въпрос относно цитономазката

  • 1 083
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Имам един въпрос относно цитонамазката. Може ли при стандартна цитонамазка да се изолират трихомони или това става само чрез микробиологично изследване? Някъде четох в Нета, че един доктор беше казал, че при стандартна цитонамазка трябва да се покажат тези гадини. Питам защото вече 4 години си правя редовни цитонамазки и при всички е PAP II и досега всеки доктор казваше, че е добре, но все пак ви даваха глобули. При предпоследната клетките бяха в норма. Тази година си смених АГ-то и той ми назначи всички изследвания, защото вече мислим за бебе. От МБ изследване излезе, че имам трихомони. Питам защото се опитвам да разбера кога съм се заразила. Дали преди тези 4 години или през последната година, защото имам само един партньор през тези 4 години.

# 1
  • Мнения: 455
За да установят дали има наличие на Трихомонас вагиналис е необходимо да ти направят микробиологично изследване.Цитонамазката не може да покаже,само може да даде отговор дали има наличие на ракови клетки или на някакво възпаление. newsm78
Това е моето скромно мнение!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Наистина трихомоните могат да се изолират само с микробиологично изследване. И без да си сменяла партньора си през тези 4 години може да се заразиш и по битов пьт за сьжаление - хотелски кьрпи, обществени тоалетни, басейни ... Важното е да се предприеме правилно лечение, защото са много упорити, и ти и мьжьт до теб трябва да се лекувате едновременно. Не се тревожи.

# 3
  • Мнения: 1 335
Цитонамазката дава представа за евентуално наличие на клетъчни болестни изменения, т. е. търси патогенно измемеие на клетките и не дай боже ракови клетки.
Микробиологичното изследване  изследва микроорганизмите (в т. ч. бактерии, гъби и пр.) и най-общо влагалищната среда. Установява и за наличието на инфекции. Установяването на Трихомонас вагиналис става чрез микробиология.

# 4
  • Мнения: 207
За да установят дали има наличие на Трихомонас вагиналис е необходимо да ти направят микробиологично изследване.Цитонамазката не може да покаже,само може да даде отговор дали има наличие на ракови клетки или на някакво възпаление. newsm78
Това е моето скромно мнение!
да,точно така е
работя в гинекологичен център и подкрепям твоето мнение,също така ,може да си пусне ако иска и тест за хламидии

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 727
И аз като теб, не можах да разбера кога съм се заразила при условие, че 5 години бях само с един партньор и се ядосах, че ходя редовно на гинеколог, а никой не ми предложи да ми направи и бактериални изследвания. Бях 4 месец бременна, а установиха трихомони и гъби.  Shocked Гинекологът ме изгледа все едно съм най-голямата развратница  Embarassed А интересното беше, че нямах нито един от съответните симптоми - парене, сърбеж, течение и т.н. Исках да повторя изследването, понеже подразбрах че често ставали грешки. Но естествено ми отказаха, струвало към 30 лв на здравната каса и не можело да пуснат още едно. Отидох при друг АГ, исках даже да си го платя, а той вика "Нека аз да преценя" И като ме прегледа каза, че всичко е наред и нищо ми няма, нямало нужда да се изследвам и без това, дори да ми има нещо трябвало много силни антибиотици да пия, а сега не можело".
В 9-тия месец пак ми правиха изследвания - този път нямаше нито гъби, нито трихомони  #Crazy, сега пък някакви други бактерии цъфнаха. Айде обяснете ми как стана това? Crossing Arms Сега съм решила да направя като теб - преди да започнем да правим второ, да отида да си правя всички изследвания.
Съветът ми е направи си още едно такова изследване преди да предприемете лечение. Няма смисъл да се лекуваш за нещо, което нямаш.
А заразяването може да стане дори при гинеколога, защото спекулумите (инструментите, с които работят) не се изваряват. Имат някакви пружини вътре, които се скапват при изваряване и ги киснат само в някакви разтвори. Обаче трябва да ги държиш определено време в разтвора и таблетките за стерилизация са скъпи. Така че или използват същия разтвор или пък като бързат и ги вадят по-рано. Просто не ходете при случайни гинеколози. В момента съм намерила един, който работи със спекулуми за еднократна употреба  Peace
Извинявайте за дългия пост Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт