Защо не иска да се храни?

  • 487
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Много съм притеснена. Кърменето никога не ни е бил лесно ( с изключение на 1 месец може би, когато блажено си спеше на гърдата и сучеше по 30 - 40 мин.), но последната седмица става все по-трудно. На кратко - не иска да засуче, въобще не мога да го задържа на гърдата бута ме, извива се назад. От края на 2. месец се храним предимно нощем и веднага след събуждане, когато е още спокоен и сънен. Все по моя инициатива - той рядко проявява интерес. Сега и този номер не минава. Гледа ме, бърборка, закача се с косата ми - никакъв интерес към гърдата. Успях да намеря друг вариант - преспивам го на ръце със залъгалка и когато заспи, махам бибата и го слагам на гърдата - но така пък хапва много малко, защото заспива бързо дълбоко. В будно състояние - абсурд да засуче. Днес например яде в 4 ч. сутринта, заспа пак в 6 без да иска да яде и после се кърмихме чак в 9:30.  Не мокри памперсите както преди, ака на 3 дена. Страхувам се, че е недохранен. Вчера го мерихме сега е 8.050 кг. и 69.5 см. За последния месец е наддал едва 500 гр., предишния беше 700.

Като капак на всичко съм болна - т., повръщане и пр. Нямам сили за нищо. Вчера опитах да му дам за първи път адаптирано мляко на ХИП - не иска ... така се отврати и плюе. Със захранването сме доникъде - започнах преди 2 седмици и там върви трудно. Оризовата каша я приема горе-долу добре, но с пюретата нямам успех.

Ох, много дълго стана .... В заключение: чудя се с какво да го храня. Какво да правя? Помогнете със съвет.

# 1
  • Мнения: 4 242
Бебе на почти 6 месеца е качило половин кило последния месец, тежи 8 и нещо кг и смяташ че е недохранено? Килограмите и см ви не а никак малко. Дали не се тревожиш излишно?
Въпреки че детето суче по малко, явно е качествено и си докарва нужните количества, наддаването ви е повече от добро.
Акането не е критерии, особено щом си захранила наскоро. След първата хапка различна от кърма храна или сок, се променя ритъма на целия организъм (дъщеря ми цял месец след захранването акаше веднъж на 3-4 дни а преди това 4-5 пъти на ден)
По скоро следи колко пъти пишка в денонощието. Освен това щом захранваш може да предлагаш и водичка вече спокойно.

# 2
  • Мнения: 1 008
500 гр. си е много добре.
Аз я захранвам със зеленчуци от месец и малко, а каша от 2 седмици и за този почти месец и половина е качила 200 гр. До преди това, само на кърма, качваше по 700 гр. на месец. А яде почти всичко, което и приготвя, пишка, ака.....
Явно си взима това, което му е нужно  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 872
За кърменето са ти обяснили ,а за захранването изобщо не се притеснявай. Дъщеря ми едно пюре го яде 3 дни.Кашата повече я предпочита.Нали не целиш заместване на хранене с пюре?Щом си хапва мляко и наддава,няма проблеми.Пробвай да правиш домашни пюрета,те може повече да му харесат  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 88
Теглото му не ме притеснява, макар че 500 гр. ми се виждат малко на фона на бясното наддадване в началото (роди се 3.200 кг.). По-скоро се тревожа от това, че за всяко кърмене трябва да използвам трикове. Ами когато и този със залъгалката спре да работи...

И водичка не иска много. Сега когато се захранваме предлагам по-настоятелно, но той по-скоро използва биберона да си чеше венците.

# 5
  • Мнения: 4 242
Нали се сещаш ако продължи да наддава с бесните темпове в началото че ще си отглеждаш сумистче Grinning  Наднорменото тегло не е желателно, по скоро е повод за безпокойство, недей да се стремиш към това. Успокой се, всички деца след 3-4 месец започват да наддават значително по малко.
Моята дъщеря например се роди 4кг, 1-я и 2-я месец качи по 1.200кг, 3-я месец 200гр, после започна по половин кг, по 200-300гр, различно.

# 6
  • Мнения: 317
Момичето каза, че се притеснява от неяденето повече отколкото от недаддаването. И при нас кърменето все е трудничко. Особено в началото на храненето докато слезе млякото е много нервен - плаче дърпа се, върти се, бута ме, извива се. Като слезе млякото суче добре и спокойно. Като намалее струята пак се почва и сменям гърдата. И така се нахранва и заспива даже. Дано съм помогнала.

# 7
  • Мнения: 4 242
Няма ненаддаване moto, точно това обяснявам, че детето наддава повече от добре. Майката няма как да знае колко изяжда детето, но ако наддава добре значи няма повод за притеснения.

# 8
  • Мнения: 88
Благодаря на всички, които се включиха.

Мери, разбира се, че не искам детето ми да е с наднормено тегло. Тези кг. напълно ме удовлетворяват  Wink Не бих се и замислила дори върху тези 500 гр., ако бях спокойна, че се храни добре - но на нас всяко кърмене (почти всяко) ни е усилие. Все си мисля, че следващия месец ако продължава така ще бъде дори отслабнал.

Трябва да призная, че вчера се храним много по-добре и по-спокойно - дано да продължи така. Но вече се страхувам, ако един ден внезапно откаже въобще гърдата и никои от номерата ми не минава и нищо друго не иска да яде ... Въобще, може ли да се случи нещо подобно.

 Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 317
Melie5, успокой се. Не съм чувала за дете, което просто е спряло да яде каквото и да било. Проблема ще се оправи, не се притеснявай, ето че има подобрение. Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт