Вредно ли е доизносването на чужди обувки?

  • 1 889
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Бях предложила едни обувки на Крисо за едно детенце, но майката ми каза, че е чувала, че детето трябва да проходи с нови, за да ги "деформира" по своя си крак. В смисъл, че малко или много обувката се очупва по крачето и то е специфично. Ако е така само за периода на прохождане ли важи, или по принцип е така?
Защото на мен ми дадоха едни много запазени и аз ги приех от любезност, но сега не знам да му ги слагам ли или не. Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако наистина са запазени и ти харесват, нека ги носи детето.

# 2
  • Мнения: 98
Зависи . За прохождане сигурно е желателно да е с нови обувки ,но след това едва ли.Имам доста запазени обувки от баткото и си ги износва малката.

# 3
  • Мнения: 2 197
Ами така е - всеки крак износва обувката различно, особено ако има някакъв дефект в походката. Примерно има деца, които ходят на пръсти, има и такива, които си кривят крачетата. Моята дъщеря проходи късно и ходи идеално - краката са и идеално прави и никога не е стъпвала на пръсти. Нейните буйки съм ги дала на 2 бебета и те нямат проблеми с тях.
От друга страна бебетата носят много кратко време обувчиците си. Така че според мен е излишно да се притесняваш - нека ги носи, особено след като са запазени.

# 4
  • Мнения: 6 164
Изглеждат запазени. Но с тях Крисо стъпва с пръстите навътре. Може би са му големи. По принцип не стъпва така.

Той стъпва, като пръстите сочат леко навън. Откъдето и по-голямата тежест на стъпалото пада на вътрешната надлъжна половина. Което пак се чудя дали не е някакъв дефект... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 526
Аз съм говорила с ортопед на тази тема.
Неговото становище беше категорично не  Naughty на доизносването.
Но познавам майки с по 2 деца, които си прехвърлят обувките между децата.
И дечицата са си добре, поне видимо.
На мойте не съм обувала "втора употреба".

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 22:46 от Tali Dan

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз знам, че е вредно от ортопеда, при който заведох дъщеря си, когато беше на 40 дни /човекът беше много изчерпателен/.

Поради тази причина раздавам всички вещи на Дариа, но не и обувките й. Само 1-2 чифта съм давала, ако са носени 2 -3 пъти /ама наистина 2-3/. Майка ми събира старите й обувки - какво ги прави не знам.  Thinking

# 7
  • Мнения: 348
Хайде сега, глупости. Колко ги е износило дете на година и нещо, и то обувки за прохождане, които обикновено е невъзможно да ги деформира за толкоз кратко време. Виж за по-натам съм съгласна, но в началото...

# 8
  • Мнения: 27 524
Не знам, ние носим  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Хайде сега, глупости...

Всеки може да прави каквото си иска.  Peace

Когато се касае за здравето и добруването на детето ми - аз питам специалист и се водя по неговото мнение.  Naughty

# 10
  • Мнения: 2 839
Хайде сега, глупости. Колко ги е износило дете на година и нещо, и то обувки за прохождане, които обикновено е невъзможно да ги деформира за толкоз кратко време. Виж за по-натам съм съгласна, но в началото...
Ами колко ... цял сезон. Предостатъчно за да заеме форма обувката.
Също се придържам към съвета на ортопеда. Обувките не подарявам. Всъщност носила съм на сираците, ама там кой ти гледа кое е вредно, по-добре е от нищо  Tired

# 11
  • Мнения: 3 367
и ние; и предаваме нататък Grinning

# 12
  • Мнения: 5 183
Моят син носи дрешки от дечицата нанаши приятели, както и от братовчед си, но обувки - не. И аз мисля, че една обувка се "деформира" - нагажда, спрямо крачето и походката на собственика си. Давали са ни 2-3 пъти чисто нови, почти не носени. Тогава бих се замислила, но пък се разминаха сезоните, така че за сега не сме носили чужди обувки.

# 13
  • Мнения: 2 270
да може би донякъде/но само донякъде/са прави ортопедите,че не е добре децата да носят чужди обувки,но..........
Първо ако обувката е качествена,подметката и се износва доста трудно и не за 1-2-4месеца/колкото ги носи едно малко дете/после му умаляват.При по големите деца-особено момченца е трудно да запазиш обувка за да я дадеш евентуално на някой,а ако запазиш то тя или малко и носена или пък е прекалено качествена и е останала здрава и читава след безбройните игри с топка,бягане скачане и тн.Аз лично съм давала,вземала и ще давам и вземам

# 14
  • София
  • Мнения: 9 846
Имам две деца и досега не съм слагала обувки от каката на малката.А всичките и дрехи износи Laughing.Но за обувките не смея.Когато каката ги носи около 3 месеца примерно,винаги ми се струва,че самата обувка е някак изкривена навътре,особенно едната.а като ходи не се забелязва.А и ортопеда каза-не може.Та затова не смея.

Общи условия

Активация на акаунт