Смъкване на матката?

  • 6 518
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 648
На майка ми и престои такава операция, но се колебае! Някой оперирал ли се е и къде? Колко струваше, защото се спрягат сериозни суми!

Моля и Александър да се включи, че попаднах с търсачката на тема, в която е писал, че се лекува с хомеопатия! Незнам дали ще се навие, но все пак, ако може малко инвфо!

# 1
  • Мнения: 349
Аз също имам такова смъкване.Дълбоко се съмнявам,че се лекува с хомеопатия,въпреки,че твърдо съм за хомеопатията.Доколкото знам,тя лекува причината,а не следствията,или се лъжа Rolling Eyes

# 2
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
На мен също ми предстой операция. Имам и миома та ще съчетая махането и на двете. Желателна е операцията , защото при мен вече е много трудно стискането при малка нужда. Ако не се оперирам , явно с памперси трябва да съм. Не е тежка операция, имам приятелки и близки оперирани. Предстой ми пътуване и март , април ще се подложа на това изпитание. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 648
А колко им е струвала операцията, знаеш ли?

# 4
  • Мнения: 1 495
Здравейте. Много ви моля и аз се нуждая от инфо за тази операция, сложна ли е, тежка ли е?Мойта мама ще си я прави и много ме е страх.

# 5
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
По касата ако е само на доктора се плаща , ако поиска сума . В случая моя близка даде на ръка 200 лв. А на свободен прием около 1000-1500 лв.-включващо легло,храна , операция и някой лв. за доктора.
Не е тежка операция. Може да се направи вагинално , чрез лапароскопия или операционно . Според състоянието на пациента и лекаря преценява най-добрия вариант. Praynig

# 6
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Майка ми си прави преди известно време такава операция, но тя мина по клиничните пътеки и си плати само престоя в болницата. Относно операцията e средно тежка, възстановителния период е около месец (майка ми е на 70г. при по-млади жени предполагам е по-малко) и й казаха да се пази след операцията да не вдига тежко половин година.

# 7
  • Мнения: 1 495
На майка ми ще е вагинално. Все си мисля, че като е вагинално е по-малкото зло. Де да знам и аз, вече не знам какво да мисля.
l1208s, малко ме притесни това "средно тежка". Дано изобщо не е тежка. Ох, не знам , много съм се шашнала.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 648
Значи има клинична пътека - защо не са и казали на майка това? Shocked newsm78

# 9
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Споко , не се панирай. Всичко ще е ОК. Дай и кураж. И мен това ме чака , но съм спокойна и приемам нещата като нещо нормално. А и майка ти е най-лесния вариант-вагинално.
Кураж и успех!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 495
 babka_jabka твойта как ще е, няма ли да е вагинално?

# 11
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Под средно тежка имам впредвид, че не е станала веднага да тича след операцията, плюс това както вече писах майка ми е на възраст, която понася по-тежко оперативни намеси и е по-дълго възстановяването. Но не се притеснявай. Много е важно как ще се държат хората около нея, подкрепи я, говори й позитивно и не показвай притеснението си, защото така и тя ще е по-спокойна. Стискам палци и дано всичко мине леко!   bouquet

# 12
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
babka_jabka твойта как ще е, няма ли да е вагинално?

  При мен е по-сложно , че и миома и матка ще махат. Още не е ясно , другата седмица ще разбера със сигурност.

# 13
  • Мнения: 1 040
Операцията на миомата минава по клинична пътека,а тази за смъкването май не newsm78

# 14
  • Мнения: 1 495
Понеже операцията на мойта мама мина ще дам малко инфо за тези , на които им предстои или пък просто за лична информация. Взеха  майка ми в 10ч. сутринта в операционната и в 10.30ч. ми казаха, че тъкмо заспива от упойката и я почват. В 11ч. вече доктора беше свършил и след около 15 мин тя се събудила. В 11.45ч. аз вече бях при нея в реанимация като тя се чувстваше добре и беше напълно на себе си. Една нощ престоя в реанимация и след още два дена я изписаха. Ставаше на крака още на следващия ден от операцията. Има само един малък проблем, че като ходи до тоалетната по голяма нужда получава по-силно кървене, което уж било нормално и все пак не трябва да се допуска, за да не се скъса някой шев от напъните. Всичко е още прясно сега. Но пък трябва всеки ден да ходи в тоалетна. Задължително било. И така. Мисля,че накратко обясних.

Общи условия

Активация на акаунт