Забременяване след ановулаторен цикъл

  • 2 417
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Здравейте момичета. Доста се поразрових се в нета, но така и не намерих отговор на въпросите, които ми се въртят в главата тия дни. А и в библиотеката не се споменава за подобно нещо. Интересувам се след ановулаторен цикъл (при липсва овулация), какви са шансовете за забременяване през следващия? Променя ли се нещо в организма или нещата си продължават както обикновено? В момента ми е 2-ри ден и доста ме болят гърдите, което не е характерно за мен. По принцип имам силни менструални болки, а сега абсолютно никакви. Това дали се дължи на повишен прогестерон?
Моля тези, които са имали ановулаторни цикли да споделят.

# 1
  • Мнения: 1 335
Откъде знаеш, че цикъла е ановулативен ... newsm78 Това го доказва само фоликуметрия. Правила ли си такава?
Нормално е на всеки 12 цикъла 13-тия да е ановулативен. Нищо в организма не се променя нито драстично, нито патологично при ановулативен цикъл
Всеки цикъл е различен, не винаги разликите се усещат. Възможно е да нямаш никакви ПМС и това е нормално.
Я най-добре се успокой и се радвай на живота Peace

# 2
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Всички са имали ановулаторни цикли.
Няма нищо странно или страшно в това,стига да не е традиция.

# 3
  • Мнения: 7 718
Как разбра, че е ановулаторен?
Един цикъл годишно е нормално, следващият е както обичайно.

# 4
  • Мнения: 326
Как разбра, че е ановулаторен?
Един цикъл годишно е нормално, следващият е както обичайно.

Благодаря ви за отговорите момичета. От 3 месеца меря БТ. Съдейки по покачването на температурата прецених, че първите два месеца съм имала овулация, а последния не. Също така ползвам и тестове за овулация, но те не ми отчитат много точно. Дано наистина не се повтаря повече от веднъж годишно. 

# 5
  • Мнения: 9 063
Какво имаш предвид под "не ми отчитат точно"?

Общи условия

Активация на акаунт