Как става смяна на АМ с друго?

  • 2 577
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
Здравейте!
Интересува ме как да сменя АМ с друго такова? Изведнъж или постепенно?
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 438
Значи повечето мами го сменят изведнъж,но аз предпочитам постепенната промяна.Малкия като беше на 1 месец ми се наложи да сменя Нан с Аптамил и го смених постепенно.Не сме имали проблеми. При смяната от 1 към 2 пак така направих и отново без проблеми.Схемата е следната: 1 ден 1 шише АМ от новото оставащите яденета от старото,2 ден 2 шишета от новото и съответно довършваш деня със старото и така докато смениш млеката. Тази схема я намерих тук във форума от някоя мама не помня коя и я препоръчвам горещо.  Grinning

# 2
  • Мнения: 525
Аз смених извъднъж - и марката, и вида / от ХА към нормално/. Доколкото знам не бива да се смесват  2 различни вида.
А какво ще заменяте и с какво Simple Smile?

# 3
  • Мнения: 405
Ще заменям Фризо ХА с Аптамил
А вие защо го сменихте,каква беше реакцията от ХА?
По принцип давам и кърма ,но не им стига.За това дохранвам.Няма ли да им е много за един ден три вида храна,ако заменя само едно хранене?
Не успорвам нито едно предложение,просто се чудя кое е най-доброто.Благодаря ви

# 4
  • Мнения: 438
Ако предимно кърмиш и даваш по малко АМ смени си го изведнъж.  Peace Но ако е обратното,за мен е по-добрия вариант постепенното..  Grinning

# 5
  • Мнения: 525
И аз мисля, че ако са на смесено няма проблем да смениш АМ изведнъж.
На въпроса - давах Фризо ХА по съвет на педиатъра, тъй като имам алергия, но бебчето ми се мъчеше доста докато се опитва да си свърши разните му работи Simple Smile и това отнемаше по около 2 дни. Ето затова реших да сменя млякото с Аптамил. А относно ХА - не сме имали проблеми, но ме посъветваха да не го давам прекалено дълго. И тъй като сме на 2 месеца и нещо...реших, че е време за промяна.
Но немога да изкажа мнение относно реакцията от Аптамила, защото го давам от 2 дни. На първия ден след смяната имах известен резулат - аки с нормален жълтениав цвят и гъстота, а не онова зелено чудовище #Crazy
С две думи позволила съм си своеволие, но дано да съм права. А и двама мислихме:)

# 6
  • Мнения: 4 111
Постепенно смених от НАН ХА към НАН 1, след това постепенно смених НАН 1 с Новалак 1, към Новалак 2 преминахме изведнъж, сега сме на НАН 2, пак изведнъж.  Crazy

# 7
  • Мнения: 405
Благодаря ви много мили момичета   bouquet
BateJoro,като прочетох за зелените изпражнения и се успокоих.Това е причината да искам да го сменя.Дадох дори материал за изследване и нищо не излезе,тогава ми стана ясно.
Изпражненията са такива само при единия юнак и са с адска зловонна миризма.Дано сега се оправи положението Praynig

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 23:00 от liddi

# 8
  • Мнения: 27 524
От раз.

# 9
  • Мнения: 22 408
Аз тъкмо щях да пускам такава тема, но вече са ме изпреварили. ))

Аз имам същият проблем, от кутията ПРЕ НАН, която давам остана мляко за 1хранене. Утре обаче сме на контролен преглед и ако сме направили 3кг ще го сменим вече с нормално мляко. Но проблемът е че днес трябва да яде и имам една кутия Пре Нутрилон. Проблем ли ще е днес да я храня с Пре Нутрилон?

# 10
# 11
  • Мнения: 1 672
аз го смених изведнъж

# 12
  • Мнения: 1 467
аз го смених постепенно

# 13
  • Мнения: 525
Да се похваля - и днес има положителен ефект от Аптамила.
Просто за сведение на питащите:)

# 14
  • Мнения: 27 524
Да се похваля - и днес има положителен ефект от Аптамила.
Просто за сведение на питащите:)

Радвам се  Hug

Общи условия

Активация на акаунт