E.coli 10/4 l в урината на бебе

  • 3 448
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте

Има ли ли сте такива резултати  от изследване на урината на вашето бебе ?

# 1
  • Мнения: 17 407
КОлко е голямо бебето. Над 10х5 се лекува по принцип. Повторете изследването и търсете специалист.

# 2
  • Мнения: 919
Съгласна съм с Дренка - лекува се над 10/5. Бих пуснала още една урина

# 3
  • София
  • Мнения: 44 014

10/4  мисля, че си е добре...или поне е гранично....като се оправихме пишеше на новото - под 10/5 в 1 мл ,урина и се водише за чиста

имали сме 10/5, това е пикочна инфекция и се лекува с антибиотици....(беше на 4 месеца)

при нас дадохме стерилна урина да направят микробиология, посявки... направиха антибиограма (за да се види с кой вид Антибиотик да лекуват) и така...

Посъветвай се с педиатъра ви и ако имаш съмнения пуснете второ изследване...хубаво е да е в по-голяма лаборатория, защото по поликлиниката не винаги дават точни резултати...аз лично ползвам цибалаб или полимед....ако си от софия...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Не се притеснявай, пода 10^5 степен, бактериите не се лекуват.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 182
Уф, пусни наистина второ изследване, ама аз имам много горчив опит с лабораториите.
Като много мъничка, на дъщеря ми и откриха Е. coli, но в изпражненията. Повторихме изследванията в още две лаборатории, и всяка една от тях даде резултат за различен микроорганизъм - общо три вида!
Накрая търсиха антибиотик, който да излиза и в трите антибиограми. ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 44 014
ама те е.coli те са си нормални за изпражненията...доколкото помня????

# 7
  • София
  • Мнения: 7 182
ама те е.coli те са си нормални за изпражненията...доколкото помня????
Мисля да, но при дъщеря ми бяха в огромно количество, и причина за адски упорито подсичане.

# 8
  • Мнения: 47
имаме coli, но утре ще ви кажа какво е количеството, че изследванията не са у мен.
На годинка и един месец сме. Ходихме при д-р Близнакова във Варна, диагнозата ни е пиелонефрит и ВУР. За да се докаже тази диагноза трябва да престоим 1 седмица в болница.
В зависимост от степента на рефлукса, ще се прецени дали се налага операция.
Засега не знам нищо повече, чета постингите и си умирам от страх.
Имам и аз питанка - какво точно е микционна снимка, защо се прави, как се прави и болезнена
ли е за детето?

# 9
  • София
  • Мнения: 44 014
glen - съжалявам, дано се управя бързо детенце....при нас не се е налагало такова нещо, каккто и престой в болница...явно става въпрос за различни неща...при вас явно е по-тежко.....пусни една тема в здравния най-добре - и да се оправяте. Hug
а вие точно е-coli ли имате...то май и други коли има...

Общи условия

Активация на акаунт