Как да я свикна?

  • 591
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
От известно време ( 6 дни) се захранваме:) Силно казано, понеже лъжицата, видиш ли, е голям враг. Ако изобщо успея да я накарам да си отвори устата, се сбръчква и след това изплюва всичко. Не преглъща и грам. Вчера и днес сложих съответно една и две лъжички морков в млякото, накрая когато е почти сита и го пи с удоволствие. Това значи ли че не е готова за лъжица, да спра ли да давам твърда храна в течно състояние??? Няма проблем със стомахчето, опитвали сме ябълка, морков и оризова каша, като от кашата беше голям рев и не дадох повече.
Ох дано имате идея, как свикнахте бебоците на лъжичка?
Иначе беба е вече 7, 200 на АМ 2 ХИПП 66см та реших, че сме дебели и трябва да позаместим мляко тук там.
 За да не стане едно съветване колко е рано и т.н. да кажа че заради килограмите с доки стигнахме до извода, че ще захраним....говоря за д-р  Антонова ( готви детски манджи при Звездев)

# 1
  • Мнения: 27 524
Не е толкова рано, но явно не е готова. Изчакай 2 седмици и опитай пак.

# 2
  • Мнения: 63
Благодаря Блонди, аз така си мислех, но предполагам всяка захранваща майка има нужда някой да й каже че е права. Чудя се понякога как на 4,5 месеца ядат по цяло пюре? Как си отварят устата и гълтат?
 Дано не е злояда!

# 3
  • Мнения: 27 524
Чудя се понякога как на 4,5 месеца ядат по цяло пюре? Как си отварят устата и гълтат?
Дано не е злояда!

Зависи от детето. Повярвай ми, че ранно захранване и многото ядене в 90 процента от случаите водят след това до проблеми или не минават незабележимо. Наистина  Peace
Някои отварят и гълтат без да усещат, други са готови, трети ги насилват и после си патят.
Злояди деца няма, има родителски грешки, това е факт.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 753
според е малко детето още....но всеки си има мнение...всичко е индивидуално...

# 5
  • Мнения: 145
Истината е,че всяко дете е различно, давай на твоето да държи лъжичка от време на време,само ще я пъха в устата си. Може би трябва време за да свикне, не го насилвай,просто опитвай по-често.

# 6
  • Мнения: 46 488
Ако искаш да захранваш - захранвай. Но детето ти ясно показва, че не е готово. Доводите на лекарката за мен са необясними. Мерките са абсолютно в норма за 4 месечно дете. Според нея какви трябва да са?

# 7
  • Мнения: 63
Ми казава че вървим пълнички, да не давам каши, а да почвам плодове и после зеленчуци.
Днес хапна лъжичка морков и се ухили като преглътна, иначе добавих 2 лъжички в млякото, добре й понасят.
Няма да я насилвам сега седмица ще починем после картофче.

Общи условия

Активация на акаунт