На колко месеца се изправиха сами?

  • 1 342
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
 Имам едно леко притеснение. На девет месеца сме, караме десети, а не се изправяме прави, дори и с помоща на решетката на креватчето. Родоха се в 34 седмица, дали това е от значение. На колко месеца се изправихте сами, естествено с подпиране. Единият се хваща за решетката на легълцето и се набира, но в легнало положение. Наднича, като костенурче Laughing За другия знам, че е по мръзлив и не си дава зор. Но пък той ми е по стабилен, като седи и падне се вдига за разлика от брат си. Tired 

# 1
  • Мнения: 1 895
Бързаш ли за някъде? Laughing Всяко дете е индивидуално. Не слушай бабите, съседките, приятелките...При нас около 11 месец започнаха да се изправят сами, проходиха малко след годинката. Но познавам близнаци, които преди годинката щъкаха Laughing Това далеч не ме караше да смятам моите за изоставащи в развитието си! Нали седят стабилно? Правят опити да се изправят макар и несполучливи засега? Не виждам никакво място за притеснение!

# 2
  • Мнения: 184
Всички бебета са различни и се развиват различно. Някои са по-съзерцателни и развиват по-рано едни качества, други са по-дейни и развиват по-бързо съответно други качества. Няма повод за притеснение. Моите близнаци са момче и момиче и коренно се различаваха в развитието си. Но понеже имам и по-голямо дете знаех, че всяко дете си собствен ритъм на развитие и не съм се притеснявала,например че малката проходи на 10 м., а синът ми на 1г. и 2. м. или, че тя проговори рано, а той до две години дума не обелваше (може би при мъжете е така   Mr. Green). Мъжът ми казваше, че ако нашето момче си нямаше сестри, щеше да се сети за какво му са краката чак на три години. Laughing След около втората им година вече се изравниха в развитието си. Нормите и стандартите, които са зададени в книгите са общи, а не индивидуални и включват определени периоди, а не точно време да може да прави детето едно или друго нещо. И като проходят и хукнат в различни посоки...

# 3
  • Мнения: 1 174
Изобщо не се притеснявай,както са ти казали и другите мами при всички деца е индивидуално,не зависи от това в коя седмица са родени.На моя позната момиченцето вече е на 1,3,ходи,но не се изправя сама,просто я мързи. Peace

# 4
  • Мнения: 302
Моите също не искаха да се изправят дълго време. После изведнъж какво им стана, по цял ден стояха прави, не искаха да седнат, да легнат нито в легло, нито в количка.  Не се притеснявай, всички посочени в таблици месеци за "правене на еди какво си" са абсолютно относителни! newsm10

# 5
  • Мнения: 46
Моите момчета днес стават на 9 месеца,родени са в 8 месец.Те също не се опитват да стават сами,да лазят,но за сметка на това не можеш да ги стигнеш с проходилките.Всичко с времето си,всяко дете е различно.

# 6
  • Мнения: 649
на 10 мес. и малко се изправиха за пръв път (точно на нова година - в кревата, придържайки се за решетките)

# 7
  • Мнения: 34
 Hug Благодаря ви за бързите отговори. Притесненията не са дошли от странични хора, а от собствената ми глава Embarassed. Защото около мен няма майки на близнаци, освен в интернет, по големи от нас.  Crazy Току що се сещам за две момета, които са с три месеца по големи от нас, но не съм питала мамата. Наистина, ние като мъже сме добре развити за възраста си. Вървим снажни Laughingмомци. Всъщтност аз живея в кв. Редута, а в парка, в който се разхождаме има най малко седем двойки близнаци.

# 8
  • Мнения: 7 803
изправиха се на 8 месеца

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 037
7-8 м.първо Марти,след две седмици Влади с голям зор,че му тежеше дупето.Предполагам ,че и това е от значение ако са по-тежки сигурно ще стане по бавно.Но аз от рано пък ги слагах на паяците ,че нямаше оправия.

# 10
  • Мнения: 983
Едната се изправи сама към осмия месец, а другата скоро. Стоят по цял ден прави, но пък още не могат сами да вървят. Когато, тогава Peace

# 11
  • Канада
  • Мнения: 264
При нас беше  в периода 9-10месеца

Не се притеснявай, ще станат...

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
   Някъде на седем месеца доколкото си спомням, всъщност едната към месец по-късно от другата. Но пък тази която по-късно се изправи, проходи първа. Колко бързо се забравят нещата, а за съжеление не си записвам. Но те и проходиха рано още на 11 месеца. Не съм ги слагала в проходилки.
   Както са казали и другите мами обаче важни са и кг, ние винаги сме били слабички, но подвижни. Освен това са родени моите в девети месец, не си спомням, но ако вие сте родени по-раничко е съвсем нормално малко по-късно да почнат с тези неща.
   Аз винаги съм се радвала на надяевро на мъжете. До девети месец се излежаваха и ги мързеше да сядят дори,просто им беше така по-удобно и изведъж почнаха ужасно много да щъкат и на годинката вече ходеха  Simple Smile

# 13
Мойте изправиха за пръв път на 8месеца. А вече почти и проходиха.

# 14
  • София
  • Мнения: 163
Започнаха да се изправят към 10м., единия тогава започна и да пълзи, другият пролази на 11м., а проходиха на 1г.1м. Три месеца след като проходиха, бяха много нестабилни, ходеха като патета, аз много се притеснявах, но ела да ги видиш сега! За всяко нещо си има време,споко!

Общи условия

Активация на акаунт