малко питанки за съхраняването на кърмата

  • 537
  • 5
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 096
* Колко време издържа кърма в хладилник?
* Ако веднъж е вадена и притопляна, може ли остатъка пак да се използва по-късно?

Питам, защото от утре съм пак на лекции и за четирите часа, в които няма да ме има таткото поема щафетата. На тръни съм отсега, защото кърма- бол, но бебето ми е от "наслаждаващите се" и си го нося по гърдите с часове (така и заспива). И не искам да мисля утре какво ще става, като циците ги няма, а бутилката нещо не я долюбва Thinking Даже и залъгалката я плюе на втората минута. Whistling

Благодаря предварително!

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Пепе, Търсих из форума някъде имаше подобно инфо но се оплетох и не открих. Но знам че във фризер при -18градуса може до 6 месеца, а в хладилник - незамразено при 4градуса- около 6 до 8 часа. Не съм сигурна за второто. Ако някой има по- достоверна информация да помогне на Пепе.

# 2
Кърмата може да се съхранява 12ч. в хладилника и 8ч. на стайна температура. Не бива да се притопля з-то губи от съставките си и не е желателно да се използва микровълнова печка.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Цитат на: yosarian
Пепе, Търсих из форума някъде имаше подобно инфо но се оплетох и не открих. Но знам че във фризер при -18градуса може до 6 месеца, а в хладилник - незамразено при 4градуса- около 6 до 8 часа. Не съм сигурна за второто. Ако някой има по- достоверна информация да помогне на Пепе.

И аз търсих и или недовидях или незнам, но не намерих, спомням си, че на "бременния" курс ни бяха казвали 24 часа, но пусто не съм сигурна. Акушерката ще дойде на контрола чак утре следобяд, т.е. след като съм се прибрала от даскало, дано мине утре всичко мирно и тихо Praynig

# 4
# 5

Общи условия

Активация на акаунт