не иска да се захрани...

  • 702
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
мами, това дете направо ми скри топката. от 4-ти месец сме започнали със захранване, но доникъде не сме. давам по 2-3 л-ки 2-3 дена,той види ли л-та писка и затваря уста. почиваме 2 седмици и пак наново същата процедура.въртиме се в омагьосан кръг... вече сме почти на 6 мес. дала съм му лъжичка да си играе с нея, същата като тази с която захранвам, но никакви изгледи скоро да се храним с л-ка. педито ни каза щом не иска л-ка да му разреждам пюрето с ам и после с биба. така някой пюрета яде.
но види ли л-ца се започва с пискане, викане и  дърпане. не иска и пак не иска.
мами, давайте идеи че вече без кураж и търпение останах #Crazy

# 1
  • Мнения: 481
Оффф...май това е всеобщ проблем, ще следя и аз  Sad

# 2
  • Мнения: 63
Да се включа и аз към проблема. Давам една лъжица да опита, плюе връщам , хиля се за да я накарам да си отвори устата и след 10 минути битка и пози хапва около грам пюре. После слагам нужното количество в шише и си го изпива с кеф. А докога така незнма?!?

# 3
  • Мнения: 314
Май наистина е доста срещан проблем ,ние от 3 месеца се мъчим е едва сега похапваме с удоволствие ,какво ли не пробвах домашни ,купешки ,разли4ни марки .Най - накрая открих как да се справим ние купувам гербер и бебевита ,правя домашно и ги смесвам итака си хапваме с охота ,но само определени зелен4уци и плодове и  не пове4е от 130гр .Търпение и пробвайте всевъзможни варианти момичета . Всяко дете е индивидуално  ние на 8 мес бяхме - 7550 гр , а  на моя приятелка на 3 мес моми4енце е 7300 гр .Успехххх

# 4
  • София
  • Мнения: 663
на всичкото отгоре(въпреки че неиска да се захранва) от 2 дни пие само мляко - лечебна милупа, понеже сме с разтройство. нищо не помага-давам оризова вода, хидрасек newsm78

# 5
  • Мнения: 27 524
Ентерол  Peace

# 6
  • Мнения: 753
преди използвах смекта + ентерол за разстройство при бебето, отминава за 3-4 дни

сега използвам хидрасек, страшно съм доволна, още на 2-ият ден има резултат
давам и чай от джоджен

за захранването - не е лесно, иска се много търпение, успех Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 72
Да се включа и аз към проблема. Давам една лъжица да опита, плюе връщам , хиля се за да я накарам да си отвори устата и след 10 минути битка и пози хапва около грам пюре. После слагам нужното количество в шише и си го изпива с кеф. А докога така незнма?!?
Ние сме същите.От два дни направо слагам в шишето,че ми омръзна да търка лекета от морков.Давам му само да си играе с лъжичката.

# 8
  • Мнения: 31
И ние бяхме така...Имах чувствота,че никога няма да прояде. SadНо момента настъпи от самосебеси,тя започна да проявява интерес към храната и нещата потръгнаха към 6 мес. и малко отгоре.Така,че няма страшно дори и по-късно всичко ще дойде на мястото си и ще си хапвате от всичко с кеф,колкото и да не ти се вярва сега Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 784
О, същата история. Калоян е вече на осем месеца и половина, започнахме захранването в петия, но като види лъжица прехапва си устата и диша през носа, докато не я скрия. През шишето хапва пюрета, но зеленчуковите са смесени с голямо количество мляко, иначе ги отказва, даже и цял ден гладен да стои, пак няма да яде с лъжица. Успявам понякога само плодово да му дам с лъжица и то половин бурканче ако изяде с лъжица ще си е цяло постижение.

Общи условия

Активация на акаунт