Бърз въпрос за домашното зел. пюре

  • 605
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 438
Мами, мога ли да направя тази вечер пюре и да го дам вдругиден? Малко повечко "материал" сложих за пюрето и ми се иска да го съхраня за другиден остатъка.  Simple Smile

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Аз лично съхранявам 2-3 дена в хладилника и 1-2 седмици в камерата.

# 2
Аз пък не съхранявам нищо,като не го изяде същия ден,го махам.Но си падам параноичка малко,по принцип не е проблем доколкото знам да се съхранява до 24 часа в хладилник.Но трябва да е много добре затворено.За повече време не знам,може би зависи от това,какво има в пюрето,дали си добавяла мляко,сирене или яйчен жълтък.

# 3
  • Мнения: 302
Аз почти винаги си приготвях зеленчуковите пюрета вкъщи. Давала съм ги само на същия ден, просто на другия ден голяма част от ценните съставки са се изпарили, не че ще му стане нещо на бебето...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Приготвено пюре от мен съм държала 2-3 дни в хладилника. В бурканчета, които са плътно затворени и без да храня директно то тях. Но винаги опитвам преди да дам, за да съм сигурна, че нищо му няма.  А във фризера ги държах с месеци. Сега замразявам така някоя супа или манджа след като съм приготвила повече от необходимото.

# 5
  • София
  • Мнения: 188
Съхранявам ги във фризера около около 1 седмица - гледам да не приготвям повече от 3 порции наведнъж. Като се има предвид че редувам месно със зеленчуково - готвя 2х седмично. АМ, масло или жълтък добавям непосредствено преди да храня бебка.

# 6
  • Мнения: 1 986
  Аз не си играя да правя всеки ден пюрета NaughtyПълня 3-4 бурканчета,затварям ги докато са топли,след като изтинат, ги прибирам в хладилника и готово Peace

# 7
  • Мнения: 1 483
Аз правя по2-3 бурканчета.Затварям ги още горещи и ги съхранявам в хладилника.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
Обикновено като направя по-голямо количество, го съхранявам в хладилника и на другия ден го изяжда.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Давала съм и на по-следващия ден,след като съм го сипала горещо в бурканче с винтова капачка.

# 10
  • Мнения: 3 537
Правех и ден за ден,но понякога и правех за   2-3 дни,съхранено в хладилника,разбира се. Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 773
когато, приготвям пюрето в къщи, никога не съм съхранявала за друг ден.Даже и през ум не ми е минавало.

Общи условия

Активация на акаунт