малко по темата ... Невероятно, но факт

  • 3 874
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 390
Предполагам че всеки е чувал вицове или намеци по темата - Замяна на бебета в родилното  Grinning
Но дали наистина са възможни тези случки ... аз доскоро бях напълно убедена, че това не е възможно в цивилизована страна, е да ама не ... или пък са ми объркани представите за цивилизованата страна Mr. Green

От миналата седмица в Чехия най-дискутираната кауза е размяната на две 10.месечни бебета в родилното. Историята в кратце е

Двамата родители още в родилното се шегували дали не са им сменили детето, защото се родило 3300гр, на другия ден като го мерили на визитата 2600гр, но били толкова щастливи, че повече никакво внимание не обърнали на факта... След месеци на бащата му било много странно, че двамата родители са черни, а бебето русоляво, и други разлики започнал все повече да забелязва, накрая отишъл на тест за бащинство, който разбира се се оказал негативен, не уточняват дали е имало скандали във семейството по темата  Mr. Green но майката твърдяла до последно, че това не е възможно, затова и тя отишла на генетични тестове, който потвърдили фактите, а то - че не са родители на това дете. От тук започва медиалния скандал, разследване и тн.

Същия ден са се родили 5.деца в тази малка болница, 3.момичета и 2.момчета, направили се ДНК тестове на останалите момиченца, и хоп едното отговаря на всичко, но е дете на друго семейство.
Двете семейства миналата седмица се срещаха, под догледа на соц. работници, психолози, адвокати и тн. и се разбрали, че ще си сменят децата до рождените им дни - след два месеца, до тогава ще се виждат възможно най-често, и се надяват замяната да бъде без проблемна. Излишно е да казвам че съдят родилното за доста милиони... ако спечелили, щели да си построят къщи-близнаци, децата да растат като сестри...
Другото интересно е че единия баща даже е бил при раждането, и е снимал през цялото време, но не забелязали размяната  Shocked

Та такааа... интересно ми е чували ли сте за истински подобни случки, как бихте реагирали вие в такава ситуация, въобще имате ли съмнения понякога, дали това са си вашите биологични деца  Mr. Green бихте ли ги сменили за вашите си биологични Thinking и тн. каквото се сетите по темата  Mr. Green

тук доста за случая, но на чешки  Sunglasses
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?klic=64035&o=0

# 1
  • Мнения: 3 098
Интересна тема.Със сигурност се слу4ват такива неща,независимо каква е държавата.Грешки стават явно.
Има доста книги и филми на тази тематика.
Когато се роди дъщеря ни и трябваше да я вземат за ваксини,прегледи,това ми беше страха.А мъжа ми ме успокояваше,да не се боя,тъй като ве4е е запе4атана в съзнанието му и не могат да ни пробутат 4уждо бебе. Grinning Пък и тя когато се роди беше то4но копие на баща си,нямаше как да я сбъркаме. FlutterСамите доктори си казваха,4е няма друго такова бяло,русо и голямо бебе в отделението им. Laughing
Нямаме никакви съмнения относно това.Но сме си говорили,4е ако например имаме друго дете и се усъмним,4е е станало някакво разменяне в болницата,едва ли ще го върнем.В такъв смисъл,4е се привързваме и го обикваме за това,4е се грижим за него,4е споделяме и хубави и лоши моменти.По_скоро бихме си взели и нашето... Laughing ако естествено другите родители позволят такава развръзка.

За истински слу4ки в нашето семейство има.Баща ми е първородно дете.В деня на изписването на баба ми се връ4ва бебе,а тя заявила,4е това не е нейно дете.Разповила го,за да го разгледа и се оказало,4е бебето дори е моми4е.Голяма истерия е настанала след това,разбрало се е накрая 4е акушерка е сменила наро4но децата,защото й било платено за това.Другата майка с моми4енцето е искала мом4е.Само не знам с какъв акъл са го извършили.
Както и да е,баба и дядо си прибрали баща ми,а акушерката след това ве4е не е била такава.

# 2
  • Мнения: 1 465
Боже, това си е като случка от филм. Shocked
Не съм чувала за подобен случай тук. Веднага след раждането на Поло, мъжът ми придружи бебето и мед.сестрата, която го отведе в друго помещение за теглене, и осъществяване на съответните тестове.
Иначе баща и син толкова много си приличат, че няма как да ги сбъркат.

# 3
  • Мнения: 3 461
И аз изказах съмнения на шега Laughing. Атли ми се стори много черничък, но май само на мен, защото ме поканиха да видя другите сладурчовци. Laughing Сега е толкова рус и е одрал кожата на баща си, че   чак са ми е смешно как ми е минало през главата, но мисля че не съм изключение. Направи ми впечатление обаче, че в Саудито и Бахрейн и не бързат да сложат номерата на бебето и майката.

# 4
  • Мнения: 3 880
На теория винаги съм предполагала, че се случват и такива неща, но на практика ми се иска да не вярвам, че е възможно в наше време....
Нашата нямаше начин да я сбъркат, защото всички процедури след раждането- миене, триене, мерене, обличане- ги извършиха в същата стая пред нашите очи и накрая я връчиха на баща й да я носи към моята стаята, чак на следващата сутрин ми я взеха за няколко минути, но тогава вече я бях опознала, а и в малката болница и да искаха нямаше с кой да я разменят- в същия ден беше родено само още едно бебе и то момченце Wink Мислила съм си обаче какво ли бих направила ако ми се случи подобно нещо newsm78 В първите месеци може и да искам да ги разменим, но на този етап сега (почти 4 години) не искам никаква размяна и не си я давам Simple Smile Едно е да износиш едно дете и друго да си го гледал няколко години с мисълта, че е твое Peace А тези родители дано да успеят да решат нещата по възможно най-безболезнен начин.

разбрало се е накрая 4е акушерка е сменила наро4но децата,защото й било платено за това.Другата майка с моми4енцето е искала мом4е.Само не знам с какъв акъл са го извършили.
Ееее, това е направо върхът... то бива, бива малоумие, ама чак толкова  ooooh! Дали са си мислили, че баба ти няма да забележи тази съществена разлика hahaha

# 5
  • Мнения: 3 098


разбрало се е накрая 4е акушерка е сменила наро4но децата,защото й било платено за това.Другата майка с моми4енцето е искала мом4е.Само не знам с какъв акъл са го извършили.
Ееее, това е направо върхът... то бива, бива малоумие, ама чак толкова  ooooh! Дали са си мислили, че баба ти няма да забележи тази съществена разлика hahaha
И на мен ми е непонятна за разбиране тази наглост.Бебета от разли4ен пол при това!

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Аз съм такова бебе  Laughing

Родена съм Бургас, и съм била с номер 345 или нещо подобно, трябва да питам майка ми. В деня на изписването майка ми се забавила и за нея останало последното бебе. Дали й го, а майка ми казала:
- Акушерка, това не е моето бебе.
А акушерката й казала:
- Вие родилките все много знаете, не било твоето, как пък позна, те всички са еднакви.. Crossing Arms Ами чие е тогава, то само това остана, другите ги взеха.

Майка ми седи с бебето на ръце и се чуди какво да прави, и в същия момент една друга жена с бебе в ръцете влетява през вратата с рев: "Акушеркеееееее, това не е моето бебе!"  hahaha

Нейното бебе било 354, т.е. разменени числа. Та разменили си двете бебетата, поогледали ги пак, да не стане грешка  Joy, и по живо, по здраво.
Как е станало, не са ли проверили оттам на чие име какъв номер отговаря и на кого какво бебе дават, не знам. Но ако другата жена не е била забелязала, и не се е била върнала... кой знае къде щях да съм Crazy Thinking

# 7
  • Мнения: 22 343
О, аз си мисля, че и сега се случват такива неща, но може родителите да не забелязват.
Аз по едно време се чудех дали не са ми сменили бебето тъй като го видях чак на вторият ден, защото беше в кувиоз. Но след като огледах всички останали бебета, които бяха с доста по-тъмна кожа се успокоих, че това си е моето бебе. ))

# 8
  • Мнения: 3 880

Как е станало, не са ли проверили оттам на чие име какъв номер отговаря и на кого какво бебе дават, не знам.

Абе защо да проверяват номерата, те нали всички бебета са едни и същи... важното е бройката да отговаря и за всяка майка да има по едно бебе hahaha Wink

# 9
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Е то ако и бройката не отговаря вече... втасахме я  Crazy hahaha

# 10
  • Мнения: 3 098
то само това остана, другите ги взеха.


Crazy Е,те голяма томбола разиграли!Топли,пресни,разграбили ги,айде взимай и бегай. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 294
Леле Вес, ти обра то4ките...Simple Smile
А аз след като видях Мартин имах 4увството, 4е не мога да го свъркам пове4е, даже пла4а му разпознавах. Но 4овек така си мисли, но знам ли ако се озова в ситуация "вземи това бебе" колкото и да реагирам не знам дали няма да по4на да се съмнявам сама в себе си. Но искам да се надявам, 4е подобни гре6ки не се слу4ват в на6и дни, поне не в Европа.

# 12
  • Мнения: 4 399
Ох, умрях си от смях. Сигурно е възможно. Ама моето диване толкова прилича на мен, че няма начин да са го сменили, освен ако не са го клонирали.  Laughing

Иначе и аз мисля така:
В първите месеци може и да искам да ги разменим, но на този етап сега (почти 4 години) не искам никаква размяна и не си я давам Simple Smile Едно е да износиш едно дете и друго да си го гледал няколко години с мисълта, че е твое Peace

# 13
  • Мнения: 1 436
Мъжът ми е бил такова бебе  Laughing. В цялата патаклама около раждането свекърва ми само забелязала, че той е с несъразмерно голям нос Outta Joint. На изписването - хоп някакво бебе с чип нос. Свекърва ми отсякла "Това не е моето бебе. Моето е само нос  hahaha". Акушерката погледанала номерчето и  Embarassed донесла правилното бебе  Laughing

По повод на бройката бебета: Едно време баба ми искала само едно дете, но след като се родила леля ми, дядо ми започнал да я убеждава за второ, защото искал момче. И така, родила се майка ми, което било двоен проблем - дядо ми искал момче, пък баба ми изобщо не искала друго дете. На същия ден някакво 17годишно девойче родило момче, което щяло да остави в дом "Майка и дете". Една от акушерките предложила на баба ми да кажат, че тя е родила близнаци, хем и дядо ми не знаел какво и колко са се родили  Mr. Green и направо да вземат и другото бебе. Баба ми сериозно се замислила, но накрая се уплашила от скандал, защото момченцето било червенокосо и никак не приличало на никой от двамата  hahaha. Но явно това акушерките да играят тука-има, тука-нема с бебетата си е било нормата Thinking

# 14
  • Мнения: 5 183
Синът ми не е бил отделян за мен нито за секунда от самото му раждане. Родих, заедно с него ни преместиха в самостоятелна стая. Той - в кошче до мен и така си откарахме - все заедно ве4е пета година  Hug Heart Eyes
Така че няма кога да е станало, да не говорим, 4е си е наш от всякъде - на фона на доста  безличните новозеландци веднага се открояват чаровните му неповторими славянски черти..
Ели, благодаря ти за линка към статията на чешки (моят любим език). Отивам да чета  Mr. Green Hug

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 13:08 от МАЙКА

Общи условия

Активация на акаунт