Странични ефекти след епидурална упойка?

  • 4 227
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Абе има ли мами, раждали с епидурална, които да ги боли нещо. Аз от няколко месеца се оплаквам от кръст. Преди това, никога не съм имала проблеми с кръста. В началото като се оплаквах на околните и те ми казаха, че е нормално, защото по цял ден не се спирам и аз приех, че е от това. Но има дни, в които не се натоварвам толкова и пак ме боли. Странното е, че болките ми започнаха много преди да вървя наведена, държейки децата newsm78. И миналата седмица един приятел като ми каза, че се е консултирал с няколко лекара- негови добри познати, са му казали да не си прави такава, защото имало много странични ефекти, боляло кръста и т.н и аз сега се зачудих. То вече няма какво да променя, но поне мога ли да разбера дали ми се е отразило по някакъв начин Rolling Eyes.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Нямам никакжи болки след Епидуралната.
Кръст ме боли, защото - съм в цикъл, или съм понастинала.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
Доколкото знам кръст може да боли от недобро прибиране на матката или просто да е наследство от бременността (мен пък ме наболява гърбът отвреме-навреме)
Иначе за странични от епидурала - ме боля мен главата, но за това знам обяснението и не ми се връзва с кръста. Пък и не съм чувала такова нещо - връзката кръст-епидурална. 
А да, това с главата при мен беше малшанс просто, иначе рядко се случва.

# 3
  • Мнения: 1 121
Аз нямам странични ефекти от епидуралната-нито сега, нито непосредствено след раждането. Чувала съм, че е възможно болките в кръста да продължат и след бременността.

# 4
  • Мнения: 983
На мен болката ми е точно в гръбнака. Започна някъде 5 месеца след като родих. Този приятел разправяше, че лекарите все я рекламирали тази упойка, но ако се наложи на жените им, правели пълна.
Ами остава само да се надявам да е от натоварване и от късата дръжка на парцала ми Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 121
Ами остава само да се надявам да е от натоварване и от късата дръжка на парцала ми Mr. Green

Дано да е от това и да мине бързо!!!  bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Не сьм имала никакви оплаквания след епидуралната анестезия.

# 7
  • Мнения: 5 183
Боля ме кръста, но и приятелката ми, с която заедно бременяхме и раждахме почти по едно време, също я боля. Тя не беше с Епидурал, а аз бях. Моите болки минаха и отшумяха, а нейните още я мъчат от времена време.

# 8
  • Мнения: 640
През третия месец след раждането с епидурална започнаха адски болки в кръста и левия крак надолу(а този крак беше обездвижен по време на упойката). След физиотерапия се се пооправих,а тази година ходих на санаториум и съвсем отшумяха. Дано завинаги

# 9
  • Мнения: 5 401
Може би около 4 или 5 месеца след раждането започнах да усещам мястото, където беше сложен катетъра когато се облягах на твърдо. Мислех да ходя на консултация, но след още няколко месеца проблема отшумя. Главоболия и кръстоболежки никога не съм имала.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Боля ме кръста,на мястото на убождането,2-3 дена след упойката,но много леко и въобще не ми пречеше да се грижа за бебето.Минаха повече от 2 години от раждането,проблеми не съм имала Wink

# 11
Az imah problemi sled epidoralna upoika i blokirane na grabnaka v posledctvie( upoika za palno obezdvijvane). Veche 3 meseca sled rajdaneto miastoto me naboliava i useshtam bolki nadolu po grabnaka, vkliuchitelno i krasta. Doktorite tuk ( Anglia) kazvat che ne ebilo svarzano s epiduralnata upoika, no i do sega ne sa mi dali obiasnenie s kakvo e svarzano.

# 12
  • Мнения: 220
Веси , мен ме боляха кръста и гърба  седмица , две след секциото, на мястото на убожданията. Докато кърмих гърба много ме болеше , но предполагам е било от позата. Аз получих много силно главоболие от спиналната упойка. Сега вече нищо ми няма. Не ме е боляло нищо доста време. Предполагам, че при теб е от умора , но ако е много силно отиди на лекар . Hug

# 13
  • Мнения: 873
не е от епидурала Peaceако беше,щеше да се появи по-рано.аз нямах никакви странични ефекти от упойката.мисля си,че е от претоварване,нищо,че напоследък не се натоварваш толкова-кръстът ти все пак не може да се оправи на магия.а на какво легло спиш?да не би възглавницата да ти е неудобна?може да е и мускулна треска,а може и да ти се обажда някоя стара болежка,заради влагата от времето newsm78 все пак потърси лекарска помощ,ако продължи много или много те боли Peace

# 14
  • Мнения: 983
Може би около 4 или 5 месеца след раждането започнах да усещам мястото, където беше сложен катетъра когато се облягах на твърдо. Мислех да ходя на консултация, но след още няколко месеца проблема отшумя. Главоболия и кръстоболежки никога не съм имала.

Точно там ме боли и мен, а не целият кръст. И като си го барам ме боли. Спя на матрак и на възглавницата, на която си спях  и преди. Дано и при мен отшуми.

Общи условия

Активация на акаунт