Моля за съвет

  • 1 376
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
Здравейте, момичета,
искам да се посъветвам с вас за нещо много странно. В момента се лекуваме в клиника по асистирана репродукция. Моите изследвания според професора са много добри, хормоните ми са напълно в ред, нямам кисти. Той е и петия или шести лекар, който ме преглежда и е на мнение, че ми няма нищо.
 Това, което ме озадачава, че аз имам много силен ПМС, при който корема ми става подут като жена, бременна в 5-6 месец. От два месеца подуването запо4ва и около овулацията. Цикълът ми е също нередовен - между 30 - 45 дни. Имате ли предположения някакви? Не мога да си обясня..

# 1
  • Мнения: 1 950
 пилешка супа, не може да ти няма нищо и ти да си в клиника по стерилитет. Очевидно има някакъв проблем, правени ли ти са цветна снимка или хидротубация или лапароскопия? Какво казва доктора ти? Предположенията трябва да са негови, а не наши. Защо е нередовен цикъла ти? Какви хормони си правила и какви други изследвания, сподели може нещо да пропускате?

# 2
  • Мнения: 3 376
Здравей,

Възможно е и да ти няма нищо. Една друга възможност според мен е да имаш ендометриоза. Тя е способна да предизвика описаните от теб симптоми. Не винаги се вижда на ехограф, не винаги води до липса на овулация, не винаги разбърква репродуктивните хормони и не винаги води до безплодие. Но в много от случаите, влошава качеството на яйцеклетката и я прави негодна за оплождане, което може да е причина за дългогодишен "безпричинен" стерилитет. Да не говорим за останалите й потенциални странични ефекти като сраствания, запушвания и др. Ендометриозата се открива еднозначно единствено и само с лапароскопия. Както казах, на ехограф може да се види, може и да не се види.
Разпитай лекаря си за тази възможност.

# 3
  • Мнения: 955
Цвтунчо, в клиниката ме препрати гинеколожка, която се ужаси от факта, че правим опити за бебе вече година и половина без резултат. Изказа страшни предположения, от които не бях на себе си 1 месец. Та тя ме препрати в клиниката. Изследванията показаха, 4е съпруга ми трябва да се изследва при уролог по-обстойно. Та професора си насочи вниманието към него, а на мен каза - нямаш никакви проблеми. Ама на мен корема ми е огромен пак.. не знам вече...
Гризка, ще попитам непеременно следващия път..

# 4
  • Мнения: 939
ама чакай сега, този професор да не е андролог? Ако е- той няма как да знае какво ти е, защото ти трябва да отидеш при специалист по репродуктивна медицина - това е вид гинеколог. И той би могъл да прецени какво да се прави при теб.
Този професор да не би да е Д. Цветков?

# 5
  • Мнения: 1 950
Аааа, пилешка супа , не може да се каже на жена с цикъл от 30 до 45 дни, че и няма нищо. Не е сериозно някак си. Гризока и Мишинката хубаво са те посъветвали. Постави си въпросите пред доктора, дано наистина да няма нищо от това, което ние предполагаме.
Успех ти желая и питай ако нещо те притеснява  bouquet

# 6
  • Мнения: 955
Не, Мишинка, ние сме в чужбина, а клиниката е асистирана репродукция. Той сега препрати съпруга ми на уролог и ще чакаме да видим каква ще е диагнозата му. Лошо е,че тук се чака повече за преглед, заети са лекарите..

# 7
  • Мнения: 955
Не знам вече, чувствам се много тъпо, всички казват нищо ти няма, пък аз се чувствам зле от това..Предната лекарка ме гледаше с досада като отидех. Предписа ми дуфастон, после след цикъл имах нещо излезе от мен - парче плът с розов цвят и без кръв. казах и на професора и той нищо..

# 8
  • Мнения: 1 951
Абе тук сме доста тези дето си патим от чужбинските лекари за съжаление  Sad Кажи къде си по-точно.

# 9
  • Мнения: 955
На север от теб - в чешко Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 951
Чувала съм за някаква много добра клиника в Чехия в която ходят много австийци и германци. Ако искаш мога да се поразровя.
Иначе доколкото имам впечатления и от постовете на други момичета в чужбина, тук лекарите много-много не обясняват и трябва да им се задават конкретни въпроси. Така че - разпиатй хубавичко, както са ти казали момичетат по-горе. Не разбрах какви точно изследвания имаш - цветна снимка имаш ли?

# 11
  • Мнения: 955
Не, нямам, само хормони, щитовидна жлеза, вагинален ехограф. Това е всичко. Ще питам, наистина,  вниманието на лекаря се фокусира към  съпруга ми, и аз останха на заден план. Както и да е, надявам се да няма проблем..
Благодаря ви за разбирането , на всички.. Hug

# 12
  • Мнения: 7 716
Зависи колко е голям проблемът на съпруга ти.

# 13
  • Мнения: 955
Ами , след акто мине прегледа ще ясно, сега ни казаха, че има малко подвижни сперматозоиди. Като му установят диагнозата, ше е ясно..Аз се чудех за мен си де, защо може да ми се подува така корема преди цикъл?

# 14
  • Мнения: 939
Винаги ли ти се е подувал корема преди цикъл? Щото обикновено преди цикъл, организма задържа вода и е нормално, а и матката се раздува (май казах глупост, ама някакви такива неща ми се мотаят из главата).
Аз не разбрах в началото, че сте в такава клиника. Доколкото зная, в чужбинско лекарите избягват да поемат отговорност с точни диагнози по нашите проблеми. Ама в момента нещо съм се отнесла и не мога да се концентрирам сериозно по въпроса. Имаш ли доказана овулация, че нещо не разбрах, май.

Общи условия

Активация на акаунт