Имам нужда от съвет

  • 526
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте! Имам нужда от съвет. Родих дъщеричката ни преди 5 дни, но се разболяхме със съпруга ми и сега и малката има  хрема. Предписаха ни спрей за нея и Парацетамол з амен, но все пак бих искала да чуя и мнението ви за медикаменти за бебето на тази възраст?
Благодария предварително!
 

# 1
  • Мнения: 268
  Здравей,същият проблем имах и аз с моето мъниче.Първоначално ползвах спрея,но от това хремата се увеличи,едно на ръка бебчо неможеше да се наспи и нахрани както трябва,за антибиотици е малка.Купих аспиратора за хрема на Пиджин и мога да кажа,че с него "издухвах сополите" на малката,резервоарчето се пълнеше и тя чак тогава се успокояваше,след което вече се нахранваше и наспиваше...

# 2
  • Мнения: 43
при нас хремата не е толкова силна, а само през определен изнтервал от време като кихме например се появяват сополчета, и то не течащи, а по-скоро....като гъста кърма например....дали има значение?

# 3
  • Мнения: 268
при нас хремата не е толкова силна, а само през определен изнтервал от време като кихме например се появяват сополчета, и то не течащи, а по-скоро....като гъста кърма например....дали има значение?
Ако бебчо диша безпроблемно то всичко е о.к.- при нас особено по време на сън се чува"хриптене,хъркане",а и бяхме я завели на лекар,който потвърдиче има хрема и одобри почистването с помпата,но да се спре спрея,който имал обратен ефект.Обясни ни,че той се използвал само в редки случай за ОВЛАЖНЯВАНЕ на носната кухина.
  това което ти обясняваш е си мисля по-скоро засъхнала"върната" кърма,което е нормално аз го почиствам с фитил памуче.

# 4
  • Мнения: 43

  това което ти обясняваш е си мисля по-скоро засъхнала"върната" кърма,което е нормално аз го почиствам с фитил памуче.
[/quote]

и аз си го помислих, на консистенция отговаря, на цвят също...освен това беба си диша спокойно през носа и не се чува хрипетене...

# 5
  • Мнения: 872
Как се казва този спрей? Щом ти е предписан от педиатър,значи може да го даваш.Предполагам,че съдържа физиологичен серум,който размеква засъхналите корички в носа.Не ти препоръчвам да ползваш аспиратор или да бъркаш в нослето,много е малко детенцето

# 6
  • Мнения: 43
Казва се Стеримар и е предписан от педиатър, но все пак, както казваш ти "детенцето е мнго малко", точно затов са и притесненията ми...някои ползвал ли е този спрей досега и на каква възраст на децата ви?

# 7
  • Мнения: 385
И аз съм ползвала Стеримар! Това си е физиологичен раствор, но поставен под налягане и е с вода от Френските морета, включително и минералите, съдържащи се в тази морска вода! Той е абсолютно безвреден! Единственото, което би трябвало да те притесни, е, че е под налягане, а лигавиците на бебка са много нежни! Бих ти препоръчала да си купиш български физиологичен раствор /може и цяла банка/ и да му капваш в нослето!

Успех!

# 8
  • Мнения: 317
Ние ползваме Стеримар. Наистина е напълно безвреден за бебета. За първи път му слагах като беше на 20-тина дни и нямаше проблем. Има физиологичен разтвор и на капки. Може да купиш от аптеката ако се притесняваш, но според мен спокойно си пръскай това.

# 9
  • Мнения: 872
Ние ползваме Стеримар. Наистина е напълно безвреден за бебета. За първи път му слагах като беше на 20-тина дни и нямаше проблем. Има физиологичен разтвор и на капки. Може да купиш от аптеката ако се притесняваш, но според мен спокойно си пръскай това.
newsm10

# 10
  • Мнения: 114
аз капех физиологичен разтвор в миниатюрните ноздрички, така секретът вътре омеква и бебка го изкихва

# 11
  • Мнения: 8 917
Стеримар би свършил работа във вашият случай. Бързо оздравяване Hug

Общи условия

Активация на акаунт