Индия - земя на боговете - 4

  • 29 766
  • 308
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 043
Добре дошли във втората тема, посветена на Индия.
 
В началото решихме да ви представим, някои от забележителностите, като списъкът далеч не е изчерпателен.


Делхи


            
               India Gate                                            Jantar Mantar                                       Lotus Temple

   

 Qutub Minar with iron pillar                             Red Fort



Джайпур



                  Hawa Mahal

 
                        Amber Fort                                                              Jantar Mantar

 
            Birla Temple



   
                                Galta Ji                                                        City Palace

Udaipur

Lake Palace


Bikaner


Rat Temple


Khajuraho

Kama Sutra Positions


Hyderabad

   
                 Charminar                                                Buddha


Bangalore




Tamil Namdu


Brihadeeswarar Temple

Andhra Pradesh

Tirumala Venkateswara Temple


 
И да завършим с едно ястие в южноиндийски стил, поднесено ни от Дидка



Ето и старите ни теми:
Inside the Kingdom - 1
The Lost Paradise of Dilmun-2
Bharat Dil Se-3

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 22:47 от lila

# 1
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Последна в старата и първа в новата тема!!!!!!! Laughing
Отивам да чета!

# 2
  • Мнения: 3 461
Лила, Дидка, мерси за чудесната тема. Heart Eyes  bouquet

Лиле, Gate of India не е ли в Мумбай или тази е друга в Делхи? Знаете ли нещо повече за този храм на плъховете, да не се окаже, че и те са свещени?

# 3
  • Мнения: 1 724
Много хубаво посрещане, за съжаление доста от забележителностите, които сте показали са ми непознати.

Да ви питам, има ли някакви по-специални ритуали при раждането на дете в Индия, някакъв аналог на християнското кръщене също така.

С плъховте съм я виждала тази снимка и преди, голям куриоз  Wink

# 4
  • Мнения: 1 655
Хайде на новата тема  народе! Joy Joy Joy Joy
Много добро оформление, браво на вас!
МЕри Джан!!!!
много   интересни места сте показали и аз не съм чувала за повечето!
Ох от предната тема съм се смяла със глас за кумовете на ноя , и сами като ме видя да се смея и той започна да се смее и да пляск! hahaha hahaha hahaha hahaha
А индийските документи са майко мила, както се казва!

# 5
  • Мнения: 1 294
Ноя, благодаря за милата покана... аз аз ве4е бях видяла темата...Simple Smile
Бях се за4ела за темата за помо6т за Симона и то4но мислех да пратя малко пари за нея... горкото дете

# 6
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Може би ще прозвуча наивно, но Дидка, ти ли си правила това ястие!??! newsm78 Embarassed Изглежда страшно вкусно!!!

# 7
  • Мнения: 3 461
Може би ще прозвуча наивно, но Дидка, ти ли си правила това ястие!??! newsm78 Embarassed Изглежда страшно вкусно!!!

Дидка, и аз да не знам, че освен да шиеш гоблени, хобито ти е и да готвиш. Mr. Green Laughing

Кате, днес да не ти е ден за индийска кухня според диетата. Joy hahaha Гледам, че и индийско хлебче ти е опекло момичето. Wink

Креми, нощна птичке, разказвай. Laughing

Така като гледам, на Лила са й дошли гостите,  Дидето пак е заспала зимен сън, а аз искам да науча нещо повече за Делхи. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 043
Aaaa, разместили са се надписите  smile3511 Отивам да ги оправям.

Само да кажа за плъховете. Те се отглеждат в един храм. Храмът е на богинята Карни Мата, която превръщала последователите си след смъртта им в плъхове. Смята се, че ако плъх те полази в този храм, това е на хубаво. Колкото повече плъхове те полазят - толкова по-добре. Ако случайно настъпиш плъх и изходът е летален за него, трябва да изкупиш греха си като дариш на храма толкова сребро, колкото е теглото на горкото плъхче. Посетителите им носят сладки.

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
малко съм аут с компа, 4 пъти го преинсталираме и не иска да си разпознае един драйвер! а къде е ястието, при мене не се  показва линк или снимка! аз съм 4ела и гледала филм за този храм с плъховете, абе брррррррррррррр, ако съм наблизо!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 043
Ястието що изчезна  newsm78


Сещам се още нещо, за което мисля не е станало дума тук. В Индия като срещнеш по-възрастен и уважаван човек, го поздравяваш като се наведеш и му докоснеш краката. Докосването е по-скоро символично, ама навеждането не е. Е, що навеждане падна на приема, дето дадохме, не е истина. На другия ден имах мускулна треска  Mr. Green

Ноя, и в Делхи има Gate. Това в Делхи го наричат India Gate, а в Бомбай Gate of India. Не ме питай каква е тънката разлика, обаче.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 043
а къде е ястието, при мене не се  показва линк или снимка!

Знам ли   33uu Като пуснах темата си беше там. Сега и аз не го виждам.



Да ви питам, има ли някакви по-специални ритуали при раждането на дете в Индия, някакъв аналог на християнското кръщене също така.

Честно казано, не знам. Знам само че майката получава доста подаръци  Laughing Около една година на детето се прави т.нар. mundan - бръсне се главата на детето, дава се парти, хапване пийване, подаръци ...  Grinning
Дидка, това има ли го в Южна Индия?

# 12
  • Мнения: 820
Ето ме и мен в новата тема, оформлението на която е заслуга предимно на Лила Grinning
Мъжа ми току що ми разказа за обичай, който удивително прилича на нашия прощъпалник. Казва се Анна Прасана, и символизира първото захранване на детето с обикновена храна. На същия празник се поставят различни предмети пред детето и според избора му се предрича, бъдещата професия Grinning
Има го и това с бръсненето, но то се извършва на 2 годишна възраст (дотогава косата не се стриже). Абе и относно това всяка каста си има техни си правила
Прави ми впечатление, че дори и бебетата ги кичат с бижута, много им се чудя как не ги губят.

Лиле, а на теб не ти ли искаха удостоверение в Индия, че не си женена? Ако знаех, че толкова лесно става да се бяхме оженили и ние там.

Ястието на снимката се казва Тали, при мен се вижда Flutter
Не съм го правила аз, но ако има желаещи можем да спретнем една вечер на индийската кухня в Бахрейн. Mr. Green

За обичай подобен на кръщене мисля, че няма такова нещо. Имало един обичай, ми казва Мали, но само две касти го правели Брамините и Вайша и то само на децата от мъжки пол. На церемония се връзва бяла връв през тялото. Правят го и в по зряла възраст, защото ако не е изпълнен съответния младеж не може да сключи брак.

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дидка и лали, разгадайте ми го това тали, моля ви, зверкам се и не мога да установя произхода на вси4ко без ориза?
кажете, обрязване ,освен при мюзлим там, има ли го при някои други религии, типи4но местни?
как се обли4ат децата, има ли правила и изисквания към тях? какво става с разведените  или вдовиците, имат ли втори шанс  или са обре4ени на самота?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Да ви питам, има ли някакви по-специални ритуали при раждането на дете в Индия, някакъв аналог на християнското кръщене също така.

Бях чела преди време за обичай, при който бащата прошепва пръв в ухото на бебето името му.


Много бързо пишете, девойки. Аз толкова бързо не можем да чете... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт