Как да ги накарам да не ме забъркват...

  • 2 192
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте,
Става въпрос за моята приятелка и мъжа й, с които сме близки вече почти 20 години- състуденти сме. Женени са от 16 години, но през няколко години си заформят някаква любовна история извън семейството. Моят проблем е, че всеки път аз съм поставена веднага в позицията на доверен човек. Първият път беше преди 10 -тина години, мъжът се беше хванал с някаква колежка, приятелката ми обаче заподозря и една вечер ме извика и ми се наплака на рамото. След малко обаче мъжът й си дойде и тръгна да ме закара до нас. По пътя ми говори, че жена му си въобразявала някакви глупости и аз трябвало да поговоря с нея. Той гарантирал, че нищо няма. Бях прекалено шокирана от всичко чуто последователно от двамата и ясно и гласно казах, че не желая да ме забъркват в техни си неща. Размина историята, но приятелката ми реши, че е момента да си връща и си хвана някакъв тип за секс. И хайде пак аз осведомена подробно, + молба да я прикривам- заедно сме на кафе, пазаруваме и т.н. Добре, че още нямахме мобилни телефони, та не се наложи изобщо да лъжа мъжа й, не се срещнахме изобщо. Просто всичко размина за месец. Станаха си пак семейство за пример. Преди 4-5 години- нова история на мъжа, този път детето им хвана смс-и на телефона му, абе беше сигурна изневяра. И пак аз осведомена детайлно + съдействах на приятелката ми да проверява за адвокати, развод и т.н. Да, ама минаха няколко месеца, мъжа й се върна към семейството. Реши да й се извинява и ми се обади да съм го посъветвала как да се справи. Пак казах, че не участвам в семейните им неща и стоя на позиция приятелка на жена му. Е, оправиха си пак семейството и си заживяха щастливо. Да, ама вчера пак нова история- приятелката ми се влюбила този пъът в някакъв и т.н. Мога ли пак да я прикрия за няколко пъти? Ами не, вече ми писна! Ама не знам как да изляза тактично от ситуацията. Все пак тя е човек, на когото наистина държа и ми е помагала в адски трудни за мен моменти. А и вече си имаме традиция и играем през уйкенд заедно семейно карти, така че ще се виждаме и с мъжа й.
Не знам какво да кажа, как да го кажа този път. Моят мъж играе " нищо не знам", понеже на него никой не му говори директно и така му е добре. Само ми казва " не се меси, те ще си се оправят". Хубаво, ама те ме замесват.
Вие какво бихте направили? Извинявам се, че стана като роман, но се пробвах да обясня ситуацията.

# 1
  • Мнения: 1 761
Мъжът ти много добре ти е казал- те ще се оправят,независимо с теб или без теб.Ако ти ясно им заявиш,че не искаш таралеж в гащите,за да не си разваляте отношенията, те ще си намерят някой друг за параван и ти няма да се чудиш какво да правиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Чисто и просто кажи на твоята приятелка ясно и точно, че именно защото държиш на нея и я цениш много, няма да се забъркваш в нейната любовна или не съвсем любовна история.
Да се спасява както иска, да прави каквото си иска с нейния живот, но да не забърква теб и твоето семейство, защото не ти е приятно.  Sick
Когато такова нещо се каже в прав текст, без недомлъвки - тогава не се рискува разваляне на приятелството. Peace
Но ако се отдръпнеш от нея, като недоизкажеш мислите си, то тогава ще имаш повечко и гарантирани проблеми с нея. ooooh!
Макар, че всичко това е хипотетично казано - всичко си зависи от човека срещу теб.

Каквото и да направиш - успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 119
Мъжът ти много добре ти е казал- те ще се оправят,независимо с теб или без теб.Ако ти ясно им заявиш,че не искаш таралеж в гащите,за да не си разваляте отношенията, те ще си намерят някой друг за параван и ти няма да се чудиш какво да правиш.
И аз така си мисля.Това са семейни работи по-добре не се меси,за да няма после -,,ама ти така,ама ти ина4е...''Те сами ще се оправят Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 919
е много неприятна история наистина, постараи се наистина да не се замесваш в техните ОТНОШЕНИЯ

# 5
  • Мнения: 1 731
Чисто и просто кажи на твоята приятелка ясно и точно, че именно защото държиш на нея и я цениш много, няма да се забъркваш в нейната любовна или не съвсем любовна история.
Да се спасява както иска, да прави каквото си иска с нейния живот, но да не забърква теб и твоето семейство, защото не ти е приятно.  Sick
Когато такова нещо се каже в прав текст, без недомлъвки - тогава не се рискува разваляне на приятелството. Peace
Но ако се отдръпнеш от нея, като недоизкажеш мислите си, то тогава ще имаш повечко и гарантирани проблеми с нея. ooooh!
Макар, че всичко това е хипотетично казано - всичко си зависи от човека срещу теб.

Каквото и да направиш - успех!  bouquet

И аз така постъпих преди години с моя приятелка .Беше решила да се вижда с някакъв нейн познат и искаше ключа от апартамента ни (нас тогава ни нямаше за известно време ).Директно и казах, че не искам да ме занимава ,че държа на нея ,но това не ми е по вкуса .Все още сме големи приятелки .Тя вече не поддържа връзка с въпросния господин.Така или иначе се разведе с мъжа си ,но аз не съм участвала в делата и .И си останахме приятелки .
Ако тя ти е истинска приятелка ,ще те разбере -уверявам те.  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 336
Не мисля, че ако наистина си семейна приятелка трябва да толерираш изпълненията нито на единия, нито на другия. Да не си кош за душевни отпадъци?
Кажи на твоята дружка, че както тя, така и той са ти близки и не е морално да участваш в каквото и да било, което е в разрив с тяхното семейство като цяло.
Успех ти желая, защото позицията ти никак не е изгодна.

# 7
  • Мнения: 116
На времето е имало изповедалня в църквите, и поп който да слуша в нея.
Явно е имало защо. Ти май изпълняваш тази роля. Що не я заведеш на църква, да се изповяда, може и да помогне  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 4 664
 Просто кажи и на двамата, че не желаеш да участваш в любовните им идилии защото е прекалено личен проблема. Приятелката ти ако ти е наистина такава ще те разбере.

# 9
  • Мнения: 2 556
Нямам семейства приятели. Нито един от приятелите ми не е решил да се ожени за друг мой приятел. Така че в подобна ситуация, ако изобщо реша да помагам на някого, няма да имам колебания на кого и няма да ми се налага да изслушвам тегобите и на другия. Пък ако приятелка има проблем с мъжа си, как ли пък няма да тръгна и него да изслушам. Абсурд.

# 10
  • Мнения: 359
Аз бих  поговорила с приятелката си, дали аджаба този семеен навик,всеки да си хваща от-време на време по някой любовник,не вреди на децата,на тях самите и изобщо на семейството.Бих настоявала мъжа ми да не се прави на нищонезнаещият приятел,ами да се включи и той,със съвет,разговор и т.н.Бих се радвала ,ако един ден и на мен се случи нещо подобно,приятелките ми да не ми разказват новите стойки на камасутра,ами да ми дадат здравословни съвети.

# 11
  • Мнения: 366
Щом постоянно се разделят и събират, значи им харесва да живеят по този начин. Накрая те ще си оправят отношенията, но ти със сигурност ще излезеш виновната.

# 12
  • Мнения: 505
Хората имат различни стандарти, можеш да си избереш да не им се връзваш изобщо. И на мен все ми се изповядват за изневерите си, а аз съм категорично против подобен начин на "разтоварване", така че те разбирам. Да, би могла да вземеш да ги превъзпитаваш, ама дали ти е необходимо? Как да обясниш на друг човек етична норма? Има хора, които смятат, че е нормално и здравословно да кръшнат, стига другият да не разбере. А аз най-напред пред себе си не мога да излъжа, камо ли да излъжа друг човек. Ама на другите, като лъжат, прощавам. И така си живеем.

# 13
  • Мнения: 22 520
Не бих се месила.

# 14
  • София
  • Мнения: 392
Приятелката ти те възприема като своя най-добра приятелка,а не като семейна такава.Ти самата казваш "приятелката ми и мъжът й",а не -едно приятелско семейство примерно.Уточни сама за себе си каква се чувстваш и искаш да бъдеш.Истинските най-добри приятелки споделят абсолютно всичко и не им "писва" от проблемите на другия.На тях можеш да се опреш за всичко,вкл и изневяра,ако така си решила,а ако има развод винаги ще свидетелстват в твоя полза.Аз така го разбирам и имам такава приятелка и съм такава приятелка.И защо държите да замесите и мъжете си във вашето приятелство?Жената е споделила с теб не за да изпортиш всичко на мъжа си!Да не говорим,че дори и да не вземеш страна,съпругът ти вече няма да има добро мнение за приятелката ти,защото се поставя на мястото на нейния мъж.А може и затова да ти е неудобно да й съдействаш,да не би да реши,че подкрепяш изневярата и ти също се възползваш от подобна подкрепа?Прекалено сложни са станали взаимоотношенията между вас четиримата и нещата вече не са само между двете ви или поне за теб е така.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт