Относно бучки в гърдата и още нещо...

  • 621
  • 6
  •   1
Отговори
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Здравейте!Зная че има много теми за бучки в гърдата и запушени каналчета,и в момента дори с топли компреси пиша. Но имам един друг въпрос.На върха на зърното имам малко беличко топченце като мехурче.Някой имал ли е ,знае ли какво е това?Дали не е от запушено каналче?Много ще съм ви благодарна,ако ми пишете.

# 1
  • Мнения: 106
Спокойно, и аз имам, и ще е така докато спра да кърмя, предполагам, просто зърната са чувствителни и се подуват... не е канал, на мен ми стават повече "топченцата", като ме нахапе малката повече от колкото трябва Simple Smile като се поуспокои зърното и спадат

# 2
  • Мнения: 268
  Хубаво е за зърната и ореолта да се мажат със специален крем след всяко кърмене!
  относно бучките- в началото бебчо да се слага по-често на гардите.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това, което описваш, прилича на т.нар. млечен блистер - каналчето е запушено и прилича на гнойна пъпчица на зърното. Не е опасно, но е хубаво бързо да се справиш с него, за да може да се дренира каналчето и да не се усложнява проблема със запушването.
Третира се лесно - преди кърмене накисни зърното в колкото можеш да издържи гореща подсолена вода, опитай да изцедиш - натискът може да спука блистерчето - или пък дай веднага на бебето да суче, за да може то да го спука. Ако не се получи след няколко хранения, тогава можеш да опиташ сама и много внимателно да спукаш блистерчето със стерилна игла (от аптеката, иглите за спринцовки са стерилни). Ако те е страх, по-добре да го направи лекар - не боли, защото не се боде гърдата, а само се пука мехурчето.
Обикновено с накисването и сученето на бебето после блистерът се пука и самичък. Мястото е болезнено след спукването и можеш да постъпиш така, както с разранените зърна в началото на кърменето - да оставяш на въздух след кърмене и да мажеш с каквото кремче за зърна имаш, бързо минава Grinning

# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Благодаря ти,Хедра,току-що прочетох написаното от теб.Да, точно това е което описваш.Слава Богу,моят мъник свърши тази работа със сучене и сега се чувствам значително по-добре.Наистина сякаш всичко се отпуши.Попринцип никога не съм имала проблеми с гърдите,моят суче през 2-3 часа денонощно.Но преди няколко дни ми се наложи да отсъствам от нас цял ден и имах само едно цедене за деня и явно оттам е дошъл проблема. Sad

# 5
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз от 2-3 седмици си имам абсолютно същия проблем и не мога да се справя с него. Каналът се отпушва, известно време си е добре, после пак се запушва и така, а млечният блистер си седи непрекъснато и не се маха и не се маха и аз много му се ядосвам. Ходих на лекар, който ме успокои, че няма нищо страшно и това можело да си седи така и да не се махне, а мен ме дразни и не само ме дразни, периодично си предизвиква запушване на канала. Не ми изписа никакъв крем...

Оплаках се... поне малко да ми олекне.... Confused Дано поне на теб да ти е минало!

# 6
  • Мнения: 4 300
Аз пък току що забелязах подобно нещо, но не на самото зърно, а на ареолата, до него. Дали е същото, или да тичам на доФтор?

Общи условия

Активация на акаунт