Мнения за ОДЗ/ясла/ в Младост3

  • 4 491
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали детска ясла в района на Младост 3. Четох доста стари и противоречиви мнения за 56, 59 и 70 ОДЗ, някой има ли по-нови впечатления. 

# 1
  • Мнения: 79
няма ли деца и мами от трета младост ?!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
Попитай тук.Темата е за Младост и все ще има някой,който може да ти помогне Wink

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само не избирай тази, която е към 56 ОДЗ.
Пробвай в 59то. Опитай и в 70то. Само не в 56то  Naughty

# 4
  • Мнения: 292
Моите деца от тази година са в 59 ОДЗ "Елхица" и засега съм доволна, въпреки, че заради ремонта групите са обединени. Ходиха на градина 3 седмици а сега тази седмица заради стачката са си удома. Та за това време дето ходиха и са по 35 -40 деца в група, не са се върнали нито веднъж разпасани или гладни. Маргето научи две песнички и някаква утринна гимнастика. Монката нито веднъж не се е напикавал, дето вкъщи понякога го прави. Абе засега съм доволна. Сигурно впоследствие ще съм още по доволна впредвид това, че ще се отделят в своите групи, на новичко и чистичко. Влизах да разгледам ремонтираните групи и останах много доволна. Сложили са нова дограма на прозорците а статите са просторни, светли с южно изложение. Боядисали са таваните и стените в светли тонове, и са ги направили шарени. Само балатумите са си старите, но са сравнително запазени. Даже в гупата на Монката си имат колело. А в хубавите дни ги извеждат и по два пъти на разходка. Свидетел съм на всичко, защото участвах в ремонта и всичко видях с очите си.
Така че ти решаваш Simple Smile
Успех Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 192
Има две съседни ОДЗ зад бл. 329. Едното ми дете ходи в детската градина на едната, обаче като не помня коя беше... като вървиш от общината - второто ОДЗ. Бях много доволна и ще ти кажа как я избрах.
Отидох в първата, много ми я бяха похвалили. Водех и детето. Срещнах се с директорката - начумерена, важна, сякаш от нея зависи света. Изслуша ме, каза, че ще я приеме, но да съм имала пред вид, че щяла да е 30-то дете в групата. И тогава изпусна решаващата реплика: "Идвате с претенции, водите ни ги, пък искате и да ви ги гледаме". Репликата беше придружена с нещо като подхвърляне на кариран лист, на който да напиша молбата.
Аз първо онемях,  след това си грабнах детето, благодарих учтиво за любезността, казах, че моето дете явно не е за нейното ОДЗ и напуснах.
Отидох в другата сграда, директорката беше пълна противоположност на особата, която описах. Сама се запозна с детенце, погали я, попита я нещо... след това се обърна към мен да ме попита дали съм дошла да я записвам. И така...
Не съжалих нито веднъж за избора си. И досега срещаме едната госпожа и тя не пропуска да се поинтересува как е, как върви в училище... а минаха 7 години.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
директорът не е абонат за тази длъжност в нито едно ОДЗ. Принципно.

# 7
  • Мнения: 79
Благодаря на всички за препоръките и мненията! Все още не съм записала малкия на ясла, защото имахме куп неприятности, а и бяхме болни доста дълго време. От няколко дни обаче успяваме да излезем за малко на разходка и минаваме покрай 70 ОДЗ - все още ли стачкуват или просто не извеждат децата?!. Чувала съм, че в някой детски градини не обичали да извеждат децата през зимните месеци, пък било то и слънчеви ?!?!
Странно, че там където са две ОДЗ на едно място, това което е по-близо до общината ми се е виждало много спретнато, поддържано, чисто /поне отвън/, а то май се оказва 56 и за него има доста отрицателни мнения. А мислех точно там да пробвам първо - е, опита си е опит - благодаря!
Надявам се тези дни да успеем да посетим, разгледаме, разговаряме, а при повечко късмет и да запишем малкия на ясла.....ако не стачкуват!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 108
Благодаря на всички за препоръките и мненията! Все още не съм записала малкия на ясла, защото имахме куп неприятности, а и бяхме болни доста дълго време. От няколко дни обаче успяваме да излезем за малко на разходка и минаваме покрай 70 ОДЗ - все още ли стачкуват или просто не извеждат децата?!.

70-то ОДЗ още стачкува.
В яслата там работи една от най-прекрасните жени, които познавам. Невероятен, слънчев човек, пълен с любов към децата! Heart Eyes

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Синът ми ходи на ясла в 70 ОДЗ. Яслата си работи не стачкува, само градината стачкуваше (за тази седмица не знам, че сме си у нас). Доволна съм от персонала на яслата, Иван също. Обикновено го вземаме последен и с разправии, защото не иска да си търгва.

# 10
  • Мнения: 79
diddi, виждам че малките са почти наборчета, вашия ни води с един месец Simple Smile. Аз също май се ориентирам за 70 ОДЗ, че ми е и най-близо. Отдавна ли записахте малкия или стана бързо? Колко дечица са в групата?

# 11
  • Мнения: 7 263
само не избирай тази, която е към 56 ОДЗ.
Пробвай в 59то. Опитай и в 70то. Само не в 56то  Naughty

Както винаги в този случай опонирам на Шани.
56-то е най-доброто от 3-те ОДЗ-та. Постинга на cool_witch потвърждава думите ми.
Нямам думи да изкажа благодарността си към "нашите госпожи" Найденова и Андреева - хвала им за мерака, за професионализма, за търпението и човещината, с която се отнасяха към синовете ми. Големият ми син е четвърти клас и още си ги уважави и си мечтае да се върне в градината за един ден поне  hahaha hahaha
Ако Причкапова е  още директор там - това е една невероятна жена, която и си разбира от работата и си я обича и това си личи от всякъде.
Но за яслата нямам идея, как стоят нещата защото моите не са посещавали ясла там.
Със сигурност не одобрявам 70-то - там нещата са просто .............. но комент ........

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 17:30 от Lennyh

# 12
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
patashuri, подадох молба първия работен ден на 2007, отидох сутринта и за мой късмет бях първа, съответно с входящ номер 1, та нямаше начин да не го приемат. Започна да ходи в яслата в средата на септември. Съседката ми подаде молба през пролетта и нейното детенце не е прието, та за яслата мисля, че няма шанс ако сега подадеш молба.
Иначе, в групата са 26 деца по списък, но мисля, че денем са макс. 20 дечица. Сутрин като го оставяме го посрещат с усмивка, обикновено по това време лелите пеят и играят с децата. Леля Катя е особено лъчезарна, личи и, че обича да е сред деца. В групата има телевизор и им пускат от време на време филмчета (това не ми харесва много, но на децата им харесва). В яслата Иван проявява завиден апетит, редовно си иска допълнително и лелите му сервират още, което явно им е кеф, защото се хвалят колко добре се храни сам и искал още. Абе няма от какво да се оплача. Но и той не им създава проблеми. Вечер го вземаме последен или пред последен, винаги е в добро настоение кипящ от енергия, но пък у нас проявява завиден инат като компенсация на послушанието в яслата....

Lennyh, защо не одобряваш 70 ОДЗ? Не се заяждам, питам защото наистина ме интересува. Това, което съм видяла до сега по никакъв начин не ме навежда на мисълта, че ОДЗ-то не е добро и съм сгрешила, като съм записала детето си там, ама знам ли?

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 15:36 от diddi

# 13
  • София
  • Мнения: 3 108
Lennyh, защо не одобряваш 70 ОДЗ? Не се заяждам, питам защото наистина ме интересува. Това, което съм видяла до сега по никакъв начин не ме навежда на мисълта, че ОДЗ-то не е добро и съм сгрешила, като съм записала детето си там, ама знам ли?

Синът ми изкара четири години там, дъщеря ми е сега в трета група. Не съм имала повод за недоволство, напротив- бяхме много доволни от учителките на сина ми, които освен всичко го подготвиха прекрасно за училище.  През 2005-2006г. имаше един неприятен период, когато пенсионираха набързо дългогодишната директорка и на нейно място дойде Снежана Драганова, която настрои целия колектив срещу себе си и се прочу със злоупотребите със служебното си положение....но тя вече не е там и нещата се нормализираха.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311

За пореден път се убеждавам, че не зависи от градината, а от г-жите, на които ще попаднете. Констанца е в 71ОДЗ и на когото детето догодина е първа група там, е истински късметлия. Най-страхотните г-жи+най-обичаната леля. Но нашата градина е до Окръжна б-ца в Младост 1.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 17:32 от Гита Ог

Общи условия

Активация на акаунт