Черен списък на мебелните магазини

  • 15 704
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... това е то. След поредния проблем от поредния магазин - този път маса - реших да пусна тази темичка, поне друг да не се мине. Пиша магазини, в които не получавате каквото сте поръчали - т.е, не се спазват сроковете, получавате дефектна или некачествена стока... Само няколкото, които сега се сещам къде са. Попаднах и на още 3 такива, ама не ги знам къде са се преместили.

Коколино - на Пиродска Вместо 3 седмици 2 месеца, с големи проблеми - столчета - и накрая - с пукнатини
Още един на Пиродска, на отсрещната страна, но - уви - не помня името му, от там гардероби, дори не искам да описвам изпълнението какво се оказа.
Последно - масата  е от Мебелен Магазин Тайм (на пътя към Надежда), обещаха я на 1-ви септември за 14-ти. Сега е 9-ти октомври, а масата е... няма едно нещо да й е наред или да пасва.
Хм... Има един магазин, който се намираше преди време в Младост 3, но го преместиха, не знам къде... Ако го открия кой беше, ще го напиша. Там забавянето може да е с години...

# 1
  • Мнения: 1 152
Коколино - на Пиродска Вместо 3 седмици 2 месеца, с големи проблеми - столчета - и накрая - с пукнатини
Още един на Пиродска, на отсрещната страна, но - уви - не помня името му, от там гардероби, дори не искам да описвам изпълнението какво се оказа.

ПироТска се пише, просто не можах да пропусна поправката!



По темата - фирма НЕО - мебели за баня - магазин в гараж, 40 дни забавяне и супер лошо качество! Само те предлагаха, това което търся за съжаление.

# 2
  • Мнения: 2 641
аз ще добавя Комо - купихме шкаф накойто сложили други панти и при монтажа се разпадна. обвиниха ни че е трябвало да си платим те да го монтират и не ни смениха шкафа. трябваше да ги съдя ама за 100 лева не ми се занимаваше.
вече поръчвам мебели само при познати  Peace

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Ще следя темата.

# 4
  • Мнения: 8 999
Мебелни магазини "Галакси" - единият е на Цар Асен, а другият - на Дондуков. Не стига, че се забавиха /това мога да преглътна/, ами и бюрото, което ми доставиха накрая беше с десни чекмеджета, а не леви. Върнах го, за да го преработят, обещаха за 3 дни, обадиха се след 10 дни. На всичкото отгоре на мострата, която гледах в магазина им, кантовете бяха ПВЦ, а на това, което ми донесоха - най-обикновен хартиен кант, който се лепи с ютия!!!! А най-много побеснях, защото не се сетиха да ми направят отстъпка за всички неудобства, които ми създадоха. Българинът няма скоро да се научи да прави качествен бизнес и да поема отговорност за зле свършена работа.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 103
 Фирма "Баш майстора". Поръчахме врата, която чакахме три месеца и накрая получихме след множество настоятелни обаждания от наша страна, а трябваше да е готова за месец. Имам чувството, че ако не се бяхме обаждали изобщо нямаше да я получим - просто ни бяха забравили, а бяхме предплатили почти цялата сума.

# 6
Аз съм от Варна и имам съвсем прясно мнение от две мебелни фирми - Нипо и Арт Мебел. За първата нищо хубаво не мога да напиша. Високи цени, неспазване на сроковете по договора и като резултат - мебели с ниско качество, монтаж на мебелите проточващ се повече от месец и след монтажа - мръсотия по мебелите и цялото жилище и куп дефекти, които се появяват рано или късно... Втората фирма е за белия списък и е точно обратното на Нипо - абсолютно качествени мебели, спазване на срока и монтаж за 1-2 дни. След монтажа хората си почистват помещението в което са работили...

# 7
  • Мнения: 1 671
Имам скромен опит с мебелни магазини, но мога да допълня малко списъка.

Мебели "Станков" :
Поръчахме гарнитура и 3 месеца чакахме да я доставят, а трябваше да стане най-много за 2 месеца! Дори не си направиха труда да ни се обадят и да ни се извинят за неудобството, което ни причиняват с това закъснение. Съответно аз трябваше да ги търся поне 10-15 пъти  Twisted Evil, за да разбера кога ще е готова гарнитурата ни.
Два дни преди да ни я докарат, уговорихме в магазина доставка и качване до апартамента (със съответното заплащане 25лв. доставка и 20 лв. качване - по 10лв. на етаж, които трябваше да дадем на хамалите). В съответния ден само един шофьор ни стовари гарнитурата, ние сами трябваше да мислим как да си я качваме, защото вече такава услуга НЕ ПРЕДЛАГАЛИ!!! #Cussing out
Относно качеството на гарнитурата обаче нямам никакви забележки!  Жалко, че така им куца качеството на обслужване и работата с клиенти, защото рано или късно това ще създаде лошо име на фирмата, а гарнитурата наистина е хубава и удобна.

От "Комо" два пъти сме си купували мебели - спалнята и гардероба ни са от там и сме доволни. Избрахме си немски мебели, наложи се поръчка, но си спазиха срока и вече 2 години мебелите ни вършат работа и са съвсем здрави, като съотношение цена-качество са добри.

За сметка на това в "Бриколаж" ни продадоха шкафче за баня с дефект  Twisted Evil

От "Айко" веднъж съм доволна, веднъж - не. С креватчето на детето и шкафа за неговата стая нямахме проблеми, но с масата за хола имаше, пак свързани с доставка и монтаж.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
А нас ни излъгаха за кухнята,която си поръчахме.Беше магазин в Бургас,който доставя полски кухни,но всъщност е от мебели "Явор".Когато купувахме кухнята,имаше 2 цени-за 2 метра и за 2.60.Ние имахме пари за 2 метра,но жената ни каза да не се притесняваме да поръчаме кухня 2 метра,и че когато имаме пари можем да поръчаме останалия шкаф /горен и долен/.И познайте като отидохме наскоро да купуваме шкафчетата,защото вече ще слагаме кухнята,какво каза тя-"аааа,вие не сте разбрали,това са 2 отделни кухни и не може да си поръчате тези шкафчета.А и няма такива плоскости никъде...,нали знаете,че са полски?"и познайте как избезнях,но какво мога да направя?Посъветва ни да сме си купили още една такава кухня от 2 метра и само това било решението,не си купихме естествено.Иде ми да я удуша тази жена.

# 9
  • Мнения: 472
iliqna22 къде се помещава тази фирма?Да я имам в предвид,че съм на вълна кухни.

# 10
  • Мнения: 13 184
Фирма "Баш майстора". Поръчахме врата, която чакахме три месеца и накрая получихме след множество настоятелни обаждания от наша страна, а трябваше да е готова за месец. Имам чувството, че ако не се бяхме обаждали изобщо нямаше да я получим - просто ни бяха забравили, а бяхме предплатили почти цялата сума.

За нашата спазиха срока, но я слагаха, докато ни нямаше и като се върнахме- що да видим- не махнали дървената каса на старата врата, лепнали я отгоре и ни намалили яко светлия отвор, а е входна врата и нищо не може да вкараме вътре неразглобено. Самата врата са я "украсили" - сега касата и е с по- различен цвят от останалото. Пък колко беше скъпа #2gunfire #2gunfire.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 183
Фирма "Баш Майстора" е ОК за интериорни врати.
Проблемът е, че те имат друга фирма подизпълнител за входни врати, и там вече положението е лошо.

# 12
  • софия
  • Мнения: 25 407
Фирма Gold Apolo. Добър дизайн, отвратително изпълнение и качество на материалите. Неквалифициран персонал. Спестиха си доста от детайлите.

# 13
  • Мнения: 1 305
...
Коколино - на Пиродска Вместо 3 седмици 2 месеца, с големи проблеми - столчета - и накрая - с пукнатини
Още един на Пиродска, на отсрещната страна, но - уви - не помня името му, от там гардероби, дори не искам да описвам изпълнението какво се оказа.
Последно - масата  е от Мебелен Магазин Тайм (на пътя към Надежда), обещаха я на 1-ви септември за 14-ти. Сега е 9-ти октомври, а масата е... няма едно нещо да й е наред или да пасва.
Хм... Има един магазин, който се намираше преди време в Младост 3, но го преместиха, не знам къде... Ако го открия кой беше, ще го напиша. Там забавянето може да е с години...

Евтино хубаво няма  Naughty
Въобще не мисля и да припарвам до Пиротска! Там е пълно предимно със съмнителни фирмички гаражно производство с "изгодни" оферти. То човек с големи и уж реномирани фирми си има проблеми, та какво остава с тия на Пиротска  Twisted Evil

# 14
  • MJF
  • Мнения: 8 571
 Sad Confused Confused Shocked #Cussing out Rageнакратко на 25септември 2007 г от фирма нова идея поръчах 3 секции полски.доставка устно до 30 работни дни.по договор не е вписано на мястото за срока.след като мина крайния срок на място ми казаха че мойта заявка тръгва от Полша на 5 ноември и ще пристигне до 10 ноември 2007г.мина датата 10 ноември пак на място ми казват че мебелите ми са вече в България и 1 седмица ще се разтоварват и сортират така че след 15 ноември ще ми се обадят.днес 21 ноември звъня аз.питам кога ще ми докарат съответния номер поръчка и след момент да проверя ме заляха с поредната помия от тяхна страна.отговор.по документи моите мебели били в пратката но всъщност ги нямало в камиона.ще дойдат с следваща пратка към края на месеца.след като ги накарах да пояснят за кой месец и година говорят се оказа края на ноември 2007 г.само че за 2 месеца аз разбрах че 1 седмица има път Полша -България,1 седмица се разтоварва камиона 1 седмица сигурно ще мине поне ако благоволят поне един път за това вече тогава 1 тримесечие да ми се обадят.утре ще ходя на място.накрая по телефона с половин уста промърмориха че се плащало неустойка.утре на място ще ида да говоря с тях.да видим какви пак ще ги измислят.без неустойка няма да минат но ми дайте съвет какво друго да правя.
щях да пропусна най трагичното.поръчах с плащане на цялата сума за да ползвам отстъпка.беше ми изгодно при условията които ми представиха тогава.
дайте съвет

Общи условия

Активация на акаунт