Децата през лятото

  • 660
  • 6
  •   1
Отговори
Майчета, какво правите през лятото когато детските градини почиват по 2 месеца, най-често юли и август.  Миналото лято ми беше кошмарно, затова сега искам да се подготвя от по-рано. Значи бяхме на дежурна детска градина миналия юли и не ми се иска да го повтарям. Варианта " при баба на село" също не ми върши работа. Колкото и отпуск да си взема не мога да "покрия" 2 месеца. Вие как се справяте ?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
При нас е варианта "при баба на село".

# 2
Цитат на: Erica
При нас е варианта "при баба на село".



Знам, че това е най-добрия вариант, но за съжаление при нас е мисията невъзможна.  Sad

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
При нас бабите добре влизат в употреба през лятото, но те са ми в града. Grinning
Миналата година за първи път дадох каката на нещо като занималня. В едно от основните училища в града организираха лятна занималня за деца между 5 и 9 години. Има вариант за полудневно или целодневно занимание. Водят ги на закуска в близка закусвалня, и на обяд в близка механа- където специално за тях готвеха. Не ми излизаше много скъпо.
Учителите дежуреха и се сменяха през ден, на децата им беше много интересно- рисуваха, четяха приказки, водиха ги на разходки, на люлки, даже и на басейн.  Много доволна останах и беше чудесен вариант за мен с малкото бебе в къщи.
Това лято смятам да направя същото, защото каката е в предучилищна и има голяма ваканция от 1 юни до 15 септември!
Можеш да провериш в някое училище около вас, сигурно ще има такава екстра. Или пък тези детски клубове от сорта Мики Маус, Патиланци и.т.н

# 4
  • София
  • Мнения: 39 713
и при мен няма вариант "при баба"
аз не работя и изцяло съм заета през лятото с Дияна, обикаляме всички градинки и т.н. Водя я на басейн в Обеля, но пък водата е студена. Знам, че варианта за басейн в Банкя е по-удачен, топличко е.

# 5
Ами май ще се опиентирам към някой от детските клубове, дано да има работещи през август. А за училищата не съм се сетила, ще проверя дали предлагат нещо, въпреки че ако е на половин ден май няма да ми е удобно.

# 6
  • Мнения: 3 479
И в двореца на децата имаше подобна занималня, но не съм сигурна дали не беше само за деца в училищна възраст. За всеки случай попитай и там. В София ленд също организират лятно училище, но миналата година (за разлика от по-миналата) цените бяха много солени.-

Общи условия

Активация на акаунт