имунизации на детето в германия???

  • 1 599
  • 14
  •   1
Отговори
Пиша ви от България!Детето ми трябва да се роди Декември месец.Мисля да поживеем още някой месец и след това да заминем за Хамбург.Таткото е там.Той работи нелегално,но има възможност да се грижи за нас.Въпроса ми е:Как ще се извършват имунизациите на детето ми там?Какви документи от БГ.ще са ми необходими?Много ли скъпо ще ми струва?Ще ми признаят ли европейската здравна карта,която се издава от скоро в БГ.?Какво ще стане ако детето ми се разболее там и има нужда от лекарска помощ?

# 1
  • Мнения: 1 294
До колкото ми е известно... след като ба6тата е нелегално и ти няма да работи6, веднага след като изти4ане на периода от 3/6 месеца на който има6 право с "туристи4ески" права няма да има6 право на никаква безплатна здравна помо6т, нито пък детето. На практика няма да има6 право изоб6то на пребиваване. А здравните книжки от БГ важат само за спе6на помо6т така или ина4е, след като не си постоянно пребивава6т. Ваксинацийте и всякакъв друг вид детска консултация не виждам как биха се броили като спе6на помо6т. Дано някоя от другите майки да е по_наясно от мен.

# 2
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Е, сега Бг е в Еу,но тая карта важи наистина само за спешни състояния,т.е.отпада необходимостта лица да сключват застраховка за краткия си престой в Германия.
Но, за детето нямаш никакъв шанс на медицинска помощ, освен ,ако мъжът ти не си намери работа легално, и има трудов договор и държавна медицинска застраховка.Тогава ти и детето ще можете да минете към неговата застраховка безплатно.

# 3
  • Мнения: 3 880
Какво ще стане ако детето ми се разболее там и има нужда от лекарска помощ?
Сложно ще стане... и скъпо. Peace
Ориентировъчни цени могат да дадат майките с приват-застраховки, но със сигурност медицинските услуги са доста скъпи (поне за моите представи Wink). Можеш да питаш директно в здравната каса какво покриват тези европейски карти, за да знаеш със сигурност.
Колко време смятате да останете? Мислите ли и вие с бебето да минавате "в нелегалност" като изтече туристическия период?
Моят съвет е да не тръгвате преди да е уреден въпросът със застраховките, защото наистина може да се окажете в кофти ситуация.

# 4
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Бибе,каква нелегалност!?

Марги, натисни мъжът ти да си намери работа на трудов договор.Имате време..4м. Действай! Друг начин ,просто няма.

# 5
  • Мнения: 3 880
Бибе,каква нелегалност!?

Хехе, партизани Wink Joy
Имам предвид, че дори и сега, в ЕС-то, не може да се пребивава вечно, без да покриваш разни изисквания. Мисля, че за престой, по-дълъг от 3 месеца (или 6  newsm78), трябва да се регистрираш, за да ти дадат разрешително за пребиваване, а него го дават само ако имаш с какво да се издържаш и застраховка.

Цитат
Nichterwerbstätige Unionsbürger, Rentner und Studenten haben das Recht auf Einreise und Aufenthalt allerdings nur, wenn sie über ausreichenden Krankenversicherungsschutz verfügen und eigenständig ihren Unterhalt sichern.

Ако не може да ги докаже тези неща (а тя няма да може щом мъжът й е нелегален) няма да получи такова разрешително и ако въпреки това остане тук си става нелегална  Wink Peace
Единственото решение е съпругът да "излезе от нелегалност" и да си намери истинска работа, тогава нещата значително ще се улеснят....

# 6
  • Мнения: 3 423
Хахахаха, мъжът ти нека си бачка на черно,
но ти си луда, ако си слагаш главата в торбата,
че и тази на детето. Все ще ви трябват лекари,
все нещо друго ще изникне, ще ви гепнат и ще
ви цепнат. Немците не се шегуват и не може да
се разберете с една почерпка. Преглед струва
към 35 евро, ако става дума само за настинка.
Линейката струва 300 евро. Да не се налага ОП.
Ако искаш легален престой, поне се запиши във ВУЗ.
Завиждам му на оптимизма на мъжа ти. Но пък може
и наистина да знае какво ви предлага. Късмет!!!

# 7
  • Мнения: 707
Ако прегледът е само 35 ?, си е направо евтинийка. Една поzната zа гинекологичен преглед е платила 150 ?.
Ваксината "Prevenar" струва в аптеката 75 ?. До годинката се поставят 3 от нея. Освен това някой трябва и да я постави... И да следи zа странични реакции.
А и zимата вероятностите zа болести са много по_големи. Аz не бих доШла с малко дете при твоите условия. Раzбира се, всеки преценява сам.

# 8
  • Мнения: 125
Без здравна застраховка не тръгвай никъде.
Бях с приватна застраховка ,при което сметките минаваха през нас и ние ги изпра6тахме на застраховката.
Гинекологи4ен преглед ми излиза6е между 120-150 евро.
С големият ми син се наложи да останем в болницата 6 дни (а не 3 както е нормално).Има6е ниска кръвна захар.Ни6то сериозно,но трябва6е да го наблÜдават.
Престоят на бебето струва6е около 1500 евро.Моя около 2000.
С малкият ми син-мен ме изписаха на 3-тия ден,него го оставиха о6те 4.Пак ниска кръвна захар и затруднения с ди6ането.
За едноседми4ният престой на бебето сметката бе6е около 2500 евро,моя мисля 4е бе6е пак около 2000.
След това се запо4ва с ваксините...

# 9
  • Мнения: 7 605
Една ваксина е към 100 ?, към това се добавят таксите zа прегледа и поставянето на ваксината, към 80 ?.  Преz първите 15 месеца има доста ваксини. Здравната карта от БГ Ще покрива само спеШни слу4аи, примерно бебето е настинало и го водете на лекар.

Предложението на Лиска е много добре, zапиШи се студентка  Peace

# 10
Добре!Как всъщност става записването във Висше учебно заведение??? Аз съм завършила бакалавър в МЕИ-София.Специалност:Микроелектроника.Знам че точно в Хамбург има Технически Университет.Моля дайте ми по-подробна информация за това какъв е реда на кандидатстване и записване като студент.Какви са таксите и др.

# 11
  • Мнения: 1 610
А немския ти на какво ниво е?
То ху'бу' ние да даваме идеи, но така направо си стреляме в неизвестността.
За кандидатстване сроковете са до края на август. Остава следващата година....
Да не те излъжа , но погледни тук http://www.tu-harburg.de/studium/programme/master/iwi.html

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 23:30 от rien

# 12
  • Мнения: 7 605
Моля дайте ми по-подробна информация за това какъв е реда на кандидатстване и записване като студент.Какви са таксите и др.

За таzи цел си има бюра в университета, къдет можеШ да попитаШ.

# 13
Говоря немски,колкото да се оправя в ежедневието.Била съм в Хамбург преди да забременея и работих 1 година като чистачка(без осигуровки).Немците ме разбират,но граматиката ми куца!!!Защото когато учех в БГ. немски,аз не го вземах на сериозно. Thinking

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 11:42 от Margimedalova

# 14
  • Мнения: 413
ako niamash zdravna osugorovka, si prosto zagubena v DE, edna poznata si pati taka, deteto se razbolia i triabvashe da legi v bolnizata, edna nostuvka-500 evro, edna narkoza 1000evro, vsichki lekarstava triabva da si gi kupuvash ti na palna zena. Dobre obmisli reshenieto si.

Общи условия

Активация на акаунт