръща  Crazy и въобще не иска да пълзи така че остави детето то си знае най добре

# 11
  • София
  • Мнения: 7 174
Съвсем не е задължително!
Моята дъщеря също никак не обичаше това упражнение.
Не съм я насилвала.
За някои неща децата са най-добрият барометър.
Книгите са само за ориентир. Peace

# 12
  • Мнения: 3 069
Добре е да опитваш поне за няколко минути да го слагаш по корем.
Виктор никак не обичаше и не съм го насилвала.

# 13
  • Мнения: 1 251
Педиатрите го препоръчват, поне нашият го прави, но бебо също не харесва стоенето по корем и винаги се противи и плаче. Аз не го мъча-като не иска. Уж било за гимнастика на вратлето и по-лесно да се научи да си държи главичката изправена. Но ние и без тази гимнастика вече от половин месец си държим главата доста добре като сме прави.

# 14
  • Мнения: 400
И моя бебок не ще да седи по корем, такъв рев надава, че чак е страшно.
Та се поотказвам, той се набира като за световно,целия почервенява и така се ядосва...ужас!
Какво да го мъча детето, акто не ще не ще:)

Общи условия

Активация на акаунт